Najczęściej zadawane pytania

Przejrzyj listę poniżej, aby uzyskać więcej informacji na tematy, o jakie często pytają nabywcy karm Hill's. Jeśli nie możesz znaleźć tego, czego szukasz, skontaktuj się z nami, aby zadać dowolne pytanie.

Najczęściej zadawane pytania

 • Najpopularniejsze pytania

  Ile jedzenia powinno się podawać zwierzęciu?

  Podobnie jak w przypadku ludzi, ilości spożywanego przez zwierzęta pokarmu są różne. W przypadku większości karm Hill's™ na opakowaniu zamieszczone są wytyczne dotyczące karmienia, które pomogą Ci określić właściwą ilość pokarmu dla Twojego zwierzęcia. Należy je jednak traktować tylko jako punkt wyjścia. Dla zdrowia Twojego zwierzęcia bardzo ważnym jest, aby kontrolować jego kondycję fizyczną i dopasowywać ilość podawanego jedzenia do zapotrzebowania. Aby uzyskać dostęp do przewodnika z poradami na temat żywienia karmami dla zwierząt marki Hill's™, skorzystaj z naszego narzędzia do wyboru karmy.

  Czym różnią się marki karm Prescription Diet™ i Science Plan™?

  Karmy Prescription Diet™ mają skład opracowany w celu reagowania na określone schorzenia zdrowotne, które mogą pojawiać się u zwierząt. Karmy Prescription Diet można zakupić u weterynarza lub od autoryzowanych sprzedawców internetowych. Jeśli Twoje zwierzę cierpi na problem ze zdrowiem, porozmawiaj z weterynarzem, aby dowiedzieć się, czy karma Prescription Diet jest odpowiednia dla psa lub kota. Prescription Diet to klinicznie potwierdzona dieta poprawiająca jakość życia™.

  Karmy Science Plan™ powstały, by wyjść na przeciw potrzebom zdrowych zwierząt na różnych etapach ich życia. Zdrowa karma Science Diet oferuje klinicznie potwierdzone korzyści wspierające witalność i dobre samopoczucie w dowolnym wieku lub przy dowolnym stylu życia, dzięki bogatemu asortymentowi precyzyjnie zbilansowanych produktów. Karma Science Diet zawiera 100% tego, czego zwierzę potrzebuje, a 0% tego, czego nie potrzebuje. Science Diet zawiera najlepsze naturalne składniki, które Twoje zwierzę pokocha, i nie zawiera sztucznych barwników, aromatów ani konserwantów, co pomaga zapewnić Twojemu zwierzęciu szczęśliwe i zdrowe życie.

  Nie produkujemy produktów Science Plan zastępujących produkty Prescription Diet.

  Gdzie mogę kupić karmy Hill's™?

  Karmy marki Prescription Diet™ są dostępne w większości klinik i szpitali weterynaryjnych. Asortyment Prescription Diet™ jest również dostępny w Internecie w klinikach weterynaryjnych posiadających internetowe sklepy i u autoryzowanych sprzedawców internetowych.

  Karmy marek Science Plan™ są dostępne w większości klinik i szpitali weterynaryjnych, w specjalistycznych sklepach zoologicznych, sklepach z karmami i niektórych salonach pielęgnacji zwierząt. Możemy pomóc znaleźć weterynarza lub sprzedawcę w Twoim pobliżu. Karmy Science Plan™ są również dostępne w Internecie w ofercie autoryzowanych sprzedawców.

  Karmy marki VetEssentials™ są dostępne wyłącznie u weterynarzy.

  Czy mogę kupić karmę Hill's™ przez Internet?

  Karmy Science Plan™  oraz Ideal Balance™ są dostępne w Internecie w ofercie autoryzowanych sprzedawców.

  Karmy Prescription Diet™  są dostępne u weterynarza i w Internecie w ofercie autoryzowanych sprzedawców internetowych.

  Karmy marki VetEssentials™ są dostępne wyłącznie u weterynarzy.

  Jak mogę dowiedzieć się więcej o karmie Hill's™ mojego zwierzęcia - w tym o jej działaniu, składnikach, smakach itp.?

  Aby uzyskać wszystkie informacje na temat naszych karm marek Science Diet™ , Ideal Balance™, Prescription Diet™ i VetEssentails™, którymi żywisz swoje zwierzę, odwiedź sekcję Produkty naszej witryny.

