[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Opieka nad dojrzałym psem

Praktyczne porady i wskazówki dla właścicieli dojrzałych psów – powyżej 7 roku życia

Latanie z psem

Podstawą latania z psem jest odpowiednie do tego przygotowanie. Najpierw musisz sprawdzić jakie są wymagania dotyczące kwarantanny zwierząt domowych w kraju, do którego chcesz polecieć.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Pies się starzeje

Jedną ze smutniejszych rzeczy związanych z posiadaniem psa jest to, że Twój pies najprawdopodobniej zestarzeje się dużo wcześniej niż Ty. Starzejące się psy wymagają nieco więcej uwagi i troski, ale mogą nadal żyć pełne radości i zdrowia wypełniając życie swoich właścicieli nawet w podeszłym wieku.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Co mam zrobić, aby mój pies przestał szczekać?

Kontrolowanie tego, jak głośny jest pies, jest jednym z ważniejszych aspektów bycia odpowiedzialnym właścicielem. Poza tym, nadmierne szczekanie może być denerwujące nie tylko dla Ciebie, ale także dla Twoich sąsiadów.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Kiedy Twój pies umrze

Średnia długość życia psa wynosi od dziesięciu do dwunastu lat. Oznacza to, że większość właścicieli będzie musiał przejść przez bolesne doświadczenie utraty swego psa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Dlaczego psy jedzą trawę?

Twój pies jest potomkiem wilków, które są wyśmienitymi myśliwymi i mięsożercami. Starasz się mu zapewnić jedzenie najwyższej możliwej jakości, więc dlaczego on stale chce zjeść trawę? I chociaż nikt tak naprawdę nie wie, dlaczego psy jedzą trawę, specjaliści uważają, że niemal na 100% jest to całkowicie normalne zachowanie psów i nie ma się czym martwić.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Jak sobie radzić z pchłami

Niewiele jest rzeczy, które mogą tak bardzo denerwować właścicieli psów jak pchły. Powodują one nie tylko bolesne ukąszenia, ale także mogą przenosić niektóre choroby. Inwazja pcheł jest denerwująca, ale można ją zwalczyć, a przy niewielkim wysiłku można ją leczyć i zapobiegać.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Higiena zębów u psów

Możesz wierzyć albo nie, ale higiena zębów u Twojego psa jest tak samo ważna jak higiena Twoich własnych. Ma ona bowiem kluczowe znaczenie dla ogólnego stanu zdrowia psa. Płytka i kamień

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

[ ↑ skip to content ↑ ]