[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Unikalna
formuła

L-Karnityna

Spala tłuszcz i buduje masę mięśniową

Powszechnie stosowana jako suplement w żywieniu ludzi, L-Karnityna wspomaga wykorzystanie tłuszczu jako źródła energii. Jej działanie wspomaga przenoszenie nadmiaru tłuszczu do komórek, gdzie wykorzystywany jest on do wytwarzania energii. W ten sposób zachowana zostaje tkanka mięśniowa na ciele i utrzymana jest smukła sylwetka.

Klinicznie potwierdzony poziom L-Karnityny potrzebny do skutecznej utraty wagi i utrzymania smukłej sylwetki u kotów to 500mg/kg1,2. I tyle właśnie znajduje się w nowej karmie Hill´s™ Science Plan™ Sterilised Cat!

Zmniejsza ryzyko powstania kamicy moczowej

Struwit to główny rodzaj kamicy moczowej pojawiającej się u młodych kotów. Składa się z fosforu, magnezu i amoniaku, i przeważnie występuje w moczu o odczynie zasadowym. Cząsteczki tworzone są w wyniku sił przyciągania elektrostatycznego jonów o różnym powinowactwie chemicznym. Różne cząsteczki wiążą się, tworząc kryształ struwitu (mikroskopijne), a większa ilość kryształów wiąże się, tworząc kamień (makroskopijny). Dlatego ważne jest, aby zmniejszyć ilość zawartość minerałów w moczu poprzez zmniejszenie ich wchłaniania.

Zmiana pH moczu pomaga zapobiec tworzeniu kamieni, ponieważ niższe pH zmniejsza wzajemne przyciąganie jonów, co z kolei zmniejsza szansę na wiązanie się jonów do postaci kryształów i kamieni struwitu.

Ponieważ z wiekiem nastąpić może obniżenie wydajności nerek, znacznie ważniejsze jest zwracanie uwagi na poziom minerałów wchłanianych przez dorosłe i starsze koty. Między innymi z tego powodu Hill’s opracowało różne formuły karmy dla kotów na wczesnym etapie dorosłości i w wieku dojrzałym.

Odkryj odpowiednią karmę Science Plan dla Twojego sterylizowanego / wykastrowanego kota:

WYBÓR PRODUKTÓW
  • Frantz NZ, Yamka RM, and Friesen KG, Wpływ diety i stosunku lizyny do kalorii na masę ciała (…), International J. Applied Res. Vet. Med., 5(1), 25-35, 2007.
  • Jewell D, Raport Końcowy, FR-R2009006, 2-26-09.
[ ↑ skip to content ↑ ]