[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Opieka nad dojrzałym kotem

Praktyczne wskazówki i porady dla kotów dojrzałych - powyżej 7 roku życia

Koty i zmienna pogoda

Zmieniające się warunki pogodowe oznaczają również zmienne potrzeby kota, a zima i lato dostarczają zwierzęciu odmiennych problemów. Zima Jeżeli masz niewychodzącego kota (lub trzymasz go w mieszkaniu tylko w zimie) nie będzie on odczuwał skutków spadku temperatury i nie będzie narażony na kaprysy pogody.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Pielęgnacja kota

Koty są bardzo czystymi zwierzętami, ale nawet najbardziej skrupulatny osobnik skorzysta na drobnej pomocy w pielęgnacji. Zwłaszcza, jeżeli ma długą sierść. Szczotkowanie kota to również doskonały sposób na wytworzenie więzi. Świetnym pomysłem jest przyzwyczajanie kota do szczotki i grzebienia od małego. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z kulami włosowymi

Prawie każdy właściciel kota widział kiedyś kulę włosową albo słyszał odgłosy wydawane przez kota próbującego ją wykasłać. Pilobezoary są łatwe do rozpoznania, ponieważ formują się w charakterystyczny cylindryczny zlepek włosów. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Przeprowadzka z kotem

Jeśli może być coś bardziej stresującego od przeprowadzki, to jest to przeprowadzka z kotem. Jednak jeśli odpowiednio się ją zaplanuje, powinna przebiec gładko. Koty mocno przywiązują się do otoczenia, więc jego zmiana może wywołać u nich niepokój.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

[ ↑ skip to content ↑ ]