SEKRET
DOSKONAŁEGO
SMAKU KARMYTKWI W SZCZEGÓŁACH

Pora karmienia to dla Twojego pupila coś więcej niż codzienny rytuał – to wyjątkowe doświadczenie, które pobudza wszystkie jego zmysły.

Niezależnie od tego, czy chodzi o zdrową karmę stosowaną na co dzień, czy też o dietetyczne receptury kładące nacisk na zdrowe odżywiane, karma działa tylko wtedy, gdy Twój pupil chce ją jeść. Hill’s opiera się na wiedzy naukowej podczas analizy czynników sprawiających, że posiłek staje się dla zwierząt satysfakcjonującym i przyjemnym doświadczeniem.

Ostatnie słowo zawsze należy do ekspertów

Wszystkie opracowane przez nas karmy są testowane przez psy i koty w naszym Centrum Żywienia Zwierząt (PNC). Nasi czworonożni współpracownicy traktują swoją pracę bardzo poważnie. Nie bez powodu, bo to od ich opinii zależy, które smaki okażą się tymi właściwymi.

 pomarańczowy kot jedzenie mokrej karmy z talerza

W przerwach od pieszczot i zabaw nasz futrzasty panel ekspertów ma całkiem poważne obowiązki, takie jak informowanie nas o tym, jak nasze karmy działają na zwierzęta – od czubka ich nosa aż po koniuszek ogona. Badamy między innymi:

  • Jakie zapachy są atrakcyjne dla psów i kotów
  • Smaki i konsystencje, które zwierzęta uwielbiają
  • Właściwe rozmiary i kształty kęsów w poszczególnych rodzajach karmy

Niech wygra najsmaczniejsza karma

Każdy stworzony przez nas profil smakowy przechodzi serię testów degustacyjnych z udziałem psów i kotów w PNC, aby sprawdzić, co im najbardziej odpowiada. Każda grupa psów lub kotów otrzymuje inną karmę i sprawdzamy, którą z nich wybiorą. Odnotowujemy, jaką ilość danej karmy zjadło każde zwierzę i na podstawie tych danych możemy z całą pewnością wskazać najchętniej wybieraną karmę.

hill’s gulasze w białej misce

Wizerunek składników służy tylko celom ilustracyjnym. Składniki różnią się w zależności od produktu.

Czym jest nauka o smaku?

Nasz zespół ekspertów pracuje nad tym, aby wszystkie tworzone przez nas karmy były nie tylko bogate w składniki odżywcze, ale także pobudzały wyostrzone zmysły psów i kotów. Zatrudniamy cały zespół naukowców, którzy nieustannie testują nowe połączenia smaków i aromatów, aby opracowywać karmy, którym zwierzęta nie potrafią się oprzeć.

Szukamy składników, które są źródłem wysokiej jakości wartości odżywczych i smaków uwielbianych przez zwierzęta. Oto kilka przykładów:

wizerunek wysokiej jakości kurczaka
Kurczak
 wizerunek wysokiej jakości wołowiny
Wołowina
obraz wysokiej jakości jagnięciny
Jagnięcina
wizerunek wysokiej jakości łososia
Łosoś
obraz marchwi
Marchewka
obraz ziemniaków
Ziemniaki
pojemnik zdrowego oleju
Oleje i tłuszcze

*Wszystkie obrazy składników mają charakter wyłącznie ilustracyjny.

Nie za dużo, nie za mało – w sam raz.

Każda z naszych karm zawiera precyzyjnie zbilansowane składniki odżywcze dobrane z uwzględnieniem stanu zdrowia, etapu życia, wielkości czy specjalnych potrzeb zwierzęcia.

 zbliżenie nosa psa

Odszyfrowywanie aromatu

Zapach karmy może zadecydować o zainteresowaniu zwierzęcia, jeszcze zanim zobaczy zawartość miski.

Karma dla zwierząt może zawierać do 200 różnych molekuł smakowych i zapachowych, natomiast ludzki nos, i to w sprzyjających warunkach, jest w stanie rozpoznać zaledwie 15–20 z nich. Wykorzystując zaawansowane techniki, nasze nowoczesne laboratorium analityczne pomaga nam rozszyfrować złożone smaki i aromaty na poziomie molekularnym, aby lepiej poznać doznania związane z pożywieniem z perspektywy zwierzęcia.

Aromagram:
analiza zapachów

Aby porównać i odtworzyć poszczególne profile aromatyczne, musimy najpierw znaleźć sposób na ich opisanie. Nasi eksperci używają precyzyjnego języka, aby rozróżnić poszczególne atrybuty zapachowe. Do stworzenia rozbudowanego profilu smakowego, zwanego aromagramem, używamy określeń takich jak „palony” czy „mięsny”.

Każdy aromagram stanowi unikalny „odcisk palca” danej karmy, jeśli chodzi o jej smak. Dzięki testom degustacyjnym z udziałem zwierząt i porównywaniu poszczególnych profili jesteśmy w stanie stwierdzić, które kompozycje trafią w gust psów i kotów, a które raczej nie będą im smakować.

Konsystencja

Odpowiednio dobrany smak pobudza wszystkie zmysły, a fizyczne atrybuty karmy odgrywają ważną rolę w czasie posiłku Twojego pupila.

 miski z jedzeniem mokrego wzgórza

Wizerunek składników służy tylko celom ilustracyjnym. Składniki różnią się w zależności od produktu.

Mokra karma i gulasze

Zmielone, rozdrobnione, w postaci pasztetu lub gulaszu – mokre karmy stanowią doskonały posiłek ze względu na ich przyjemną konsystencję i intensywny aromat. Podawaj je jako samodzielne danie lub smaczny dodatek do suchej karmy.

Kup mokrą karmę

Dla psówDla kotów

Kup gulasz

Dla psówDla kotów

W poszukiwaniu idealnego kształtu krokiecików

 obraz różnych kształtów krokietów

Kształty krokiecików  są projektowane z myślą o różnych preferencjach żywieniowych i skuteczności działania

obraz tekstury krokietów

Konsystencja jest ważna – psy i koty mają różne preferencje w tym zakresie

obraz różnych rozmiarów krokietów

Rozmiar krokiecików ma znaczenie ze względu na różne wielkości zwierząt, w szczególności psów

Efekt: szczęśliwe i zdrowe zwierzęta

Zanim jakikolwiek produkt Hill’s trafi do miski Twojego pupila, jest poddawany licznym ocenom i kontrolom jakości – za które odpowiada nasz zespół technologów żywności, lekarzy weterynarii, dietetyków, naukowców zajmujących się żywieniem i wymagających zwierząt – wszystko po to, by posiłek był zawsze satysfakcjonującym doświadczeniem dla Twojego futrzastego towarzysza.

Przekonaj się, co o tym sądzi Twój pupil.