[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Życie z innymi zwierzętami i ludźmi

Życie z innymi zwierzętami i ludźmi

Zapoznawanie kota z kociakiem

"Przywitaj się z nową siostrzyczką!" Przyniesienie do domu małego kociaka to szczególny i ekscytujący moment dla całej rodziny… ale raczej nie dla Twojego obecnego kota! Niezależnie od tego, jak łagodnie jest usposobiony, nadal pozostaje kotem - zwierzęciem z natury bardzo terytorialnym i świadomym swojego miejsca w strukturze hierarchicznej stada.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Kot i dziecko

Jak Twój kot zareaguje na nowego członka rodziny i jak upewnić się, że kot i dziecko będą żyły w zgodzie? Lekarz weterynarii i behawiorystka Francesca Riccomini radzi jak przygotować kota do nadchodzących zmian. Dla wielu osób kot jest członkiem rodziny, posiadającym równe prawa w dostępie do wszystkiego, co ona oferuje. Z punktu widzenia kota oznacza to uwagę ze strony ludzi, której domaga się, gdy ktoś jest w domu. Zatem czy kot i dziecko mogą żyć zgodnie?

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Zapoznawanie nowego kota ze zwierzętami

Przedstawienie nowego kota czy kociaka Twojemu obecnemu kotu lub psu może być dosyć nerwowym przeżyciem. Na pewno chcesz, aby wszystkie zwierzęta żyły zgodnie i zaakceptowały nowego domownika, ale rzadko dochodzi do tego w łatwy sposób – nawet jeżeli powodem, dla którego przygarnąłeś nowego kota było dotrzymanie towarzystwa staremu pupilowi.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Zabawa z kotem

Zabawa z kotem jest ważna dla jego zdrowia, a także utrzymania z nim więzi emocjonalnej. Na szczęście koty uwielbiają się bawić! Zapewnianie okazji do zabawy jest szczególnie ważne dla kotów niewychodzących, zwłaszcza jeśli spędzają większość dnia samotnie.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Koty i dzieci

Niewiele rzeczy w życiu jest tak zachwycających dla dziecka, jak kudłaty przyjaciel. Na szczęście koty również uwielbiają, gdy młodzi ludzie okazują im uwagę. Koty i dzieci mogą wspaniale bawić się i spędzać ze sobą czas, pod warunkiem, że szanują się nawzajem. Raczkujących niemowląt nie należy zostawiać sam na sam z kotem. Są one dość niezdarne i mogą niechcący skrzywdzić lub przestraszyć zwierzę, a zwłaszcza małego kociaka.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

[ ↑ skip to content ↑ ]