3 kroki do udanej zmiany karmy dla psa

Niezależnie od tego, czy Twój pies potrzebuje karmy dietetycznej, czy też właśnie wchodzi w nowy etap życia, istnieje kilka powodów, dla których konieczna może być zmiana karmy na inną. Kiedy przyjdzie czas na zmianę, należy to zrobić w sposób, który nie spowoduje rozstroju żołądka. Oto trzy wskazówki, które mogą pomóc.

1

Ustal właściwą porcję

torba suchej karmy hills z podkreśleniem zalecanej tabeli żywieniowej

Nigdy nie należy przekarmiać psa, więc upewnij się, że ilość podawana psu jest odpowiednia dla jego wagi i potrzeb zdrowotnych. Najlepszym źródłem informacji i porad jest Twój lekarz weterynarii, ale możesz też zapoznać się z poradnikami żywieniowymi umieszczonymi na odwrocie opakowania karmy dla Twojego psa.

2

Postępuj zgodnie z poniższym 7-dniowym harmonogramem zmiany

Kiedy Twoje porcje są już prawidłowe, stopniowo zmniejszaj ilość dotychczasowej (starej) karmy, zwiększając jednocześnie ilość nowej. Karmy mogą być podawane w jednej misce lub w oddzielnych miskach, obok siebie. Zachowaj cierpliwość – jeśli wydaje Ci się, że Twój pies potrzebuje trochę więcej czasu, odczekaj dodatkowy dzień lub dwa.

przejście na nową karmę dni 1-2
DNI 1-2
przejście na nową karmę dni 3-4
DNI 3-4
przejście na nową karmę dni 5-6
DNI 5-6
przejście na nową karmę dzień 7
DZIEŃ 7
3

W razie potrzeby dodajemy pokarm z puszki jako dodatek.

pies jedzący z miski z puszką mokrej karmy hill's obok

Niektóre psy są bardziej uparte niż inne, więc choć nie jest to konieczne, dodanie odrobiny mokrej karmy może wiele zmienić. Pamiętaj, aby skonsultować z lekarzem weterynarii odpowiednie ilości pokarmu, aby Twój pies nie przekroczył dziennego zapotrzebowania na kalorie.