[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Nie zapominaj o ćwiczeniach

Każdy kot wykazuje inny stopień aktywności i u niektórych kotów wyniki podawania diety j/d™ będą szybciej widoczne niż u innych. Jednak to, że Twój kot cierpi na sztywność stawów, nie oznacza, że należy przestać się z nim bawić czy zachęcać do ćwiczeń. W rzeczywistości umiarkowany ruch jest dla niego bardzo korzystny, zarówno ze względu na zachowanie aktywności stawów, jak i utrzymanie prawidłowej wagi.

Ćwicz – ale nie przesadzaj

Aktywne zachęcanie kota do umiarkowanego ruchu poprzez zabawę to świetny sposób, aby nie tylko stymulować go umysłowo, ale również pomóc mu wzmocnić mięśnie, jednocześnie nie powodując zbyt dużego obciążenia stawów. Dodatkową zaletę stanowi wzmocnienie więzi pomiędzy wami, a poza tym to oczywiście świetna zabawa.

Delikatny dotyk

Czy może być coś bardziej uspokajającego i relaksującego dla bolących stawów kota niż delikatny masaż wykonany przez ukochanego właściciela? Połóż na podłodze poduszkę dla siebie, zaproś kota na kolana i ciesz się doskonale spędzonym razem czasem, podczas którego delikatnie wymasuj swojemu kotu stawy. Jeżeli potrzebujesz dowodu, że ta metoda działa, wsłuchaj się w mruczenie!

Pora spać

Wygoda jest bardzo istotna dla Ciebie jak i zarówno dla Twojego kota. Pupil, który cierpi na sztywność stawów jest szczególnie narażony na dyskomfort.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ

Pomocna dłoń

Ludzie z chorymi stawami, od czasu do czasu, chętnie przyjmują oferowaną pomoc. Podobnie Twój kot będzie zachwycony, gdy okażesz mu dodatkową uwagę, pomagając wejść na łóżko czy przenosząc go przez tych kilka stromych stopni prowadzących do kuchni lub innego pomieszczenia.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
[ ↑ skip to content ↑ ]