[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Życie z innymi zwierzętami i ludźmi

"Jesteś tym, co jesz" - to przysłowie sprawdza się także w przypadku psów. Dowiedz się więcej o naukowych podstawach sprecyzowanego żywienia i dlaczego jest ono tak istotne dla utrzymania szczytowej formy Twojego psa.

Pies i pojawienie się dziecka … jak dobrze sobie poradzić

Jeżeli odpowiednio się przygotujesz, spotkanie psa i nowonarodzonego dziecka nie powinno sprawić żadnych problemów. Pojawienie się na świecie dziecka jest ekscytującym czasem, jednak Twój pies może nie podzielać Twojego zadowolenia.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Psie interakcje

Kluczem do udanych interakcji Twojego psa z innymi psami oraz do socjalizacji jest odpowiednie podejście i doświadczenie. Powinieneś zapewniać mu jak najwięcej pozytywnych doświadczeń, z różnymi ludźmi i zwierzętami.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Zabawa z psem

Zabawa z psem jest ważna dla jego dobrego samopoczucia tak samo, jak doskonałe żywienie i kochający dom. Dostarcza Twojemu psu wysiłku fizycznego, stymulacji, rozrywki oraz wzmacnia więzi. Czas zabawy jest szczególnie ważny, gdy Twój zwierzak przez dłuższy okres czasu pozostaje sam w domu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Lęk separacyjny

Pozostawianie psa samego w domu może spowodować wystąpienie lęku separacyjnego, który zazwyczaj jest spowodowany zbyt dużą zażyłością z właścicielem. Może być także skutkiem zbyt wczesnego odsadzenia od matki, opuszczenia lub po prostu temperamentu psa. Na właścicieli psów z lękiem separacyjnym, po powrocie z dwudziestominutowych zakupów może czekać kosz ze śmieciami przewrócony na podłodze w kuchni, zniszczona poduszka i mocz w korytarzu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

[ ↑ skip to content ↑ ]