[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Nasz ekspert w dziedzinie weterynarii odpowiada na najczęściej zadawane pytania

Mamy nadzieję, że niniejsza strona internetowa dostarczyła odpowiedzi na większość Twoich pytań dotyczących sztywności stawów u psów oraz wyjaśniła, w jaki sposób dieta Hill’s™ Prescription Diet™ j/d™ może pomóc Twojemu psu. Poniżej przedstawiono niektóre z pytań, jakie wielu zaniepokojonych właścicieli psów zadawało naszemu specjaliście on-line oraz porady, jakie zostały im udzielone.

Czy mój pies potrzebuje karmy Hill’s Prescription Diet Canine j/d Mini?

Jeżeli posiadasz psa rasy miniaturowej, której osobniki dorosłe ważą mniej niż 10 kg i cierpi on z powodu sztywności stawów, wówczas lekarz weterynarii może zalecić podawanie Hill’s Prescription Diet Canine j/d Mini, specjalnie opracowanej karmy z mniejszymi krokietami, dla psów o drobniejszej budowie szczęki. Karma zawiera te same składniki, o potwierdzonej klinicznie skuteczności, co zwykła karma j/d.

Jak często u psów występuje sztywność stawów?

Problem sztywności stawów dotyka jednego na pięć dorosłych psów1. Mimo, że prawie połowę wszystkich przypadków stanowią psy ras dużych, każdy pies może zachorować. Owczarki niemieckie, rottweilery, labradory i golden retrievery należą do grupy szczególnego ryzyka, jednak znajdują się w niej również mniejsze rasy, jak owczarek szetlandzki.

Czy mój pies potrzebuje karmy Hill’s Prescription Diet j/d Canine Reduced Calorie?

Jeżeli Twój pies ma nadwagę lub skłonności do przybierania na wadze, a jednocześnie cierpi z powodu sztywności stawów wywołanej lub nasilanej przez zwiększoną masę ciała, lekarz weterynarii może zalecić karmę Hill’s Prescription Diet Canine j/d Reduced Calorie. Zawiera ona te same składniki, o udowodnionej klinicznie skuteczności, co zwykła karma j/d.

Czy nadal muszę karmić psa dotychczasową karmą jeżeli podaję j/d?

Nie, karma Hill’s™ Prescription Diet™ j/d™ jest sama w sobie kompletnym pożywieniem o wysokiej jakości. Poza tym, że powoduje wyraźne korzyści terapeutyczne, wspomagając poruszanie się Twojego psa, jest również bardzo smaczna! W rzeczywistości jesteśmy tak pewni smakowitości tej diety, że jeśli Twój pies nie polubi j/d, zwrócimy Ci 100% kosztów zakupu.

Jak długo karma j/d zachowuje świeżość?

Nowy Fresh Pack System firmy Hill’s składa się z mechanizmu strunowego z suwakiem, pozwalającego na zachowanie świeżości oraz utrzymanie znakomitego smaku karmy j/d. Po otwarciu opakowania karma zachowuje swoje walory aż do 60 dni.

Jaką ilość karmy j/d dziennie powinno się podawać psu?

Na odwrocie opakowań wszystkich karm z linii Hill’s Prescription Diet znajdziesz łatwe w użyciu tabele, określające optymalną wielkość porcji w odniesieniu do wieku, wagi oraz rasy Twojego psa. Ilość karmy może być mniejsza niż się spodziewasz – w przypadku jedzenia tak pożywnego i wysokostrawnego, jak nasze karmy, psy nie muszą dużo jeść, by dostarczyć sobie wszystkich niezbędnych składników odżywczych. W rezultacie, Twoje opakowanie karmy Hill’s Prescription Diet może również wystarczyć na dłużej, niż się spodziewasz!

Jak przestawić psa z dotychczas stosowanej karmy na j/d?

Podobnie jak w przypadku każdej zmiany diety, karmę j/d powinno się wprowadzać stopniowo przez okres 5-7 dni, mieszając ją we wzrastających ilościach z dotychczas stosowaną karmą, zmniejszając stopniowo ilość tej drugiej, aż do całkowitego zastąpienia jej przez dietę Hill’s.

Jak szybko będę w stanie stwierdzić, że karma j/d powoduje wyraźną różnicę?

95% psów wykazuje oznaki poprawy już po 21 dniach2. W zależności od stopnia sztywności stawów u Twojego psa, możesz zaobserwować, że powraca do poprzedniej kondycji, co wyraża się na wiele różnych sposobów. Może znowu chętniej chodzić po schodach albo z radością wskakiwać do samochodu. Może z większym entuzjazmem chodzić na spacery i łatwiej dotrzymywać Ci kroku, a po przechadzce będzie mniej kulał. Zabawa zacznie znowu odgrywać ważną role w jego życiu. Możesz zauważyć, że siedzenie czy stanie sprawia mu mniejszy dyskomfort, zwłaszcza wtedy, gdy „załatwia swoje potrzeby”.

Czy karma j/d jest dostępna zarówno w formie suchej, jak i w puszkach?

