[ ↓ skip to navigation ↓ ]

W trosce o dobrostan

zwierząt domowych

Wszystkie zwierzęta znajdujące się pod opieką Hill’s Pet Nutrition przebywają w przyjaznych, bezpiecznych, sprzyjających zabawie i higienicznych warunkach. Posługujemy się jedynie nieinwazyjnymi i humanitarnymi metodami badawczymi, koniecznymi by rozwijać technologie żywieniowe, dzięki którym psy i koty żyją dłużej i zdrowiej. Nasze przełomowe dokonania w dziedzinie żywienia zwierząt domowych nie mają sobie równych wśród producentów karm, a swoje działania i reputację opieramy na bezwzględnym przestrzeganiu najwyższych standardów etycznych. 
Każdego dnia udowadniamy, że wysokiej jakości technologia oparta na wiedzy naukowej i właściwa opieka, wspólnie służą poprawie stanu zdrowia zwierząt. Właśnie dlatego firma Hill’s wspiera i stosuje w praktyce jedynie odpowiedzialne, troskliwe i humanitarne traktowanie psów i kotów. Wszystkie prowadzone i współfinansowane przez nas badania – niezależnie od tego, czy odbywają się w Hill’s Pet Nutrition Center, w domach klientów, na wydziałach weterynarii, czy gdziekolwiek indziej – muszą przebiegać zgodnie z wymienionymi poniżej rygorystycznymi zasadami firmy Hill’s, gwarantującymi najlepszą opiekę nad zwierzętami 

Nie bierzemy udziału w badaniach ryzykownych dla zdrowia uczestniczących w nich psów i kotów. Wszystkie doświadczenia, w które jesteśmy zaangażowani przeprowadza się tak, żeby utrzymać lub poprawić stan zdrowia zwierząt. Nie prowadzimy badań na osobnikach wymagających eutanazji.

• 

Badając wchłanianie, dystrybucję, magazynowanie, wykorzystanie i wydalanie składników pokarmowych przez organizm psa lub kota, korzystamy jedynie z weterynaryjnych odpowiedników metod stosowanych w ludzkiej medycynie i badaniach nad żywieniem człowieka. Firma Hill’s nie prowadzi ani nie finansuje doświadczeń powodujących u psów i kotów ból lub uszkodzenia ciała. Wynika to z przekonania, że to, co bolesne dla ludzi, wywołuje też cierpienie u zwierząt.

Podejmujemy się badań tylko jeśli mamy przekonujące dowody, że przysłużymy się w ten sposób zdrowiu i dobrostanowi zwierząt domowych. Takie badania często prowadzą do przełomowych odkryć w dziedzinie żywienia, poprawiających jakość  życia milionów psów i kotów.

Uparcie szukamy sposobów zmniejszenia zależności od doświadczeń z udziałem zwierząt. Znaczną część psów i kotów uczestniczących w naszych badaniach nad karmieniem poddajemy testom przeprowadzanym w domu. Zatrudniani przez nas lekarze weterynarii i dietetycy są biegli w tworzeniu modeli symulujących funkcjonowanie organizmów zwierząt.  Na przykład w badaniach nad zdrowiem jamy ustnej zapoczątkowaliśmy stosowanie „sztucznych ust” pozwalających sprawdzić  skuteczność nowych technologii. Poza tym opracowaliśmy i stosujemy wzór matematyczny, wykorzystujący dane na temat zawartości składników odżywczych w pokarmie, umożliwiający dokładne przewidywanie poziomu pH kociego moczu bez badania zwierzęcia.

Żeby przekonać właścicieli, że nasze karmy lecznicze są bezpieczne i skuteczne, prowadzimy badania z udziałem zwierząt, u których dana choroba lub zaburzenie już wystąpiły.  Nie angażujemy się w badania, w których za pomocą metod chirurgicznych bądź innych wywołuje się lub symuluje choroby.

W kwestii traktowania zwierząt Hill’s Pet Nutrition Center oraz zewnętrzne ośrodki finansowane przez naszą firmę muszą co najmniej przestrzegać wszystkich branżowych norm i kodeksów dobrych praktyk.  Podczas każdych badań przeprowadzanych przez podmioty zewnętrzne, wyznaczamy i opłacamy „zwierzęcych adwokatów”, dbających o troskliwą opiekę nad zwierzętami, której najważniejszą częścią jest zapewnienie ruchu i towarzystwa.

Wspieramy i zachęcamy do adopcji psów i kotów biorących wcześniej udział w naszych badaniach. Namawiamy świeżo upieczonych właścicieli, żeby poznawali zasady odpowiedniej opieki nad zwierzęciem przed zabraniem go do domu.

• 

Publikujemy  wyniki naszych badań, aby promować wiedzę na temat zdrowego odżywiania i zapobiegać niepotrzebnemu powtarzaniu doświadczeń z udziałem psów i kotów.

Firma Hill’s korzysta tylko z tych wyników doświadczeń na zwierzętach, które znajdują się w domenie publicznej (opublikowano je wcześniej), albo zostały uzyskane zgodnie z poniższą Global Animal Welfare Policy (Globalną Polityką Dobrostanu Zwierząt?).

[ ↑ skip to content ↑ ]