[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Żywienie dojrzałego kota

Porady żywieniowe dla dojrzałych kotów - powyżej 7 roku życia

W jaki sposób i kiedy powinieneś karmić swojego dojrzałego kota?

Podawanie dojrzałemu kotu karmy w odpowiednich ilościach oraz we właściwych odstępach czasowych jest bardzo ważne, ale może sprawiać pewne trudności. Dodatkowo powinniśmy pamiętać, że wymagania żywieniowe poszczególnych kotów mogą znacznie się od siebie różnić. Zalecenia żywieniowe znajdujące się na puszkach lub torbach karmy są punktem wyjścia. Kluczowe znaczenie dla zdrowia Twojego kota ma regularna kontrola kondycji fizycznej oraz dostosowywanie ilości karmy do jego potrzeb. Hill's zaleca cykl kilku prostych kroków, które pomogą utrzymać Twojego dojrzałego kota w dobrym zdrowiu: Zważ swojego kota Karm go zgodnie z zaleceniami żywieniowymi oraz weterynaryjnymi Oceniaj jego kondycję fizyczną przy pomocy naszego systemu oceny kondycji fizycznej co dwa lub trzy tygodnie przez pierwszych sześć miesięcy Powtórz cykl Zmiana karmy Proces zamiany karmy na Hill's Science Plan Feline Mature Adult Active Longevity musi zostać przeprowadzany stopniowo w takcie 7 dni.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

W jaki sposób potrzeby żywieniowe dojrzałych kotów różnią się od naszych?

Wyniki badania karm dla zwierząt wykazały, że 90% domowych karm było niewłaściwie zbilansowanych i niepełnych.* Każdy gatunek ma swoje specjalne wymagania żywieniowe. Przygotowywanie pokarmu dla Twojego kota nie jest tym samym co gotowanie dla Ciebie i Twoich dzieci. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Mieszanie karm dla zwierząt

Stosowanie mokrej karmy jako uzupełnienia suchej karmy w krokietach jest bardzo częste. Badania pokazują, że właściciele często wzbogacają specjalistyczną suchą karmę o mokrą karmę z supermarketu. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Podawanie ryb kotom

Twoja mama prawdopodobnie powtarzała Ci to niezliczoną ilość razy: ryba jest zdrowa. Ale czy podawanie ryb kotom to dobry pomysł? Wyniki najnowszych badań wskazują na to, że prawdopodobnie tak jest.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Podawaj odpowiednią karmę przez cały czas – nie tylko przysmaki w święta

Każdy z nas lub pozwolić sobie od czasu do czasu na mały przysmak – szczególnie gdy zbliżają się święta. Pomimo, że bardzo kuszące jest podawanie kotu resztek ze stołu, większość świątecznych przysmaków może być niebezpieczna dla jego zdrowia.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

[ ↑ skip to content ↑ ]