[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Opieka nad dorosłym kotem

Powszechnie wiadomo, że koty są wybredne w kwestii jedzenia. Dowiedz się więcej o naukowych podstawach sprecyzowanego żywienia i dlaczego jest ono tak istotne dla utrzymania szczytowej formy Twojego kota.

Praktyczne wskazówki

Każdy kot jest jedyny w swoim rodzaju, a każdy właściciel uważa swojego pupila za najpiękniejsze zwierzę na świecie. Nie ma w tym nic złego. Jednak jak uchwycić na zdjęciu, które zachowasz na zawsze, tego ducha, tę osobowość, to co czyni Twojego kota tak niepowtarzalnym? Na szczęście, dzięki upowszechnieniu aparatów cyfrowych jest to łatwiejsze niż kiedyś… Świetne zdjęcie pupila uzyskasz dzięki tym samym technikom, które wykorzystuje się do fotografowania innych dzikich zwierząt – bezgraniczna cierpliwość, elastyczne podejście do światła i czasu ekspozycji, świadomość uczuć zwierzęcia, a przede wszystkim mnóstwo ujęć! W przypadku aparatu cyfrowego ilość zdjęć nie jest problemem, możesz więc pstrykać do woli. Im więcej zrobisz ujęć, tym większa szansa, że uzyskasz idealną fotografię.  

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Behawiour

Niektóre koty są bardzo wybredne w stosunku do wody. Możesz zapewnić im dostęp do świeżej wody przez cały dzień, a dopiero w momencie gdy odkręcisz kran, przybiegną aby się napić.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Życie z innymi zwierzętami i ludźmi

"Przywitaj się z nową siostrzyczką!" Przyniesienie do domu małego kociaka to szczególny i ekscytujący moment dla całej rodziny… ale raczej nie dla Twojego obecnego kota! Niezależnie od tego, jak łagodnie jest usposobiony, nadal pozostaje kotem - zwierzęciem z natury bardzo terytorialnym i świadomym swojego miejsca w strukturze hierarchicznej stada. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Zdrowie i dobrostan

Koty uwielbiają kocimiętkę. Jest ona całkowicie bezpieczna – nie ma w niej niczego, co mogłoby zaszkodzić Twojemu kotu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

[ ↑ skip to content ↑ ]