[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Praktyczne wskazówki

Praktyczne wskazówki na temat częstych problemów z kotami

Własnoręczne wykonane zabawki dla kota, które Twój puszysty przyjaciel pokocha

To nie tajemnica, że koty uwielbiają się bawić, ale są również wybredne, jeśli chodzi o preferowaną rozrywkę. A ponieważ koty nudzą się bardzo szybko, trzeba zmieniać ich zabawy co jakiś czas, aby pozostawały dla nich nowe i ekscytujące.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Jak zrobić doskonały autoportet (selfie) swojego kota

Zdjęcia selfie są obecnie światowym fenomenem. Ich historia wywodzi się z początków sieci społecznościowych. Ale czym jest selfie? Selfie można zdefiniować jako zdjęcie samego siebie zrobione z użyciem smartfona, tzn. z ręką wyciągniętą przed siebie, które następnie jest opublikowane w sieci społecznościowej. Niedawno zaczęły pojawiać się selfie z naszymi czworonożnymi pupilami. Robienie zdjęć z kotem może być doskonałą zabawą, ale dopilnuj, aby kot był zadowolony i też dobrze się bawił. Przedstawiamy kilka porad o tym, jak robić doskonałe selfie z kotem.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

„Uśmiech!” – jak zrobić kotu idealne zdjęcie

Każdy kot jest jedyny w swoim rodzaju, a każdy właściciel uważa swojego pupila za najpiękniejsze zwierzę na świecie. Nie ma w tym nic złego. Jednak jak uchwycić na zdjęciu, które zachowasz na zawsze, tego ducha, tę osobowość, to co czyni Twojego kota tak niepowtarzalnym? Na szczęście, dzięki upowszechnieniu aparatów cyfrowych jest to łatwiejsze niż kiedyś… Świetne zdjęcie pupila uzyskasz dzięki tym samym technikom, które wykorzystuje się do fotografowania innych dzikich zwierząt – bezgraniczna cierpliwość, elastyczne podejście do światłą i czasu ekspozycji, świadomość uczuć zwierzęcia, a przede wszystkim mnóstwo ujęć! W przypadku aparatu cyfrowego ilość zdjęć nie jest problemem, możesz więc pstrykać do woli. Im więcej zrobisz ujęć, tym większa szansa, że uzyskasz idealną fotografię.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Alergicy i koty

Być może marzysz o kocie, ale martwisz się, że Ty lub ktoś z twoich bliskich cierpi na alergię. Możliwe też, że już go masz, a alergia jest rzeczywistym problemem. Na szczęście alergicy i koty mogą żyć pod jednym dachem! Alergia na kota jest spowodowana reakcją organizmu na konkretne białka zawarte w substancjach tłuszczowych wydzielanych przez skórę kota oraz w jego ślinie.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Podróżowanie z kotem

Większość kotów nie przepada za podróżami. Jako zwierzęta silnie przywiązane do własnego terytorium, poza nim czują się zagrożone. Możliwość przebywania z rodziną , czy szansa zwiedzania i odkrywania nowych miejsc u celu podróży,  nie są dla większości kotów tak bardzo podniecające, jak dla psów.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Adopcja dorosłego kota

Charakter dorosłego kota  da się odczytać na pierwszy rzut oka. Zachowanie kociaka może znacząco zmienić się z wiekiem (nie zawsze na lepsze!).

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Brudzenie w domu

Koty zwykle ściśle trzymają się swoich zwyczajów toaletowych i konsekwentnie korzystają w domu z kuwety (jeśli ją mają) albo załatwiają się w ogrodzie. Zatem, jeżeli kot brudzi w domu, może to być bardzo niepokojące. Od czasu do czasu może zdarzyć się jednorazowy incydent, gdy kot jest chory, został zamknięty w pokoju, albo nagle się przestraszył.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Przeprowadzka z kotem

Jeśli może być bardziej stresującego od przeprowadzki, to jest to przeprowadzka z kotem. Jednak jeśli odpowiednio się ją zaplanuje, powinna przebiec gładko. Koty mocno przywiązują się do otoczenia, więc jego zmiana może wywołać u nich niepokój.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z kulami włosowymi

Prawie każdy właściciel kota widział kiedyś kulę włosową albo słyszał odgłosy wydawane przez kota próbującego ją wykasłać. Pilobezoary są łatwe do rozpoznania, ponieważ formują się w charakterystyczny cylindryczny zlepek włosów.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Letnie upały i wskazówki na gorące dni

Koty wymagają szczególnej troski w gorącą, słoneczną pogodę bardziej niż ludzie. Oparzenia słoneczne, wyczerpanie na skutek upału i odwodnienie mogą dotknąć zarówno wychodzących, jak i przebywających w domu kotów, dlatego upewnij się, że Ty i Twój kot jesteście przygotowani na nadejście lata.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Pielęgnacja kota

Koty są bardzo czystymi zwierzętami, ale nawet najbardziej skrupulatny osobnik skorzysta na drobnej pomocy w pielęgnacji. Zwłaszcza, jeżeli ma długą sierść. Szczotkowanie kota to również doskonały sposób na wytworzenie więzi. Świetnym pomysłem jest przyzwyczajanie kota do szczotki i grzebienia od małego.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Jak pielęgnować i kąpać kota

Każdy, kto posiada kota wie, że zwierzęta te bardzo dokładnie się czyszczą. Większość kotów spędza dużą część dnia na pielęgnacji, ale czasem potrzebują trochę pomocy – na przykład gdy są ranne, albo gdy długa sierść ulegnie splątaniu. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

[ ↑ skip to content ↑ ]