[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Miłe
spędzanie czasu
z psem

Nowy wygląd
Najlepszy
smak w historii*

Zapakuj zabawki i akcesoria i ruszaj w drogę! Oto kilka sposobów na niezapomniane przeżycia z psem...

Rozumienie
swojego psa rasy małej

Psy małych ras różnią się od innych psów. Od drobnej postury po wielkie osobowości, psy małych ras postrzegają świat inaczej...Dowiedz się, jak spojrzeć na świat ich oczami, korzystając z naszego pomocnego przewodnika.

Przewodnik właściciela

Wybór odpowiednich zabawek
dla Twojego psa

Zabawa z użyciem zabawek to ważna możliwość zażycia ruchu, stymulacji umysłowej oraz wzmocnienia związku z właścicielem dla Twojego psa.

Każda zabawka, jaką dajesz psu, musi mieć odpowiedni kształt oraz rozmiar i być w odpowiednim stanie:

Zbyt małe zabawki grożą zadławieniem i mogą zostać połknięte przez psa

Sznurki, wstążki i elastyczne taśmy mogą być interesujące dla Twojego psa, ale nie nadają się na zabawki

Należy unikać wszelkich zabawek z elementami, jakie pies może odgryźć (np. plastikowe oczy pluszowego zwierzątka)

Dobrą zasadą dla zabawek jest wymiana zabawki, gdy zacznie się strzępić lub rozpadać

Chcesz maksymalnie wykorzystać zabawki psa? Nie udostępniaj ich wszystkich naraz. Wyjmij tylko niewielki wybór zabawek psa i zmieniaj je co kilka tygodni, aby zabawki pozostały nowe i interesujące dla psa.

Styl i akcesoria
dla Twojego psa

Ubrania i inne akcesoria dla psów zyskują na popularności, a psy małych ras mogą nosić psie ubrania w sposób pozwalający im wyrażać swoją osobowość i być modnym psem.

Ubrania

Jeśli decydujesz się ubierać psa, wybierz funkcjonalne ubranka, np. coś, co zapewni, że będzie mu ciepło. Oczywiście, musisz uważać i unikać wszelkich ubranek, jakie mogą być niebezpieczne dla jego zdrowia.

Biżuteria

Od diademów przez obroże, naszyjniki i obrączki na kostkę...ta biżuteria dla małych psów może wygląda ślicznie, ale zapewnij, aby Twój piesek nie odgryzł ani nie połknął żadnych elementów, jakie mogłyby spowodować obrażenia.

Pojemniki do transportu zwierząt

Pojemniki transportowe są dostępne we wszelkich kształtach i kolorach, a większość ma okienka zapewniające widoczność i przepływ powietrza. Wybierz pojemnik na tyle duży, aby wygodnie zmieścił się w nim zwierzak, ale na tyle niewielki, aby pies nie był w nim rzucany na boki, gdy z nim idziesz.

Zabieranie psa
na przejażdżkę samochodem

Czy to krótki wypad za miasto, czy jazda od gór do morza, Twój pies małej rasy może być idealnym kompanem podróży. Przy zachowaniu pewnej staranności oboje spędzicie jedne z najmilszych chwil ze sobą na drodze.

Pomóż psu przyzwyczaić się do podróży samochodem, wybierając się na kilka krótkich przejażdżek pod miasto, zanim wyruszysz w dłuższą podróż. W przypadku długich tras najlepszym rozwiązaniem jest dobrze wentylowana klatka przymocowana elastycznymi linkami lub pasami bezpieczeństwa.

Pamiętaj o niebezpieczeństwie, jakie gorący samochód stanowi dla Twojego psa małej lub miniaturowej rasy. Samochód może zmienić się w piekarnik w mgnieniu oka wiosną lub latem.

  • Nigdy nie pozostawiaj swojego pupila samego w samochodzie, gdy jest ciepło lub gorąco - nawet na minutę. Temperatura w samochodzie szybko wzrasta i stanowi poważne zagrożenie.
  • Ciężkie dyszenie lub niespokojne lizanie się psa mogą być znakami ostrzegawczymi oznaczającymi, że należy zatrzymać się w zacienionym miejscu i dać psu napić się wody

Baw się dobrze, a jeśli nie będzie was długo w domu, nie zapomnij zabrać karmy i miski swojego pieska!

[ ↑ skip to content ↑ ]