Tak, karma j/d jest dostępna w puszkach o masie 370 g oraz w formie suchej w opakowaniach po 2 kg, 5 kg i 12 kg, więc Twój pies może wybrać taką postać j/d, jaka mu odpowiada. j/d Reduced Calorie dostępna jest w formie suchej w opakowaniach po 4 kg i 12 kg.

Lekarz weterynarii zalecił mojemu psu leki. Czy jednoczesne podawanie j/d jest bezpieczne?

Karmę j/d opracowano w taki sposób, by jej stosowanie w połączeniu z lekami było całkowicie bezpieczne. Zawsze jednak należy skonsultować się z lekarzem weterynarii, jeśli planujemy zmiany w żywieniu lub podawaniu leków u psa.

Gdzie mogę kupić Hill’s Prescription Diet j/d?

Karmę j/d możesz kupić tylko u swojego lekarza weterynarii. To dlatego, że firma Hill’s uważa za istotne, aby jedynie lekarz, który zna stan zdrowia i historię choroby Twojego psa ustalał dla niego zalecenia dietetyczne.

Czy to prawda że psy są wegetarianami?

Nie, psy są wszystkożerne, co oznacza, że mogą jeść mięso i warzywa. Jednak, jeśli są do tego zmuszone, potrafią przetrwać na diecie wegetariańskie.

Mam samca psa rasy Malinois ważącego 48kg, czyli odrobinę za dużo, Dlatego chciałbym podawać mu karmę Hill’s light adult, ale nie wiem ile powinien jej zjadać w ciągu doby.

Jeżeli uważasz, że Twój pies ma nadwagę, najlepiej jeżeli przed zmianą diety wybierzesz się z nim do lekarza weteryanrii w celu sprawdzenia masy ciała. Jeżeli pies waży za dużo, lekarz może zalecić karmę z linii Prescription Diet, aby pomóc mu wrócić do najwyższej formy.

Jak należy szkolić szczeniaka?

Wszystkie niezbędne informacje na temat szczeniąt znajdziesz na naszej stronie. Kliknij tutajaby uzyskać informacje na temat treningu behawioralnego szczeniąt.

Mój pies dostaje karmę Canine r/d w celu obniżenia wagi. Czy są jakieś specjalne smakołyki, które mogę mu podawać, a które jednocześnie nie wpłyną w większym stopniu na proces odchudzania?

To zrozumiałe, że chcesz nagradzać swojego pupila i jest wiele sposobów, aby robić to nie podając mu jedzenia.

Zapomniałem spytać mojego lekarza weterynarii, jak szybko można zaobserwować u psa poprawę po wprowadzeniu karmy Canine j/d™.?

U 95% psów oznaki poprawy widać już po 21 dniach. U niektórych zwierząt poprawa może nadal postępować po upływie tego czasu, a dostrzeżenie u nich pełnych korzyści ze stosowania diety może nastąpić później.

Ile jedzenia powinno się podawać?

Podobnie jak w przypadku ludzi, ilości spożywanego przez zwierzęta pokarmu są różne. Większość karm dla zwierząt z linii Hill’s™ Science Plan™ posiada zamieszczone na opakowaniu wytyczne dotyczące karmienia, które pomogą Ci określić właściwą ilość pokarmu dla Twojego psa. Należy je jednak traktować tylko jako punkt wyjścia. Dla zdrowia Twojego Pupila bardzo ważnym jest, aby kontrolować jego kondycję fizyczną i dopasowywać ilość podawanego jedzenia do zapotrzebowania, aby uzyskać dostęp do przewodnika z poradami na temat żywienia karmami dla zwierząt z linii Science Plan, przejdź do naszego wyboru produktów.

Jak często należy odrobaczać psa?

Idealnie jest odrobaczać zwierzęta co 3 miesiące. Przy następnej wizycie u lekarza weterynarii upewnij się co do prawidłowości podawania leków. Niektóre pasożyty mogą być groźne również dla ludzi, ważne, żeby przestrzegać schematu odrobaczania zaleconego przez specjalistę.

Czy karma Canine j/d™ oprócz formy suchej jest dostępna również w puszkach? Wydaje mi się, że psu brakuje miękkiego jedzenia.

Tak. Karma Canine j/d™ jest dostępna w puszkach o masie 370 g oraz w formie suchej w opakowaniach po 2 kg, 5 kg i 14 kg, więc Twój pies może wybrać taką postać Canine j/d, jaka mu odpowiada. Można podawać równocześnie oba rodzaje karmy.
Skonsultuj się z lekarzem weterynarii, który zalecił dietę w celu upewnienia się, że podawane przez Ciebie ilości karmy są prawidłowe.

Czy można podawać zwierzętom resztki ze stołu i „ludzkie” jedzenie?

Zgadzamy się z lekarzami weterynarii, którzy zdecydowanie twierdzą, że karmienie zwierząt resztkami ze stołu lub „ludzkim” jedzeniem może doprowadzić do nadmiaru lub niedoboru składników odżywczych w diecie Twojego pupila, przez co z czasem mogą u niego wystąpić problemy zdrowotne. Poniżej przedstawiono kilka dopuszczalnych, niskokalorycznych przekąsek, przeznaczonych dla zwierząt zdrowych lub będących na diecie odchudzającej:

Czy można jednocześnie podawać karmę Prescription Diet j/d suchą i z puszki?

