[ ↓ skip to navigation ↓ ]

DOBROWOLNE WYCOFANIE NIEKTÓRYCH SASZETEK HILL’S Z ŻYWNOŚCIĄ DLA KOTÓW

Spółka Hill's Pet Nutrition przeprowadza dobrowolne wycofanie limitowanych partii produkcyjnych niektórych saszetek z żywnością dla kotów. Produkty te były dostępne w Polsce najwcześniej w kwietniu 2016 r.

Z powodu błędu jednego z naszych dostawców składników, w wyrobach stwierdzono wysoki poziom żelaza. Żelazo jest ważnym składnikiem diety kotów, jednak jego nadmiar może spowodować rozstrój żołądka, biegunki i wymioty, a także inne poważne skutki dla zdrowia zwierzęcia.

W Polsce problem dotyczy tylko produktów i kodu dat przedstawionych poniżej. Wycofanie nie dotyczy żadnych innych produktów spółki Hill’s.

Jeśli zakupili Państwo produkty podlegające wycofaniu, prosimy nie podawać ich kotu i skonsultować się z lekarzem weterynarii w celu wyjaśnienia wątpliwości.
Dodatkowo, jeśli zakupili Państwo jeden z określonych poniżej wycofywanych produktów, prosimy o zwrócenie go w miejscu zakupu, a otrzymają Państwo zwrot pełnej ceny zakupu. Do tej pory wszystkie wycofywane produkty powinny już zostać usunięte ze sklepów, a więc aktualnie dostępny asortyment można bezpiecznie podawać do spożycia. Jeśli preferowany przez Państwa produkt jest niedostępny, personel sklepu może zaproponować odpowiednią alternatywę, lub mogą też Państwo zadzwonić na Infolinię Hill’s pod nr +48 660 778 278 lub przesłać e-maila kontakt@hills.com.pl z zapytaniem.

Jakość i bezpieczeństwo naszych produktów dla zwierząt zawsze było przedmiotem dumy firmy Hill's. Wyrażamy głębokie ubolewanie z powodu zaistniałej sytuacji i jednocześnie zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, wraz z naszymi dostawcami, w celu wdrożenia nowych procedur bezpieczeństwa, aby tego typu sytuacje nie miały miejsca w przyszłości.

Opis produktu SKU# Termin przydatności Zdjęcie produktu
Prescription Diet Feline c/d Stress Reduced Calorie Chicken 2742U 09.2017
Termin przydatności nadrukowany jest z tyłu saszetki lub na dnie opakowania kartonowego
[ ↑ skip to content ↑ ]