[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Zdrowie i dobrostan

Zdrowie i dobrostan

Bieganie z psem: jak zacząć

Ruch to ważny element zdrowia fizycznego i umysłowego psa, tak jak i Twojego. A mimo że istnieje wiele odpowiednich rodzajów aktywności, w których możesz towarzyszyć psu, bieganie z psem to doskonały sposób na spalenie kalorii i odreagowanie stresu dla obu stron.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Jak w Święta na przybrać na wadze

W okolicy Bożego Narodzenia nasi pupile też zasługują na świętowanie, ale zimowe przybieranie na wadze stanowi poważny problem, gdy spojrzymy na to, ile świątecznych przysmaków jest ciągle pod ręką. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na to, jak PLDogTest może zachować szczupłą sylwetkę i dobrą kondycję w tym okresie.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Smakołyki są ważne

Czy wiesz, że podawanie psu smakołyków to ważny element tworzenia więzi? Ale uważaj - podawanie nieodpowiednich smakołyków w nieodpowiednim czasie może przyczyniać się do nadmiernego przybierania na wadze, a nawet zachęcać psa do niepożądanego zachowania! Dowiedz się więcej o tym, jak odpowiednio dzielić się smakołykami z psem - kiedy, gdzie i co podawać.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Wybór lekarza weterynarii

Zaraz po Tobie i Twojej rodzinie, lekarz weterynarii jest dla kota najważniejszą osobą. W końcu odpowiada za zdrowie zwierzęcia przez całe jego życie. Jak więc wybrać weterynarza, który zapewni mu najlepszą możliwą opiekę? Jednym z najlepszych sposobów jest rekomendacja znajomej osoby.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Wycieczka z psem do weterynarza

Może to być tylko wizyta kontrolna, szczepienie lub wizyta związana z problemem zdrowotnym, w końcu jednak będziesz musiał zabrać swojego psa do weterynarza. Taka wycieczka może być dla psa stresująca. Będzie miał doczynienia z wieloma nowymi obrazami, zapachami, dźwiękami, osobami oraz zwierzętami. Jest jednak kilka rzeczy, którem możesz zrobić, aby wizyta w lekarza weterynarii stała się tak komfortowa i wolna od stresu, jak to tylko możliwe.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Jak sobie radzić z pchłami

Niewiele jest rzeczy, które mogą tak bardzo denerwować właścicieli psów jak pchły. Powodują one nie tylko bolesne ukąszenia, ale także mogą przenosić niektóre choroby. Inwazja pcheł jest denerwująca, ale można ją zwalczyć, a przy niewielkim wysiłku można ją leczyć i zapobiegać.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Problemy trawienne to jeden z najczęstszych powodów wizyty u weterynarza

Święta Bożego Narodzenia mogą powodować problemy trawienne u psa – przez zamieszanie z indykiem, makowcem i masą słodyczy oraz prezentów ciężko się zorientować, co pies przed chwilą zwędził. Jeżeli podejrzewasz zaburzenia trawienia, albo zauważysz objawy takie jak biegunka czy wymioty, zabierz psa jak najszybciej do weterynarza. Dla wszystkich ssaków – kotów, psów, a także ludzi – trawienie pokarmu i przyswajanie składników odżywczych jest kluczowe dla zdrowia i ogólnego dobrostanu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Czy Twój pies ma wrażliwy żołądek?

Niektóre psy mają wrażliwy żołądek i są narażone na występowanie problemów trawiennych. Niektóre rasy, np. owczarki niemiecki mają w tym kierunku szczególne predyspozycje. Jest wiele objawów mogących świadczyć o wrażliwości układu trawiennego zwierzęcia.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Fajerwerki bez strachu

Przydatne wskazówki na hałaśliwy okres noworoczny. Sylwestrowa noc 31 grudnia to zawsze piękny czas, w którym niebo rozjaśnia się od blasku sztucznych ogni.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Ryzyko związane z nadmiernym spożyciem soli

Sól jest ważnym składnikiem diety psa i dogrywa ważną rolę w zapewnieniu mu dobrego samopoczucia. Sól kuchenna (czyli chlorek sodu) odpowiada za utrzymanie płynów w organizmie i jest niezbędna dla właściwego funkcjonowania narządów oraz układu nerwowego.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Podawaj psu odpowiednią karmę przez cały czas – nie tylko przysmaki w święta

Każdy z nas lub pozwolić sobie od czasu do czasu na mały przysmak – szczególnie gdy zbliżają się święta. Pomimo, że bardzo kuszące jest podawanie psu resztek ze stołu, większość świątecznych przysmaków może być niebezpieczna dla jego zdrowia.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Co powinienem zrobić, gdy mój pies ma nadwagę?

