Biologia predykcyjna: Nauka kryjąca się za naszą karmą dla zwierząt

Published by
min read

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Jak większość tematów w dzisiejszych czasach, żywienie zwierząt domowych stało się nieco polaryzujące. Przy wszystkich trendach i zmianach w karmie dla zwierząt domowych trudno jest określić, komu lub czemu można zaufać. Chcesz tylko znaleźć najlepsze rozwiązanie dla swojego psa lub kota, więc dlaczego to musi być takie skomplikowane?

Słyszymy Cię. W firmie Hill's nasze zaangażowanie nie opiera się na różnych trendach, które promuje konkurencja, ale na danych naukowych zebranych w wyniku wieloletnich badań weterynaryjnych i żywieniowych. Każda karma Hill's jest wynikiem współpracy weterynarzy, naukowców i dietetyków, aby mieć pewność, że dostarczamy najlepszą karmę dla Twojego psa lub kota.

Co to wszystko tak naprawdę oznacza? Cóż, wszystko zaczyna się od procesu zwanego biologią predykcyjną. Jeśli nie jesteś naukowcem ani dietetykiem zwierzęcym, nie obawiaj się – oto nasz proces tworzenia zdrowych, opartych na biologii produktów żywnościowych dla zwierząt.

Badania

Weterynarz i technik weterynarii patrzą na pomarańczowego kociaka na stole.

Zanim powstanie jakakolwiek karma dla psa lub kota, odwołujemy się do naszych niekończących się badań nad biologią zwierząt. Podobnie jak w przypadku ludzi, biologia psów i kotów jest podstawą życia Twojego zwierzaka i drogą do osiągnięcia przez niego pełnej dorosłości. Poznanie procesów wewnętrznych zwierzęcia, jego narządów, układu neurologicznego, krwi, rozmnażania, rozwoju i chorób jest niezbędne przy opracowywaniu diety optymalizującej jego zdrowie i samopoczucie.

W tym właśnie celu stosuje się biologię predykcyjną – jest to kompleksowe podejście pozwalające zrozumieć biologię zwierzęcia. Badamy, w jaki sposób różne składniki i substancje odżywcze odgrywają istotną rolę w biologii Twojego zwierzęcia i określamy, jaką rolę odgrywają w jego procesach biologicznych. Badania te można podzielić na trzy różne obszary:

Genetyka

Jak może wyjaśnić każdy nauczyciel przedmiotów ścisłych w szkole średniej, geny (zbudowane z DNA) to kod lub instrukcje potrzebne do stworzenia białek i cząsteczek niezbędnych do wzrostu, rozwoju i zdrowia wszystkich żywych istot. To właśnie DNA decyduje o tym, jak duży będzie Twój pies, jaki kolor będzie miał Twój kot, do jakich chorób może być predysponowane Twoje zwierzę i o wszystkim innym. Badania genetyczne zwierząt domowych pozwalają nam zrozumieć, które fragmenty ich DNA są związane z określonymi cechami i jaką rolę odgrywają w zdrowiu psa lub kota.

DNA zwierzęcia odgrywa również ogromną rolę w żywieniu. Wpływa ono na hormony, enzymy i białka Twojego zwierzęcia, które pomagają tworzyć narządy i tkanki, trawić pokarm i kontrolować metabolizm. Badania genetyczne pomagają nam określić, jak zwierzę zareaguje na określone składniki i substancje odżywcze. Badania te mówią nam, w jaki sposób Twój zwierzak będzie metabolizował (rozkładał) pewne pokarmy, a innych nie. Na przykład, genetyka wyjaśnia, dlaczego czekolada może być smaczna, ale jest toksyczna dla psa lub kota.

Jak zatem badać DNA zwierząt domowych? Zaczynamy od pobrania wymazu z policzka psa lub kota i obejrzenia komórek znajdujących się w próbce. Przy pomocy skomplikowanych urządzeń jesteśmy w stanie wyodrębnić DNA z komórek i zbadać je. Dzięki dokładnemu mapowaniu jesteśmy w stanie określić, które fragmenty DNA zwierzęcia wpływają na daną cechę w jego biologii. 

Genomika

Genomika to nauka o tym, jak składniki i substancje odżywcze wpływają na geny żywego organizmu, w przypadku Hill'a – zwierząt domowych. Różne składniki i substancje odżywcze mają zdolność do zmiany aktywności lub ekspresji genów, dlatego tak ważne jest zbadanie tej kwestii przed opracowaniem karmy dla zwierząt domowych.

Pomyślmy o genomice jak o ściemniaczu światła: obserwujemy, które składniki odżywcze mogą zmienić aktywność genów w szlaku metabolicznym poprzez obniżenie ich aktywności (ściemnianie) lub zwiększenie ich aktywności (rozjaśnianie). Badając reakcję genów na różne składniki odżywcze, możemy określić biologiczne efekty receptur naszych karm dla zwierząt. Jak więc to zrobić? Możemy badać wpływ składników i substancji odżywczych na ekspresję genów w komórkach hodowlanych w laboratorium lub w karmieniu zwierząt domowych.

Weterynarz i technik weterynarii badają beagle'a na stole medycznym.

