[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Zachowanie

Zachowanie psa

Zasady na wybiegu dla psów: co robić, a czego nie

Wycieczki do psiego parku oferują opiekunom psów i ich pupilom doskonałą szansę na wzmocnienie więzi, zabawę w towarzystwie i wybieganie nagromadzonej energii, ale te bogate możliwości rozrywki wiążą się również z pewnymi obowiązkami.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Interpretacja częstych zachowań psów i znaczenie ich nastrojów

Zachowanie Twojego czworonożnego członka rodziny może Ci dużo powiedzieć o jego nastroju. A mimo że możesz nie władać płynnie psim językiem (poza tym, że wiesz co znaczy jego ślinienie się), musisz się nauczyć, jak interpretować zachowanie psa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Powstrzymywanie psa przed żebraniem o jedzenie przy obiedzie

Jeśli codziennie jesz obiad z gorącym oddechem i łapkami na kolanach, czas zakończyć zabawę w wygłodniałego pieska proszącego o jedzenie. Zjawisko żebrania przez psa o jedzenie może być częste, ale nie jest to ani słodkie, ani zdrowe dla psa

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Strach psów przed grzmotem

Psy boją się grzmotów i jest ich cecha wspólna. Strach przed grzmotami zazwyczaj objawia się szczekaniem, chowaniem się, skomleniem a nawet oddawaniem moczu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Psy, które kopią

Nie powinieneś się denerwować, gdy Twój pies powoli zmienia ogród w pokrytą kraterami księżycową krainę, ponieważ to jego naturalne zachowanie. Na początku powinieneś określić przyczynę kopania. Psy mogą kopać z powodu instynktu drapieżnika, jaki w nich drzemie lub poszukiwania ukrytych wcześniej kości i zabawek.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Pies zjada kał

Zabierasz swojego psa na spacer i właśnie kończysz opowiadać swojemu sąsiadowi o tym jaki Twój pupil dobrze się zachowuje, gdy nagle widzisz jak zjada własną kupę. Okropne! Co mogło go do tego skłonić? Koprofagia (termin oznaczający zjadanie własnych odchodów) jest nieprzyjemnym, jednak dość częstym zachowaniem wśród psów. Dobrą wiadomością jest to, że nie jest szkodliwa dla Twojego psa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Właściwe zabawki dla psów

Psy kochają zabawę ze swoimi właścicielami i nie tylko. Czas zabawy jest okazją do ćwiczeń, przyjemnej stymulacji umysłowej oraz wzmocnienia Twojej więzi z psem. Upewnij się więc, że posiadasz odpowiedniego rodzaju zabawki zapewniające zadowolenie oraz bezpieczeństwo.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Kiedy żucie staje się destrukcyjne

Psy wykorzystują jamę ustną podobnie jak my ręce – jako narzędzie do odkrywania. Oznacza to, że badają wszystko, co wydaje się ciekawe żyjąc i gryząc. Niestety żucie u niektórych psów może stać się problemem.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Dlaczego psy jedzą trawę?

Twój pies jest potomkiem wilków, które są wyśmienitymi myśliwymi i mięsożercami. Starasz się mu zapewnić jedzenie najwyższej możliwej jakości, więc dlaczego on stale chce zjeść trawę? I chociaż nikt tak naprawdę nie wie, dlaczego psy jedzą trawę, specjaliści uważają, że niemal na 100% jest to całkowicie normalne zachowanie psów i nie ma się czym martwić.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

[ ↑ skip to content ↑ ]