Jak dbać o zęby kota?

Published by
Czas czytania

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Dbanie o zęby kociaka

Szczotkowanie zębów Twojego kociaka nie jest aż tak trudne, jak się może wydawać; jeżeli wcześnie zaczniesz i będziesz stosował specjalną pastę dla kotów, którą on polubi, kot powinien z radością czekać na kolejne szczotkowanie. Nie próbuj stosować szczoteczek dla ludzi, ponieważ nie są one odpowiednie i mogą uszkodzić dziąsła Twojego kota. Twój lekarz weterynarii chętnie wskaże ci odpowiednią szczoteczkę.

Zacznij od przyzwyczajania kociaka wkładając mu swój palec do jamy ustnej delikatnie skłaniając go do jej otwarcia i przecieraj jego zęby. Następnie przyzwyczaj go do szczoteczki do zębów: aby go zachęcić możesz nałożyć kawałek tuńczyka lub sosu z tuńczyka na szczoteczkę. Kiedy kotek to polubi, zacznij stosować pastę do zębów dla kotów.

Jeżeli uznasz szczotkowanie za zbyt trudne, poproś lekarza weterynarii o pomoc. W większości gabinetów można wykonać kontrolne badanie stomatologiczne a lekarz chętnie pokaże Ci, w jaki sposób szczotkować zęby kotka.

Kiedy Twój kot będzie dorosły, będzie mógł otrzymywać specjalny pokarm, który pomoże mu zachować zdrowe zęby, taki jak Hill’s™ Science Plan™ Oral Care.

Artykuły powiązane

Produkty powiązane