Tak, można podawać obie postaci karmy jednocześnie. Puszka o masie 370 g odpowiada podawaniu 135 g suchej karmy dziennie. Warto jednak skonsultować się z lekarzem weterynarii w celu ustalenia, czy tekstura suchej lub wilgotnej karmy j/d jest odpowiednia dla Twojego psa.

Mój tata powiedział, że weterynarz zalecił jego psu karmę Prescription Diet j/d™. Chciałbym spróbować podawać ją również mojemu psu, ale jest on dość otyły. Czy istnieje jakaś wersja niskokaloryczna?

Firma Hill’s opracowała dietę Prescription Diet™ Canine j/d™ Reduced Calorie, aby pomóc w poprawie jakości życia psów z problemami ruchowymi, które mają nadwagę lub skłonność do przybierania na wadze. Takie zwierzęta mogą mieć problemy z poruszaniem się, które są spowodowane lub nasilane przez zwiększoną masę ciała. Prescription Diet Canine j/d Reduced Calorie pomoże poprawić jakość ich życia. Zabierz psa do specjalisty, aby ocenił, która z diet (Canine j/d czy Canine j/d Reduced Calorie) jest dla niego zalecana.

Mój czarny labrador ma 14 miesięcy i nadal wskakuje na ludzi, którzy przychodzą w odwiedziny. Wskakuje też na mnie, gdy na spacerze zatrzymam się, aby z kimś porozmawiać.

W takich przypadkach zawsze zalecamy konsultacje z trenerami psów, ponieważ są oni specjalistami w tej dziedzinie, możesz jednak spróbować po prostu cofnąć się i powiedzieć „Nie”, a następnie pochwalić i nagrodzić psa w momencie, kiedy stoi na ziemi wszystkimi czterema nogami. Jeżeli wiesz, że przyjdą goście, przygotuj się i każ psu usiąść, gdy wchodzą przez drzwi i wówczas również należy go za to pochwalić.

Lekarz weterynarii powiedział, że mój pies ma nadwagę i zalecił dietę niskokaloryczną. Powiedział też, że ruch mu pomoże – jak nakłonić psa do ćwiczeń?

Istnieje wiele sposobów, które pomogą przywrócić formę Twojemu psu:

Chciałbym wypróbować karmę z linii Hill’s Science Plan. Jak wprowadzić nowe jedzenie żeby uniknąć problemów żołądkowych u psa?

Wprowadzaj nową karmę stopniowo, w ciągu 7 dni, mieszając ją we wzrastających ilościach z dotychczas stosowaną karmą, zwiększając stopniowo ilość tej pierwszej, aż do całkowitego zastąpienia przez nią starej diety.

Czym różnią się linie karm dla zwierząt Prescription Diet™ i Science Plan™?

Linia karm Hill’s Prescription Diet™ została opracowana, aby pomóc w leczeniu zwierząt, które cierpią na konkretne choroby. Karmy Hill’s Science Plan™ powstały, by wyjść na przeciw potrzebom zdrowych zwierząt na różnych etapach ich życia. Karmy z linii Prescription Diet dostępne są tylko u lekarzy weterynarii, podczas gdy diety Science Plan można kupić zarówno w klinikach weterynaryjnych, jak i sklepach zoologicznych. Hill’s nie produkuje karm Science Plan, które mogłyby służyć za substytuty produktów z linii Prescription Diet.

Kiedy mój berneńczyk będzie w pełni dorosły?

Kiedy skończy 12 miesięcy.

Jak przechowywać produkty Hill's, zwłaszcza gdy robi się cieplej?

Karmę należy przechowywać w chłodnym, suchym miejscu. Temperatura nie powinna być niższa niż 10 stopni Celsjusza ani wyższa niż 32 stopnie Celsjusza. Zamrażanie produktów w puszkach nie jest zalecane. Po otwarciu puszki należy wstawić ją do lodówki i zużyć w ciągu 5-7 dni. Karma Hill’s™ Prescription Diet™ Canine a/d™ nie powinna być przechowywana w lodówce dłużej niż 36 godzin po otwarciu.

Dlaczego mój dog niemiecki jest uznawany za starszego psa, skoro ma tylko 5 lat?

Dogi niemiecke są zaliczane do ras olbrzymich, gdyż ważą ponad 50 kg, a ponieważ są bardziej narażone na problemy z układem kostnym i stawami wymagają stosowania diety, która wspomaga zdrowie stawów i zapobiega objawom wczesnego starzenia się. Science Plan canine Mature Adult Large Breed zawiera specjalną Formułę Antyoksydacyjną, pomagającą chronić układ odpornościowy oraz wspomagającą stawy i zapobiegającą ich zapaleniu. Dodatek L-karnityny pomaga utrzymać prawidłową masę ciała, przez co stawy są mniej obciążone.

 

 

[ ↑ skip to content ↑ ]