3 kroki do udanej zmiany karmy dla psa

Niezależnie od tego, czy Twój pies potrzebuje karmy dietetycznej, czy też właśnie wchodzi w nowy etap życia, istnieje kilka powodów, dla których konieczna może być zmiana karmy na inną. Kiedy przyjdzie czas na zmianę, należy to zrobić w sposób, który nie spowoduje rozstroju żołądka. Oto trzy wskazówki, które mogą pomóc.

1

Ustal właściwą porcję

torba suchej karmy hills z podkreśleniem zalecanej tabeli żywieniowej

Nigdy nie należy przekarmiać psa, więc upewnij się, że ilość podawana psu jest odpowiednia dla jego wagi i potrzeb zdrowotnych. Najlepszym źródłem informacji i porad jest Twój lekarz weterynarii, ale możesz też zapoznać się z poradnikami żywieniowymi umieszczonymi na odwrocie opakowania karmy dla Twojego psa.

2

Postępuj zgodnie z poniższym 7-dniowym harmonogramem zmiany

Kiedy Twoje porcje są już prawidłowe, stopniowo zmniejszaj ilość dotychczasowej (starej) karmy, zwiększając jednocześnie ilość nowej. Karmy mogą być podawane w jednej misce lub w oddzielnych miskach, obok siebie. Zachowaj cierpliwość – jeśli wydaje Ci się, że Twój pies potrzebuje trochę więcej czasu, odczekaj dodatkowy dzień lub dwa.

przejście na nową karmę dni 1-2
DNI 1-2
przejście na nową karmę dni 3-4
DNI 3-4
przejście na nową karmę dni 5-6
DNI 5-6
przejście na nową karmę dzień 7
DZIEŃ 7
3

W razie potrzeby dodajemy pokarm z puszki jako dodatek.

pies jedzący z miski z puszką mokrej karmy hill's obok

Niektóre psy są bardziej uparte niż inne, więc choć nie jest to konieczne, dodanie odrobiny mokrej karmy może wiele zmienić. Pamiętaj, aby skonsultować z lekarzem weterynarii odpowiednie ilości pokarmu, aby Twój pies nie przekroczył dziennego zapotrzebowania na kalorie.

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka