[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Praktycznewskazówki

Porady praktyczne odnośnie częstych problemów szczeniąt.

Sezonowość w opiece zdrowotnej

Twój szczeniak doświadcza wielu różnych przeżyć w trakcie swojego pierwszego, kształtującego charakter roku. Zapewne większość z nich będzie szczęśliwa i przyjemna, ale niestety nie wszystkie. Oto kilka typowych zagrożeń, o których należy pamiętać oraz rad na wypadek gdyby Twój szczeniak doświadczył czegoś niezbyt miłego. Dzięki ich znajomości lepiej przygotujesz się do sytuacji, które nastąpią w przyszłości. Boże Narodzenie: niezbyt szczęśliwy okres dla szczeniaka. Może się niestety okazać, że święta Bożego Narodzenia to najgorszy moment na pojawienie się szczeniaka w Twoim domu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Pies i grzmot

Psy boją się grzmotów i jest ich cecha wspólna. Strach przed grzmotami zazwyczaj objawia się szczekaniem, chowaniem się, skomleniem a nawet oddawaniem moczu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Czas osobno

Nigdy nie powinieneś zostawiać szczeniaka samego, nie ważne na jak długo. Według RSPCA (Królewskie Towarzystwo Zapobiegania Okrucieństwu Wobec Zwierząt) ponad milion pozostawionych bez opieki psów wpada w rozpacz, hałasuje i przejawia niszczycielskie zapędy, często doprowadzając dom do ruiny.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Spacery i podróże

W dzisiejszych czasach istnieje wiele możliwości zabierania szczeniaka ze sobą na wakacje. Tak naprawdę, w większości kiosków są publikacje z listą miejsc gdzie będziesz szczególnie mile widziany ze swoim pupilem.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Identyfikator szczeniaka

Jak już wspomnieliśmy, prawo nakazuje, aby Twój szczeniak miał przyczepiony do obroży identyfikator z wyraźnie widocznymi danymi właściciela. Są jednak inne kroki, które możesz podjąć, by mieć pewność, że jeśli Twój pies się zgubi, bezpiecznie wróci do domu. Więcej informacji w artykule o mikroczipach.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

[ ↑ skip to content ↑ ]