[ ↓ skip to navigation ↓ ]

W jaki sposób i kiedy powinieneś karmić swojego dorosłego kota?

Podawanie dorosłemu kotu karmy w odpowiednich ilościach oraz we właściwych odstępach czasowych jest bardzo ważne, ale może sprawiać pewne trudności. Dodatkowo powinniśmy pamiętać, że wymagania żywieniowe poszczególnych kotów mogą znacznie się od siebie różnić. Zalecenia żywieniowe znajdujące się na puszkach lub torbach karmy są punktem wyjścia. Kluczowe znaczenie dla zdrowia Twojego kota ma regularna kontrola kondycji fizycznej oraz dostosowywanie ilości karmy do potrzeb zwierzęcia.

Hill's zaleca cykl kilku prostych kroków, które pomogą utrzymać Twojego dorosłego kota w dobrym zdrowiu:

  • Zważ swojego kota
  • Karm go zgodnie z zaleceniami żywieniowymi oraz weterynaryjnymi
  • Oceniaj jego kondycję fizyczną przy pomocy naszego systemu oceny kondycji fizycznej co dwa, trzy tygodnie przez pierwszych 6 miesięcy
  • Dostosujodpowiednioilośćpodawanejkarmy
  • Powtórzcykl

Zmiana karmy

Proces zamiany karmy na Hill's Science Plan FelineAdultOptimalCare musi zostać przeprowadzany stopniowo w takcie 7 dni. Powinieneś mieszać karmę, którą do tej pory podawałeś swojemu kotu z nową karmą, a następnie stopniowo zmieniać proporcje na korzyść Science Plan, aż do momentu gdy pozostanie tylko ona. W ten sposób Twój kot będzie mógł w pełni cieszyć się smakiem oraz korzyściami płynącymi z wysokiej jakości żywienia Science Plan FelineAdultOptimalCare. Ty oraz lekarz weterynarii opiekujący się Twoim kotem jesteście najlepszym źródłem informacji na temat jego zdrowia oraz samopoczucia.

Poproś swojego weterynarza o regularne udzielanie wskazówek na temat masy ciała Twojego kota, ponieważ osiągnięcie oraz utrzymanie optymalnej masy ciała nie tylko zmniejszy ryzyko powstawania pewnych chorób, sprawi także, że Twój kot będzie prowadził bardziej energiczne, dłuższe i zdrowsze życie.

Zapytaj lekarza weterynarii, która z przedstawionych trzech metod karmienia jest najlepsza dla Twojego kota:

Wolny wybór: Karma dostępna jest dla Twojego kota przez cały czas.
Ograniczone czasowo karmienie: Karma dostępna jest dla Twojego kota przez określony czas.
Podawanie posiłków: Odmierzona ilość karmy podawana jest w zaplanowanym na posiłek czasie każdego dnia. Woda Twój kot przez cały czas powinien posiadać dostęp do świeżej wody. Brak wody do picia może być szkodliwy dla jego zdrowia. Przysmaki i smakołyki Pomimo, że bardzo kuszące jest podawanie kotu resztek ze stołu, nie dostarczy mu ono właściwie zbilansowanych składników odżywczych. Postaraj się być oszczędnym w podawaniu smakołyków swojemu kotu, ponieważ zbyt duża ich ilość może doprowadzić do nadwagi oraz zaburzyć równowagę żywieniową.Następny krok W wieku około siedmiu lat Twój kot wkroczy w nowy - dojrzały etap życia. Ponieważ potrzeby żywieniowe dorosłych i dojrzałych kotów różnią się od siebie, powinieneś zmienić podawaną mu karmę. Hill's™ Science Plan FelineMatureAdult to wysokiej jakosci żywienie dla psów w wieku 7 lat i powyżej. Podając swojemu psu Science Plan FelineMatureAdult pomagasz mu czuć się młodo pomimo upływu czasu.

[ ↑ skip to content ↑ ]