[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Dorosły i w dobrej formie

CatGdy Twój kotek osiągnie pierwszy rok życia, stanie się dorosły. Pomimo, że wciąż może zachowywać się jak psotny kociak, jego potrzeby będą już inne. Gdy Twój kot dorośnie, będzie potrzebował karmy odpowiedniej dla swojego wieku, która dostarczy mu wszelkich niezbędnych składników odżywczych, witamin i składników mineralnych.

Dorosłe koty nie zużywają tak wiele energii jak kocięta, w związku z tym dalsze podawanie karmy dla kociąt może spowodować nadwagę. Lekarz weterynarii chętnie udzieli ci wskazówek dotyczących żywienia Twojego pupila i zaleci odpowiednią karmę dla dorosłych zwierząt.

Jeżeli nie chcesz, aby Twój kot miał potomstwo, powinieneś zastanowić się nad jego kastracją. Kastracja jest zabiegiem korzystnym z punktu widzenia zdrowia kota; porozmawiaj o tym z lekarzem weterynarii. Jednak koty po kastracji mają większą skłonność do przybierania na wadze, co spowodowane jest zwolnieniem tempa przemiany materii. Oznacza, że Twój kot po kastracji nie będzie potrzebował tak wielu kalorii, dla tego oferujemy specjalne karmy Hills™ Science Plan™ NeuteredCat, które uchronią Twojego kota przed przybraniem na wadze.

Kiedy Twój kot wkroczy w 14 miesiąc życia, Twój weterynarz zaleci mu szczepienia przypominające, aby mieć pewność, że jego odporność na choroby nadal jest utrzymana. Jest to także dobry czas, aby upewnić się, że Twój kot nie ma problemów z pasożytami stosując prearaty przeciw pchłom i robakom.

[ ↑ skip to content ↑ ]