Żywienie i karmienie: Psy

Szukasz najlepszego żywienia dla psa? Na początek przeczytaj kilka z poniższych artykułów. 

0 Wyniki uporządkowane według

Stosowność

Zdrowa karma. Szczęśliwy pies. 

Czy kiedykolwiek poszukiwałeś najlepszej karmy dla szczeniąt? Wybór odpowiedniej karmy nie jest łatwy, gdy półki uginają się pod ciężarem karm dla psów tysięcy marek i wielu specjalistycznych karm. Ale nie martw się. Twoje zaangażowanie pokazuje po prostu, że jesteś doskonałym opiekunem swojego pupila. Dlaczego? Bo żywienie psa wysokiej jakości i dobrze zbilansowaną karmą to jedna z najlepszych rzeczy, które możesz dla niego zrobić. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak prawidłowo wybrać karmę, która idealnie nadaje się do zapewnienia mu doskonałej kondycji. 

Najlepsze żywienie dla psa

Jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić dla swojego psa, to dawać mu odpowiednie zbilansowanie żywienie, jakiego potrzebuje. Karma powinna zawierać odpowiednio zrównoważoną ilość białka (zwierzęcego), wysokiej jakości tłuszczów oraz mikroskładników, takich jak kwasy tłuszczowe omega-3. Pies potrzebuje również ponad 50 kluczowych składników pokarmowych, takich jak witamina C, wapń i fosfor. Pamiętaj, że jeśli jego karma nie zawiera wszystkich kluczowych składników pokarmowych, jakich potrzebuje, może cierpieć na problemy ze zdrowiem. 

Zmiana karmy w zależności od etapu życia

Nie istnieje jedna idealna karma dla wszystkich psów, ponieważ każdy czworonóg ma inne potrzeby żywieniowe, w zależności od swojego etapu życia. Jest karma dla aktywnych psów, psów dużej rasy i wiele karm specjalnie zbilansowanych dla psów z problemami ze zdrowiem, jak artretyzm lub alergie skórne, i dla psów o szczególnych potrzebach, np. w zakresie pielęgnacji jamy ustnej i zdrowia stawów. A jeśli masz starszego psa, dostępne są karmy dla starszych psów, które zwykle zawierają mniej minerałów, co pozwala wspierać poprawę stanu nerek. 

Karmy, których należy unikać

Psy mają inne potrzeby żywieniowe niż my, dlatego podawanie psu ludzkiego jedzenia nie jest dobrym pomysłem. Ludzkie jedzenie często zawiera za dużo kalorii i nie jest zbilansowane w odpowiedni sposób, zapewniający psu wszystko, czego potrzebuje. Istnieją również pewne rodzaje żywności, które mogą spowodować, że pies zachoruje i dostanie niestrawności. Należy pamiętać, jakie jedzenie może być toksyczne dla psów. Trzeba uważać na wiele toksycznych pokarmów i przedmiotów używanych w ddomu, poniżej przedstawiamy kilka często występujących niebezpiecznych rodzajów jedzenia. Na przykład, jeśli pies znalazł czekoladowe ciasto, które właśnie upiekłaś, dobrze zadzwonić do lekarza weterynarii, ponieważ czekolada jest dla psów trująca. To samo trzeba zrobić, gdy pies zje winogrona, samo trzeba zrobić, gdy pies zje winogrona, cebulę i czosnek