Wszystko to pomaga określić, jakie składniki i substancje odżywcze powinny znaleźć się w każdej torebce, saszetce i puszce karmy Hill'sPet Foods.

Mikrobiomika

Ostatnią metodą badań nad zrozumieniem biologii zwierząt domowych jest mikrobiomika – badanie wpływu bakterii znajdujących się w organizmie zwierzęcia na jego zdrowie. W gruncie rzeczy nie karmimy tylko Twojego zwierzęcia – karmimy również bakterie znajdujące się w jego wnętrzu.

Jak wszystkie żywe organizmy, psy i koty mają miliony bakterii rozwijających się w ich ciałach i na ich powierzchni; w tej społeczności bakterii niektóre mają korzystny wpływ na zwierzę, a inne nie. Badając te maleńkie mikroorganizmy, możemy określić, które bakterie są ważne, co robią i czy mają pozytywny czy negatywny wpływ na zdrowie Twojego zwierzęcia.

Jak zatem wygląda ten proces określania? Zazwyczaj zaczynamy od pobrania próbek kału od zwierząt domowych w celu zbadania znajdujących się w nim bakterii. Daje nam to dobry obraz mikrobów, które żyją w przewodzie pokarmowym zwierzęcia. Mikroby są następnie mapowane w globalnej bazie danych znanych bakterii.

Rozumiejąc, jakie mikroorganizmy żyją wewnątrz Twojego zwierzęcia, możemy opracować zdrową karmę dla zwierząt, która wspiera pożyteczne bakterie, jakich potrzebuje zwierzę, i wpływa na mikrobiom, aby pomóc mu zachować zdrowie.

Formuła

Dane zebrane przez wszystkich naszych naukowców i dietetyków stanowią podstawę do tworzenia karmy Science Diet® dla zwierząt domowych. Niezależnie od tego, czy tworzymy karmę lepiej kontrolującą powstawanie kul włosowych u Twojego kociego przyjaciela, czy też wspomagającą zdrowe funkcjonowanie mózgu u starszego psa, proces biologii predykcyjnej jest sposobem, w jaki zapewniamy skuteczność karmy.

Technik weterynarii przesypuje karmę z czerpaka do miski na karmę.

Zdrowe jedzenie musi być jednak również smaczne, dlatego włożyliśmy tyle samo wysiłku w badania, aby zrozumieć, co zwierzęta uwielbiają jeść, aby nasze przepisy smakowały wyśmienicie. Psy i koty są naszymi konsumentami. Kiedy opracowujemy nasze innowacyjne produkty żywieniowe, w naszym Globalnym Centrum Żywienia Zwierząt (PNC) przeprowadzamy testy preferencji smakowych, aby psy i koty mogły wybrać, która receptura jest najlepsza. Nasi partnerzy w Centrum Żywienia Zwierząt mają wspaniały dom i optymalną opiekę. Zapewniamy naszym zwierzętom wysokiej jakości pożywienie, ćwiczenia fizyczne i umysłowe, doskonałą opiekę weterynaryjną, socjalizację z innymi zwierzętami i ludźmi oraz dużo miłości każdego dnia. Wierzymy, że możliwość wyboru i elastyczność w sposobie spędzania wolnego czasu jest ważna dla ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia zwierząt. Wielu z naszych partnerów, będących zwierzętami domowymi, bierze udział w badaniach preferencji smakowych, podczas których mogą oni wybrać jeden z dwóch posiłków i zdecydować, który smakuje im bardziej. Pomaga to twórcom naszych produktów tworzyć karmy, które są pożywne i smaczne.

Bez względu na to, czym karmisz swojego psa lub kota, wiemy, że go kochasz i chcesz dla niego jak najlepiej. To jest to samo uczucie, które dało początek Hill's Pet Nutrition ponad 70 lat temu i dlatego niestrudzenie poświęcamy czas na badania i innowacje, aby uczynić Twoje zwierzę zdrowszym i szczęśliwszym. W przypadku karm Science Diet wszystko zaczyna się od nauki, która pomaga nam tworzyć oparte na biologii pożywienie, które Twój pies lub kot z pewnością pokocha.

Powiązane artykuły

 • Białka w diecie zwierząt

  Dogs running Białka to podstawowy składnik zdrowej diety psów i kotów. Przeczytaj, jaką rolę odgrywają białka w żywieniu Twojego pupila i jakie proporcje zachować.
 • Składniki mineralne potrzebne dla zwierząt

  Dogs running Makroelementy potrzebne są do prawidłowego funkcjonowania zwierząt. Przeczytaj w jakie składniki powinna być bogata karma dla Twojego pupila.
 • Witaminy w życiu zwierząt

  Dogs running Przeczytaj, na jakie witaminy organizmy zwierząt mają zapotrzebowanie i jaką rolę odgrywają poszczególne witaminy w życiu Waszych pupili.
 • Dlaczego przeciwutleniacze są tak ważne

  Dogs running Wolne rodniki to związki posiadające tendencję do ciągłego atakowania komórek. Powstają jako "produkt uboczny" metabolizmu lub w wyniku działania czynników zewnętrznych, takich jak zanieczyszczenia środowiska.

Powiązane produkty