  Ile kalorii zawierają karmy Hill's™?

  Zawartość kalorii jest różna w różnych produktach, ponieważ każdy produkt jest przeznaczony dla określonego etapu i stylu życia. Zawartość kalorii naszych karm jest podana w naszym internetowym narzędziu do wybierania produktów.

  Czy karma mojego zwierzęcia jest dostępna w wersji suchej, mokrej i w postaci smakołyku?

  Aby zapoznać się z wszystkimi dostępnymi wersjami karmy, użyj naszego internetowego narzędzia do wyboru produktów.

  Czy karmy Hill's™ są objęte gwarancją?

  Wszystkie karmy Hill's są objęte naszą gwarancją. Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteś zadowolony z produktu Prescription Diet™, Science Diet™, Ideal Balance™ lub VetEssentials™ Pet, zwróć niewykorzystaną część do miejsca zakupu, aby uzyskać pełen zwrot kosztów lub skorzystać z wymiany.

 • Karmienie i podawanie smakołyków w oparciu o produkty Hill's®

  Mój pupil jest bardzo wybredny, jak mogę poprawić smak jego karmy? Czy mogę dawać zwierzęciu do jedzenia ludzkie jedzenie lub resztki ze stołu?

  Testy smaku wskazują, że zwierzęta preferują karmy Hill's® w stosunku do wielu innych wiodących marek, ale zdajemy sobie sprawę, że niektóre zwierzęta mogą być wybredne. Aby pomóc w tej sytuacji, proponujemy skorzystanie z jednej lub więcej ze wskazówek poniżej w celu zachęcenia zwierzęcia do jedzenia.

   

  • Jeśli zaczynasz karmić swoje zwierzaki nowym jedzeniem, przejdź do 7-dniowego planu przejściowego dla psów lub kotów. Stopniowo przejście z aktualnej karmy na nową pomaga w przyzwyczajeniu zwierzęcia do nowej karmy.
  • Karm zwierzę o wyznaczonych porach, odmierzając odpowiednią dzienną dawkę karmy i umieszczając ją w jego misce. Jeśli karmisz zwierzę więcej niż raz dziennie, podziel dzienną dawkę na liczbę dziennych karmień.
  • W przypadku psów, daj psu 10-20 minut na jedzenie, a następnie zabierz pozostałą karmę i nie karm psa do czasu jego kolejnego posiłku. Pamiętaj, że jedzenie smakuje dużo lepiej, gdy ma się apetyt!
  • Jeśli karmisz zwierzę suchą karmą, spróbuj karmić je z ręki, trzymając brykiety karmy w dłoni i podając zwierzęciu małe porcje podczas pierwszych kilku karmień.
  • Dodaj kilka łyżek stołowych ciepłej (nie gorącej) wody do jednej porcji suchej karmy. Odstaw karmę na kilka minut, aby brykiety zmiękły, a następnie podaj porcję zwierzęciu. Zwilż tylko tyle karmy, ile zostanie zjedzone podczas jednego karmienia, aby karma się nie zepsuła. Nie pozostawiaj zwilżonej karmy dłużej niż na cztery godziny.
  • Możesz przygotować sos z karmy i wymieszać go z suchą karmą, dodając kilka łyżek stołowych ciepłej (nie gorącej) wody do mokrej karmy tego samego typu. Nałóż przygotowany sos łyżką na suchą karmę i podaj ją zwierzęciu. Przygotowuj naraz tylko ilość odpowiednią na jedną porcję, aby karma się nie zepsuła.
  • Aby poprawić smak suchej i mokrej karmy, dodaj niewielką ilość rosołu z kurczaka o niewielkiej zawartości sodu lub sos z tuńczyka w sosie własnym. Przygotowuj tylko ilość odpowiednią na jedną porcję, aby karma się nie zepsuła. (Nie stosuj tej porady do karm Prescription Diet™ z/d™ lub d/d™).

   

  Nie zalecamy karmienia zwierząt ludzkim jedzeniem lub resztkami ze stołu. Weterynarze są zdecydowanie przekonani, że żywienie zwierząt resztkami ze stołu lub „ludzkim” jedzeniem może prowadzić do nadmiarów lub niedoborów składników pokarmowych w żywieniu zwierzęcia, co z czasem może prowadzić do wystąpienia problemów zdrowotnych (jak otyłość). Żywienie zwierzęcia resztkami ze stołu lub „ludzkim” jedzeniem może również powodować, że zwierzę będzie bardziej wybredne.

