[ ↓ skip to navigation ↓ ]

KiedyTwój pies umrze

Średnia długość życia psa wynosi od dziesięciu do dwunastu lat. Oznacza to, że większość właścicieli będzie musiało przejść przez bolesne doświadczenie utraty swego psa. Strata psa nigdy nie jest łatwa, ale świadomość tego, czego należy się spodziewać, kiedy Twój pies umrze, może dać nieco więcej komfortu w tym okresie.

Jeżeli Twój pies umrze w domu, będziesz musiał zdecydować się, co zrobić z jego ciałem. Musisz podjąć decyzję czy będziesz chciał zrobić to samodzielnie czy też powierzysz ciało swego psa profesjonalistom.

Zadzwoń do lekarza weterynarii

Pierwszą osobą, do której powinieneś zadzwonić jest Twój lekarz weterynarii. Jeżeli nie będzie on miał możliwości odpowiedniego zajęcia się ciałem Twojego psa w taki sposób, jak tego oczekujesz, będzie na pewno w stanie skierować Cię do kogoś, kto to zrobi. Jeżeli w Twojej okolicy jest cmentarz dla psów, prowadzące go osoby na pewno także zajmują się profesjonalnie zwłokami psów.

Czasami może się zdarzyć, że będziesz musiał samodzielnie przewieźć ciało Twojego psa. Jeżeli uważasz, że nie jesteś w stanie samodzielnie prowadzić samochód, nie próbuj. Poproś przyjaciela lub członka rodziny, aby zrobił to za Ciebie.

Jeżeli okaże się, że nie będziesz mógł przetransportować ciała psa w odpowiednie miejsce w ciągu kilku najbliższych godzin, trzeba z nim coś zrobić. W ciepłej temperaturze zwłoki zaczynają się rozkładać i wydzielać nieprzyjemny zapach już ciągu zaledwie sześciu godzin. Jeżeli jest cieplej, procesy te zaczynają się jeszcze szybciej. Dlatego jeżeli to możliwe, postaraj się przechować zwłoki psa w chłodnym miejscu.

Utrata ukochanego członka rodziny nigdy nie jest łatwa, ale musisz przechowywać w pamięci tylko te radosne chwile, które razem spędzaliście.


[ ↑ skip to content ↑ ]