Tak jak ludzie, psy mogą łatwo przybrać na wadze. Niestety psy z nadwagą prowadzą krótsze i mniej szczęśliwe życie.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Higiena zębów u psów

Możesz wierzyć albo nie, ale higiena zębów u Twojego psa jest tak samo ważna jak higiena Twoich własnych. Ma ona bowiem kluczowe znaczenie dla ogólnego stanu zdrowia psa.Płytkaikamień

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Alergieskórne

Alergie skórne nie są rzadkością u zwierząt. Kurz i pyłki, które wywołują reakcje alergiczne u ludzi, mają taki sam wpływ na psy. Atopowe zapalenie skóry to stanem zapalnym, który może być spowodowany wieloma czynnikami. Jednak jego rezultat jest zawsze taki sam: czujący się nieswojo, stale drapiący i liżący się pies.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Letnieciepło

Ciepłe i słoneczne lato jest dla na stymulacją po długiej zimie, jednak wiele zwierząt wymaga zapewnienia specjalnej opieki, dzięki której będą mogły bezpiecznie cieszyć się ciepłą pogodą. Oparzenia słoneczne Każdy obszar skóry z cienka pokrywą włosową narażony jest na ryzyko oparzeń słonecznych. Nie zakładaj, że Twój zwierzak będzie na tyle rozsądny, że schowa się w cień, gdy będzie bardzo gorąco.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Zdrowa skóra i zdrowa sierść

Ogromne znaczenie dla zdrowia Twojego psa ma dbałość o stan jego skóry i sierści. Częstotliwość potrzebnej pielęgnacji może się różnić, jednak każdy pies powinien być poddany odpowiedniej pielęgnacji. Wiele miejsc oferuje różnorodne usługi pielęgnacyjne z rozsądną cenę.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Użądlenia pszczół i os

Wszystkie psy są ciekawe, uwielbiają biegać iścigać … także owady! W większości przypadków użądlenie osy lub pszczoły spowoduje tylko niewielki ból i podrażnienie u Twojego psa. Jednak jeżeli został użądlony kilka razy lub wewnątrz jamy ustnej, czy gardła, sytuacja może stać się niebezpieczna i może wymagać wizyty u weterynarza. To nie małe punktowe ukłucie, które powoduje żądło wywołuje ból, jego przyczyną „wstrzykiwanie” niewielkiej ilości jadu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Czy suchy nos świadczy o chorobie?

Zaniepokojeni właściciele często pytają, czy suchy nos kota świadczy o chorobie. Odpowiedź brzmi: nie. Twój pupil może mieć suchy nos z wielu powodów, niemających nic wspólnego z jego zdrowiem.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Czy czeolada jest trująca dla psów?

Czy to może być prawda? Czekolada jest trująca dla psów? Odpowiedź brzmi: tak. Stopień zagrożenia zależy od rodzaju czekolady, wielkości psa i spożytej ilości.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Ciąża u psów

Jeśli nie planujesz rozmnażać kociaka, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, by pozwolić mu cieszyć się w pełni życiem, jest kastracja.Jeżeli jednak zadecydowałeś, że chcesz, aby Twoja suczka miała szczeniaki jesteś w bardzo ciekawej sytuacji – przedstawiamy kilka oznak, które mogą wskazywać na ciążę.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Suki w rui

Suki przechodzą ruję w momencie wejścia w płodny etap cyklu reprodukcyjnego.Ruja trwa przeważnie przez 3 tygodnie i powtarza się co 6 do 8 miesięcy. Większość ras przechodzi pierwszą ruję w wieku około 6 miesięcy, jednak może się to odbyć też wcześniej lub później.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Czy Twój pies jest wybredny?

Podajesz swojemu psu najbardziej odżywczą i smaczna karmę jaką możesz kupić, a on tylko wącha ją i liże.Nadszedł czas kolejnego posiłku, jednak on nie je. Wygląda na to, że masz wybrednego psa! Może Ci się wydawać, że Twój pies potrzebuje różnorodnej diety.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Wskazówki dotyczące pierwszej pomocy

Miejmy nadzieję, że Twój pies nigdy poważnie się nie zrani. Jednak ze względu na to, że jest pełen energii, może ulegać drobnym wypadkom, warto więc znać podstawowe zasady pierwszej pomocy. Apteczka Powinieneś zaopatrzyć się w apteczkę z podstawowymi artykułami pierwszej pomocy takimi jak bandaż, wata do czyszczenia ran, łagodny i odpowiedni dla zwierząt płyn antyseptyczny do dezynfekcji ranoraz szczypce do usuwania ciał obcych ze skóry i jamy ustnej.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Ludzie z alergią i psy

Chcesz mieć psa, jednak obawiasz się ze względu na alergię – swoją lub członków rodziny. Być może masz już psa i zauważyłeś problem w postaci alergii. Dobra wiadomość jest taka, że ludzie z alergiami i psy mogą razem mieszkać! Alergia na psy spowodowana jest reakcją na niektóre białka znajdujące się w skórze i ślinie psów, to nie sierść ją powoduje.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

[ ↑ skip to content ↑ ]