[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Rasowy kot czy zwykły dachowiec

Rasowy kot czy zwykły dachowiec

To przede wszystkim kwestia osobistych preferencji. Rasowe koty są droższe, ale łatwiej przewidzieć ich przyszły wygląd i charakter.

Jeśli nastawiasz się na kociaka z rodowodem, poświęć trochę czasu by zdobyć informacje na temat różnych ras. Jest ich ponad 70 do wyboru. Poszukiwania można zacząć od internetu, ponieważ są tam strony poświęcone większości ras. 

Dowiedz się o wszystkie dziedziczne choroby typowe dla wybranej przez Ciebie rasy oraz o związane z nimi niezbędne badania.  

Zwróć uwagę na cechy charakteru poszczególnych ras. Na przykład jeśli masz małe dzieci warto pomyśleć o kociaku należącym do wesołej i towarzyskiej rasy, takiej jak burmańska.

Trzeba też sobie zadać pytanie jakiego typu regularnych zabiegów będzie potrzebował kociak. Zwierzaki długowłosych ras, takich jak perska lub birmańska wymagają codziennego szczotkowania. Czy masz na to dość czasu i cierpliwości.

Dachowce są na ogół mniej wymagające, jednak trudniej przewidzieć co z nich wyrośnie. Jeśli masz taką możliwość, odwiedź kilka razy swojego przyszłego kociaka i spróbuj się zorientować jaki ma temperament. Nie spiesz się z decyzją.

[ ↑ skip to content ↑ ]