[ ↓ skip to navigation ↓ ]

W jaki sposób i kiedy powinieneś karmić swojego dojrzałego psa?

Podawanie psu karmy w odpowiednich ilościach oraz we właściwych odstępach czasowych jest bardzo ważne, ale może sprawiać pewne trudności. Dodatkowo powinniśmy pamiętać, że wymagania żywieniowe poszczególnych psów mogą znacznie się od siebie różnić. Zalecenia żywieniowe znajdujące się na puszkach lub torbach karmy są punktem wyjścia. Kluczowe znaczenie dla zdrowia Twojego psa ma regularna kontrola kondycji fizycznej oraz dostosowywanie ilości karmy do potrzeb zwierzęcia.

Hill's zaleca cykl kilku prostych kroków, które pomogą utrzymać Twojego dorosłego psa w dobrym zdrowiu:

Zważ swojego psa

Karm go zgodnie z zaleceniami żywieniowymi oraz weterynaryjnymi

Oceniaj jego kondycję fizyczną przy pomocy naszego systemu oceny kondycji fizycznej co dwa, trzy tygodnie przez pierwszych 6 miesięcy

Dostosuj odpowiednio ilość podawanej karmy

Powtórz cykl

Zmiana karmy

Proces zamiany karmy na Hill's Science Plan Canine Mature Adult Active Longevity musi zostać przeprowadzany stopniowo w takcie 7 dni. Powinieneś mieszać karmę, którą do tej pory podawałeś swojemu psu z nową karmą, a następnie stopniowo zmieniać proporcje na korzyść Science Plan, aż do momentu gdy pozostanie tylko ona. W ten sposób Twój pies będzie mógł w pełni cieszyć się smakiem oraz korzyściami płynącymi z wysokiej jakości żywienia Science Plan Canine Mature Adult Active Longevity.

Ty oraz lekarz weterynarii opiekujący się Twoim dojrzałym psem jesteście najlepszym źródłem informacji na temat jego zdrowia oraz samopoczucia. Poproś swojego weterynarza o regularne udzielanie wskazówek na temat masy ciała Twojego psa, ponieważ osiągnięcie oraz utrzymanie optymalnej masy ciała nie tylko zmniejszy ryzyko powstawania pewnych chorób, sprawi także, że Twój pies będzie prowadził bardziej energiczne, dłuższe i zdrowsze życie.

Zapytaj lekarza weterynarii, która z przedstawionych trzech metod karmienia jest najlepsza dla Twojego dojrzałego psa:

Wolny wybór: Karma dostępna jest dla Twojego psa przez cały czas.
Ograniczone czasowo karmienie: Karma dostępna jest dla Twojego psa przez określony czas.
Podawanie posiłków: Odmierzona ilość karmy podawana jest w zaplanowanym na posiłek czasie każdego dnia.

 

Woda, Twój pies przez cały czas powinien posiadać dostęp do świeżej wody. Brak wody do picia może być szkodliwy dla jego zdrowia.

Przysmaki i smakołyki. Pomimo, że bardzo kuszące jest podawanie psu resztek ze stołu, nie dostarczy mu ono właściwie zbilansowanych składników odżywczych. Postaraj się być oszczędnym w podawaniu smakołyków swojemu psu, ponieważ zbyt duża ich ilość może doprowadzić do nadwagi oraz zaburzyć równowagę żywieniową.

[ ↑ skip to content ↑ ]