[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Microchip

Twój kotek i wielki świat na zewnątrz

Nie powinieneś wypuszczać swojego kotka z domu, aż do momentu, gdy przejdzie pierwszy cykl szczepień, po którym powinieneś dodatkowo poczekać 2 tygodnie, aby mieć pewność, że szczepionki zaczęły działać. Dobry moment na poznanie świata przypada na 14-16 tydzień życia, ale nie pozwól wychodzić swojemu kociakowi bez Ciebie, aż do momentu, gdy zyska odpowiednią pewność siebie; wyznacznikiem tego może być nabycie umiejętności korzystania z drzwiczek dla kota. Do tego momentu powinieneś towarzyszyć swojemu kociakowi w zabawie i pilnować, żeby się nie oddalił. Oczywiście kiedy będzie starszy na pewno pójdzie swoją drogą.

Niektórzy właściciele wolą nie wypuszczać swoich kotów, co również nie jest złe, jeżeli zapewniają im wystarczający poziom aktywności fizycznej. Nie jest prawdą, że koty nie wychodzące nie mogą prowadzić szczęśliwego i zdrowego życia. Jeżeli nie wypuszczasz swojego kota, zasięgnij porady lekarza weterynarii na temat tego co powinieneś zrobić, aby utrzymać go w jak najlepszej kondycji poprzez dietę i zabawy dla kotów niewychodzących.

Co zrobić, aby Twój kotek był bezpieczny na zewnątrz?

Pierwsze wyjście Twojego kotka może być zniechęcające, ale nie przejmuj się i skorzystaj z poniższych prostych wskazówek, aby sprawić, żeby Twój kotek był cały i zdrowy.

  • Powiedz swoim sąsiadom, że masz nowego kotka.
  • Zachęć swojego kota, aby trzymał się z dala od ruchliwych dróg i wracał na noc do domu.
  • Usuń wszystkie trujące rosliny ze swojego ogrodu, włącznie z konwaliami, złotokapem i naparstnicą.
  • Upewnij się, że wszystkie niebezpieczne środki chemiczne znajdujące się w Twoim garażu są bezpiecznie zamknięte.
  • Nie używaj preparatów przeciwko ślimakom lub upewnij się, że ten, który stosujesz jest bezpieczny dla zwierząt.

Microchip - niewielka rzecz, która może sprawić wielką różnicę

Prawdopodobnie myślałeś już o umieszczeniu na obroży informacji ze swoim imieniem i danymi kontaktowymi, ale warto też zastanowić się nad wszczepieniem microchipu.

Microchip jest malutkim urządzeniem wielkości ziarnka ryżu, które wszczepia się pod skórę. Każdy microchip oznakowany jest unikalnym numerem znajdującym się w bazie danych, więc jeśli Twój kotek się zgubi, będzie mógł zostać bardzo łatwo do Ciebie wrócić.

[ ↑ skip to content ↑ ]