3 kroki do przestawienia kota na nową karmę

Prawdopodobnie nadejdzie czas, kiedy Twój kot będzie musiał przestawić się na nową karmę, czy to na karmę dietetyczną, czy po prostu taką, która lepiej odpowiada jego etapowi życia. Koty powinny przechodzić na nową karmę stopniowo, aby uniknąć rozstroju żołądka. Oto trzy wskazówki, które pomogą zapewnić sukces.

1

Ustal odpowiednią ilość na porcję

torba suchej karmy hills z podkreśleniem zalecanej tabeli żywieniowej

Upewnij się, że nie przekarmiasz swojego kota i że porcje, które otrzymuje, są odpowiednie dla jego wagi i potrzeb zdrowotnych. Na początek dobrym sposobem jest sprawdzenie instrukcji żywienia znajdującej się na odwrocie opakowania karmy dla kota, ale najlepsze zalecenia przedstawi Twój lekarz weterynarii.

2

Postępuj zgodnie z poniższym 7-dniowym harmonogramem przejścia

W ciągu tygodnia stopniowo zmniejszaj ilość dotychczasowej karmy i zwiększaj ilość nowej. Karmy mogą być podawane w jednej misce lub w oddzielnych miskach, obok siebie. W przypadku wybrednych kotów okres przejściowy może trwać 10 dni lub nieco dłużej.

przejście na nową karmę dni 1-2
DNI 1-2
przejście na nową karmę dni 3-4
DNI 3-4
przejście na nową karmę dni 5-6
DNI 5-6
przejście na nową karmę dzień 7
DZIEŃ 7
3

W razie potrzeby dodaj trochę mokrej karmy

kot jedzący z miski z puszką mokrej karmy hill's obok

Koty mogą być nieufne wobec zmian, zwłaszcza wobec nowego pożywienia. Odrobina karmy w puszce może bardzo pomóc w przekonaniu ich do spróbowania nowego pokarmu. Jeśli dodajesz mokrej karmy, weź pod uwagę jej kaloryczność, aby nie przekarmić kota, i upewnij się, że skonsultowałeś się z lekarzem weterynarii co do odpowiedniej ilości.

Recenzji dokonali dr Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA i dr Becky Mullis, DVM, DACVIM (Nutrition)