[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Żywienie dorosłego psa

W trosce o potrzeby żywieniowe psów

Oznaki alergii pokarmowej u psa, na które należy zwrócić uwagę...

Podobnie jak w przypadku ludzi niektóre składniki pokarmowe mogą negatywnie wpływać na psi układ trawienny. Oto kilka symptomów, na które należy zwrócić uwagę, gdy wydaje Ci się, że pies jest uczulony na niektóre pokarmy...

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Mieszanie karm dla zwierząt

Stosowanie mokrej karmy jako uzupełnienia suchej karmy w krokietach jest bardzo częste. Badania pokazują, że właściciele często wzbogacają specjalistyczną suchą karmę o mokrą karmę z supermarketu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

W jaki sposób i kiedy powinieneś powinieneś karmić swojego dorosłego psa?

Podawanie psu karmy w odpowiednich ilościach oraz we właściwych odstępach czasowych jest bardzo ważne, ale może sprawiać pewne trudności. Dodatkowo powinniśmy pamiętać, że wymagania żywieniowe poszczególnych psów mogą znacznie się od siebie różnić. Zalecenia żywieniowe znajdujące się na puszkach lub torbach karmy są punktem wyjścia. Kluczowe znaczenie dla zdrowia Twojego psa ma regularna kontrola kondycji fizycznej oraz dostosowywanie ilości karmy do potrzeb zwierzęcia.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

W jaki sposób potrzeby żywieniowe psów różnią się od naszych?

Wyniki badania karm dla zwierząt wykazały, że 90% domowych karm było niewłaściwie zbilansowanych i niepełnych.* Każdy gatunek ma swoje specjalne wymagania żywieniowe. Przygotowywanie pokarmu dla Twojego psa nie jest tym samym co gotowanie dla Ciebie i Twoich dzieci.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

[ ↑ skip to content ↑ ]