[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Behawior

Behawior kotów

Szaleństwo na punkcie kotów pewnej miłośniczki zwierząt

Miłośnicy kotów są tak dumni ze swojej więzi z kotami, że nie mają zupełnie nic przeciwko nazywaniu ich "szalonymi kociarzami". Dla Tary Wilkins z Sycamore w stanie Illinois, samozwańczej "szalonej kociary" - stało się to sposobem na życie.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Znaczenie miauknięcia Twojego kota: 5 różnych dźwięków wydawanych przez koty

Kiedy dzielisz dom z kocim przyjacielem, przez cały dzień z pewnością słyszysz wiele różnych kocich dźwięków. A mimo że znaczenie niektórych z nich łatwo rozszyfrować (gdy na przykład kot okrąża miskę, patrząc Ci w twarz), nie zawsze jest to tak oczywiste. W niektórych przypadkach możesz być opiekunem szczególnie rozmownego kociaka.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Koty i woda z kranu

Niektóre koty są bardzo wybredne w stosunku do wody. Możesz zapewnić im dostęp do świeżej wody przez cały dzień, a dopiero w momencie gdy odkręcisz kran, przybiegną aby się napić.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Dlaczego kot nie korzysta z kuwety

Jeżeli kot zmienia swoje „toaletowe” nawyki i przestaje korzystać z kuwety, zwykle ma ku temu wyraźne powody. Nawet jeżeli zaczął załatwiać swoje sprawy w innym miejscu w domu. Brudna kuweta: Koty nie lubią korzystać z mocno zabrudzonej kuwety.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Dlaczego koty miauczą?

Nawet małe dzieci wiedzą, „jak robi kot” i potrafią naśladować ten dźwięk. Charakterystyczne „miau” to nie jest po prostu odgłos wydawany przez kota.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Kot łapiący myszy

Koty uwielbiają łapać myszy. A jako urodzeni myśliwi, są w tym całkiem dobre.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Koty i zmienna pogoda

Zmieniające się warunki pogodowe oznaczają również zmienne potrzeby kota, a zima i lato dostarczają zwierzęciu odmiennych problemów.Jeżeli masz niewychodzącego kota (lub trzymasz go w mieszkaniu tylko w zimie) nie będzie on odczuwał skutków spadku temperatury i nie będzie narażony na kaprysy pogody.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Fajerwerki bez strachu

Przydatne wskazówki na hałaśliwy okres noworoczny. Sylwestrowa noc 31 grudnia to zawsze piękny czas, w którym niebo rozjaśnia się od blasku sztucznych ogni.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Jak zamienić naganę na wsparcie pozytywne? Czyli jak wychować kota

Koty mają opinię powściągliwych, trzymających dystans i opanowanych. Jak więc udzielić kotu nagany, gdy robi coś niewłaściwego?

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Znakowanie moczem i oddawanie moczu w mieszkaniu

Większość kotów jest bardzo przywiązana do swoich toaletowych zwyczajów i konsekwentnie korzysta z kuwety albo załatwia się w ogrodzie. Jeżeli znakuje teren i oddaje mocz w kącie pokoju, może to być bardzo niepokojące. Znakowanie czy oddawanie moczu? Koty wykorzystują mocz do przekazywania sygnałów zapachowych lub znakowania terenu na potrzeby własne lub innych kotów. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Mój kot jest wybredny

Jeżeli Twój kot jest wybredny, nie przejmuj się, gdyż zwierzęta te mają opinię wyjątkowo kapryśnych. W rzeczywistości jest to raczej cecha nabyta, a nie wrodzona. Może Ci się wydawać, że kot potrzebuje urozmaicenia diety, ale tak naprawdę jest szczęśliwy jedząc codziennie ten sam pokarm, pod warunkiem, że dostarcza mu wszystkich niezbędnych składników.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

[ ↑ skip to content ↑ ]