  Jak zmienić karmę kotu lub psu?

  Przyzwyczajenie jest drugą naturą zwierząt, a podczas zmiany karmy mogą one wymagać pewnej pomocy. Jeśli weterynarz nie zaleci inaczej, wprowadzaj stopniowo nową karmę przez okres siedmiu dni. Mieszaj nową karmę z aktualnym pożywieniem zwierzęcia, stopniowo zwiększając proporcję nowej karmy, aż do całkowitego odstawienia poprzedniej.

  Wiele zwierząt od razu akceptuje karmę, ale niektóre mniej chętnie od innych rezygnują z tego, co jest dla nich znajome. Jeśli zmiana karmy Twojego zwierzęcia jest trudna, spróbuj skorzystać z jednej z poniższych porad:

  • Ogrzanie karmy lub dodanie do niej ciepłej wody poprawia jej smak i zapach.
  • Nie pozostawiaj karmy dostępnej cały czas. Karm zwierzę co trzy lub cztery godziny, dając mu 15-20 minut na jedzenie za każdym razem.
  • Aby poprawić smak suchej i mokrej karmy, gdy zmieniasz mu karmę, dodaj niewielką ilość rosołu z kurczaka o niewielkiej zawartości sodu lub sos z tuńczyka w sosie własnym. (Nie stosuj tej porady do karm Prescription Diet™ z/d™ lub d/d™).

  Zobacz wskazówki dotyczące przejścia na żywność dla psów lub kotów.

  Czy mogę dawać psu smakołyki, mimo tego, że je karmę Prescription Diet™?

  Smakołyki dla psów Prescription Diet® to niskokaloryczne smakołyki o ograniczonej zawartości minerałów dla psów jedzących karmy Prescription Diet. Można zaspokajać do 10 procent dziennego zapotrzebowania psa na energię, dając mu do jedzenie smakołyki dla psów Prescription Diet i nadal utrzymywać prawidłowy profil żywieniowy pomagający w poradzeniu sobie z głównym schorzeniem. Zapytaj weterynarza, czy smakołyki dla psów Prescription Diet są odpowiednie dla Twojego psa żywionego następującymi produktami Prescription Diet:

  • Prescription Diet™ b/d™ Canine
  • Prescription Diet™ c/d™ Canine
  • Prescription Diet™ g/d™ Canine
  • Prescription Diet™ h/d™ Canine
  • Prescription Diet™ j/d™ Canine
  • Prescription Diet™ k/d™ Canine
  • Prescription Diet™ r/d™ Canine
  • Prescription Diet™ w/d™ Canine

   

  W przypadku psów żywionych produktem Prescription Diet nie wymienionym powyżej, zalecamy przygotowanie domowego smakołyku z użyciem karmy Prescription Diet, którą żywiony jest pies, i trzymanie się tego składu.

  Czy mogę dawać kotu smakołyki, mimo tego, że je karmę Prescription Diet™?

  Smakołyki Prescription Diet™ Hypo-Treats™ są przeznaczone dla kotów z nietolerancjami pokarmowymi i schorzeniami skóry. Te smakołyki są dostępne w klinikach weterynaryjnych i w Internecie u autoryzowanych sprzedawców internetowych. Te smakołyki można podawać wraz z następującymi karmami dla kotów:

  • Prescription Diet™ d/d™ Feline
  • Prescription Diet™ i/d™ Feline
  • Prescription Diet™ z/d™ Feline

   

  Smakołyki Prescription Diet™ Metabolic to zdrowe i satysfakcjonujące smakołyki dla kotów wspierające zdrową utratę wagi i jej utrzymanie. Te smakołyki są dostępne w klinikach weterynaryjnych i w Internecie u autoryzowanych sprzedawców internetowych. Te smakołyki to doskonałe uzupełnienie dla kotów żywionych następującymi karmami:

  • Prescription Diet™ Metabolic Feline
  • Prescription Diet™ m/d™ Feline
  • Prescription Diet™ r/d™ Feline
  • Prescription Diet™ w/d™ Feline

   

  Dla kotów żywionych produktem Prescription Diet

  Przepis na domowy smakołyk na około 24 porcje

  Dla kotów

  Dla psów

 • Pytania z zakresu pielęgnacji zwierząt

  Jak mogę dowiedzieć się więcej o schorzeniu mojego zwierzaka?

