[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Poszukiwanie doskonałego szczeniaka

Znajdź odpowiedniego szczeniaka

Jakaś konkretna rasa?

Być może masz konkretne wyobrażenia dotyczące psa, jakiego chciałbyś mieć. Ale jeżeli nie jesteś pewien, jaka rasa będzie do Ciebie najbardziej pasowała, warto się na tym trochę zastanowić, nie tylko dlatego, że do wyboru jest ponad 400 ras psów.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Skąd wziąć szczeniaka?

Niezależnie od tego, jakiego rodzaju psa chciałbyś mieć, jest wiele miejsc, w których możesz go znaleźć. Reklamy w lokalnych gazetach, schroniska dla zwierząt, przyjaciele i rodzina oraz hodowcy to najważniejsze z nich.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Pies czy suka?

Jeżeli zdecydowałeś się na psa rasowego, teraz musisz zdecydować się na jego płeć. Większość suk jest spokojniejszych i mniej dominujących niż psy, ale pamiętaj, że suki mają ruje dwa razy w roku i przez te dwa lub trzy tygodnie muszą być oddzielone od wszystkich psów (samców).

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

W jakim wieku powinno być szczenię?

Jeżeli szczenię zostanie zabrane od matki i rodzeństwa zbyt wcześnie, może stracić bardzo ważny okres rozwoju socjalnego i behawioralnego. Idealnie byłoby, aby nowe szczenię trafiło do Twojego domu w wieku pomiędzy 7 a 9 tygodniem życia. Ale nie wprowadzaj swojego nowego szczeniaka do całego wielkiego świata aż minie 7 dni od jego drugiego szczepienia profilaktycznego - czyli do około 13 tygodnia życia.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

[ ↑ skip to content ↑ ]