[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Nie zapominaj o ćwiczeniach

Każdy pies wykazuje inny stopień aktywności i u niektórych psów wyniki podawania diety j/d™ będą szybciej widoczne niż u innych. Jednak to, że Twój pies cierpi na zesztywnienie stawów, nie oznacza, że należy przestać się z nim bawić czy zachęcać do ćwiczeń. Wręcz przeciwnie! Umiarkowany ruch jest dla niego bardzo korzystny, zarówno ze względu na zachowanie aktywności stawów, jak i utrzymanie prawidłowej masy ciała.Utrzymaj psa w dobrej formie

Jeśli Twój pies dźwiga dodatkowy ciężar, zwiększający nacisk na stawy, lekarz weterynarii może zalecić karmę Hill’s Prescription Diet j/d Reduced Calorie Canine, aby pomóc mu utrzymać idealną wagę podczas pracy nad poprawą kondycji.

Wyćwicz kontrolę

Jeżeli wypuszczasz psa na otwartą przestrzeń, kontroluj długość i intensywność jego biegu. To ważne dla kondycji jego stawów. Zapobiegnie to poźniejszym bólom i wiążącym się z przesileniem stawów i powikłaniom takich jak np.: kulawizna, które pozwalają tylko na odrobinę swobodnego biegania. Kiedy weźmiesz Pupila na smycz i będziesz spacerować z nim powoli, będziesz mógł kontrolować jego ruch i dostarczysz mu odpowiedniej dawki ćwiczeń do spalania kalorii, a jednocześnie pozwolisz na zachowanie gibkości stawów bez uszkadzania ich.

Pamiętaj – jeżeli obawiasz się, że nadmiar ruchu może zaszkodzić Twojemu psu, lekarz weterynarii chętnie doradzi rozsądny program ćwiczeń pozwalający utrzymanie psa w formie.

Za i przeciw ćwiczeniom u psa

Spróbuj akwaterapii

Możesz sprawdzić, czy w Twojej okolicy znajduje się jakiś basen do akwaterapii u psów. To świetny sposób, aby zapewnić psu łagodne ćwiczenia wzmacniające mięśnie, a jednocześnie nie powodujące obciążenia stawów. To również doskonały i przyjemny sposób na wzmocnienie więzi między Tobą, a czworonożnym przyjacielem.
Większość psów uwielbia wodę, a nawet te które za nią nie przepadają, będą i tak zadowolone pływając „pieskiem” w kamizelce ratunkowej i w towarzystwie właściciela!

Nie pozwalaj na forsowną aktywność

Jeśli Twój pies cierpi z powodu sztywności stawów, powinieneś ograniczyć do minimum wszelkie ćwiczenia mogące powodować nagły nacisk na stawy. Mimo że pies bardzo się cieszy mogąc złapać piłkę w locie, twarde lądowanie na ziemi pogorszy stan bolących stawów.
Podobnie, należy unikać sytuacji, gdy pies nagle zrywa się do pogoni za piłką lub patykiem. Złym pomysłem są również prezentowane znajomym sztuczki, podczas których pies stoi na tylnych nogach!

[ ↑ skip to content ↑ ]