[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Pielęgnacja
Twojego małego psa

Nowy wygląd
Najlepszy
smak w historii*

Zachowaj szczęście i zdrowie swojego psa, korzystając z naszych prostych porad dotyczących kontroli wagi i pielęgnacji, dowiedz się jak najlepiej skorzystać z wizyty u weterynarza i bronić się przed alergiami i innymi sezonowymi uciążliwościami.

Cztery kroki na
drodze do
poprawy stanu zdrowia psa

Kontrolowanie wagi ma kluczowe znaczenie dla długiego i zdrowego życia, gdyż nawet niewielka nadwaga może stanowić duży problem dla psa małej rasy.
Postępuj zgodnie z tymi czterema krokami, aby wspierać zdrowie i dobre samopoczucie swojego pieska.

Przestroga: dotyczy szczeniaków ras małych i miniaturowych

Plan odchudzania nigdy nie jest bezpiecznym rozwiązaniem dla szczeniaków, chyba że zaleci go Twój weterynarz. Jeśli podejrzewasz, że Twój szczeniak ma problemy z wagą, skontaktuj się ze swoim lekarzem weterynarii. Nie rozpoczynaj po prostu podawać szczeniakowi karmy odchudzającej.

Pielęgnacja i kąpanie swojego psa małej rasy

Samodzielna pielęgnacja psa pomoże Ci oszczędzić sporo pieniędzy. Ponadto szczotkowanie lub kąpanie psa może być cudownym i zabawnym doświadczeniem dla obu stron, pod warunkiem przestrzegania naszych prostych zasad.

Poznaj sposób

Maksymalne wykorzystanie
wizyt u weterynarza

Regularne wizyty kontrolne pomogą Twojemu psu i weterynarzowi lepiej się poznać. Jednakże, w gabinecie weterynaryjnym jest wiele widoków, zapachów, dźwięków, ludzi i zwierząt, które mogą być nowe i nieznane dla Twojego psa, dlatego przestrzegaj naszych prostych porad, aby wycieczki do weterynarza były łatwiejsze dla obu stron.

Więcej informacji

Alergie i inne dokuczliwe problemy sezonowe

Te same pyłki i kurz domowy powodujące reakcje alergiczne u ludzi, często powodują alergiczne zapalenie skóry u psów małych ras, które powoduje lizanie, drapanie lub nawet utratę sierści, a przede wszystkim, dyskomfort dla psa.

Nicienie (dirofilaria immitis)

Nicienie tego gatunku roznoszą komary. Twój weterynarz może przepisać środek zapobiegający zakażeniu nicieniami i zalecić odpowiedni harmonogram badań i działań zapobiegawczych dla Twojego psa. Skontaktuj się niezwłocznie z weterynarzem, jeśli podejrzewasz, że Twój pies ma nicienie.

Walka z pchłami

Dostępne jest wiele nowych, wysoce skutecznych produktów doustnych i do stosowania miejscowego, które zapewniają ochronę przed pchłami. Częste odkurzanie usuwa jaja pcheł z chodników, dywanów i wykładzin (niezwłocznie pozbądź się worka z odkurzacza). Zalecamy również pranie posłania psa.

Kleszcze

Kleszcze to dokuczliwe pasożyty przenoszące choroby zakaźne, jak erlichioza i borelioza. Każdy właściciel psa małej rasy powinien uważnie obserwować jego skórę. W przypadku wykrycia usuwaj kleszcze jak najwcześniej i pamiętaj, aby zawsze nosić rękawice podczas tej czynności.

[ ↑ skip to content ↑ ]