  Kiedy u zwierzęcia zostaje zdiagnozowana choroba, to naturalne, że chce się dowiedzieć więcej o chorobie i możliwościach leczenia. Dowiedz się więcej o schorzeniach kotów i psów.

  Jak sprawdzić, czy moje zwierzę ma nadwagę?

  Kiedy ponad 50% populacji zwierząt domowych ma nadwagę, znajomość wagi swojego zwierzaka jest ważna. Można zwracać uwagę na kilka objawów, aby stwierdzić, czy zwierzę zaczyna mieć nadwagę. Do takich sygnałów ostrzegawczych należą:

  • Brak możliwości wyczucia żeber
  • Utrata wyraźnie widocznej talii
  • Warstwy tłuszczu na biodrach i u podstawy ogona
  • Bujanie się na boki podczas chodzenia/kaczy chód
  • Trudności w poruszaniu się
  • Brak tchu/zadyszka
  • Zły humor

   

  Należy znać wagę swojego zwierzęcia, ponieważ prawidłowy wzrost i prawidłowa waga mogą pomagać w zapobieganiu wielu chorobom i zaburzeniom związanym z otyłością oraz chorobom szkieletu związanym ze wzrostem. Jeśli widzisz jakiś z tych sygnałów ostrzegawczych, weterynarz może pomóc, zalecając zmiany, które pozwolą zachować zdrowie i sprawność zwierzęcia.

 • Informacje o Hill's Pet Nutrition, Inc.

  Jak przedstawia się zaangażowanie Hill's na rzecz dobrostanu zwierząt?

  W Hill’s jesteśmy zaangażowani w dobrostan każdego zwierzęcia, od tych, którymi sami się opiekujemy, po Twoje zwierzę. Dowiedz się więcej o zobowiązaniu Hill's na rzecz dobrostanu zwierząt.

  Czy na tej witrynie podane są wolne miejsca pracy w Hill’s?

  Proszę przejść do sekcji Karier, aby uzyskać więcej informacji na temat wakatów w Hill’s.

 • Informacje o naszej witrynie

  Jak się zarejestrować?

  Zarejestruj się tutaj.

  Zapomniałem identyfikatora użytkownika. Czy możecie mi go przesłać?

  Proszę się z nami skontaktować, podając imię i nazwisko oraz adres e-mail, a my prześlemy identyfikator użytkownika.

  Zapomniałem hasła. Mogę uzyskać nowe?

  Proszę podać nam swój adres e-mail, a my prześlemy nowe hasło na ten adres.

  Moje konto zostało zablokowane ze względów bezpieczeństwa. Jak odblokować moje konto?

  Z powodu błędów logowania Twoje konto zostało zablokowane ze względów Twojego bezpieczeństwa. Reaktywujemy Twoje konto i zresetujemy Twoje hasło - skontaktuj się z nami, podając swój identyfikator użytkownika.

  Przeczytałem wszystkie listy najczęściej zadawanych pytań, ale nadal mam pytanie do Hill's. Jak mogę się z kimś skontaktować?

  Proszę skontaktować z naszym działem obsługi klienta, aby zadać pytanie.

  Jak firma Hill's korzysta z plików cookie na swojej witrynie?

  Hill's korzysta z plików cookie na swojej witrynie w ograniczonym zakresie, który pozwala nam oferować najlepsze możliwe wrażenia z wizyty na witrynie naszym gościom.

  Nasza witryna korzysta z plików cookie w celu poprawy wrażeń z jej przeglądania dla użytkowników. Niektóre pliki cookie zapamiętują użytkownika, dzięki czemu możemy oferować użytkownikowi bardziej spersonalizowaną witrynę przy kolejnej wizycie. Inne pliki cookie pozwalają śledzić, ile osób ogląda nasze strony, dzięki czemu możemy poprawiać ogólne wrażenia z użytkowania strony, a jeszcze inne mają kluczowe znaczenie dla działania witryny. Jeśli nie masz nic przeciwko plikom cookie, wybierz OK, aby dalej przeglądać witrynę. Jeśli nie masz pewności, przeczytaj naszą notę prawną tutaj lub zmień swoje ustawienia osobiste, aby mieć pełną kontrolę nad tym, jaki pliki cookie otrzymujesz.