Co szkodzi psu - lista produktów zakazanych

Published by
min read

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Święta to wspaniały okres dawania prezentów i okazywania dobrej woli, dlatego może się zdarzyć, że właśnie wtedy dopieścisz psa dodatkowymi smakołykami. Nie ma nic złego w ucztowaniu ze swoim ukochanym czworonogiem, ale należy pamiętać o tym, czego nie można dawać psu do jedzenia w tym świątecznym okresie. Wiele pokarmów może sprawić, że pies zachoruje, a nie chcesz przecież, by pies wymiotował podczas przyjęcia wigilijnego (ani kiedykolwiek)!

Przedstawiamy podstawowe informacje na temat tego, jakiego jedzenia nie dawać psu. Nie oznacza to jednak, że nie możecie się razem dobrze bawić! Czytaj dalej, aby poznać kilka przepisów na domowe psie smakołyki, które możesz przygotować specjalnie dla swojego czworonoga.

Czego nie dawać psom do jedzenia podczas świąt

Okres świąteczny zaczyna się już pod koniec jesieni i trwa przez większość zimy, dlatego trudno analizować wszystkie świąteczne przepisy i sprawdzać, czy są bezpieczne dla psa (i mu smakują). ASPCA oferuje listę żywności, od której psy powinny trzymać się z daleka. Poniżej kilka z pozycji, które często znajdują się na świątecznym stole.

Trzymaj psie łapy z dala od jedzenia z tej listyChihuahua licking lips and looking at food on plate at dinner table

 • Kości
 • Cebula
 • Czosnek
 • Winogrona
 • Alkohol
 • Czekolada
 • Kawa
 • Orzechy
 • Ciasto drożdżowe
 • Żywność przygotowana z użyciem gałki muszkatołowej
 • Żywność zawierająca ksylitol

Ponieważ takie pożywienie tak często pojawia się na świątecznych stołach, dobrze jest zawsze mieć psa na oku. Psy potrafią wejść na stół lub blat kuchenny, aby przyłączyć się do uczty, gdy nikt nie patrzy. Potrafią również oczarować gości lub członków rodziny tymi wielkimi, szczenięcymi oczami, dlatego dopilnuj, aby wszyscy uczestnicy spotkania wiedzieli, że nie wolno im niczym karmić psa bez Twojego zezwolenia. Należy również uważać na ładowanie zmywarki. Ponieważ większość zmywarek znajduje się nisko, bliżej poziomu psa, ma on do nich łatwiejszy dostęp i może wylizać talerze i łyżki do czysta. Dlatego koniecznie miej psa na oku, aby tego nie zrobił. Nie tylko pomoże to zapobiec zjedzeniu przez psa przyklejonego do talerza jedzenia, które mu zaszkodzi, ale pozwoli ochronić go przed przecięciem sobie języka o coś ostrego, jak nóż do steków.

Psy to ciekawskie stworzenia, a gdy widzą, że coś jesz, mogą uważać, że jest to również dobre dla nich. Poznanie potencjalnie szkodliwej żywności, której należy unikać, nie tylko zapewni psu bezpieczeństwo, ale pomoże mu również uniknąć przybrania na wadze, co często stanowi problem dla wielu z nas na początku nowego roku.

Jeżeli uwielbiasz wręczać prezenty, z pewnością pokochasz podawanie swojemu psu pysznych, domowych, psich smakołyków. Dodatkowo możesz użyć zabawnego nożyka do wycinania ciastek lub formy, aby te smakołyki miały bardziej świąteczny charakter. Pamiętaj jednak, że Twój psiak najbardziej w te święta pragnie Twojej miłości i uwagi. Dlatego, w całym tym świątecznym zamieszaniu nie zapomnij, by zapewnić mu trochę uwagi... no dobrze, dobrze, a także kilku dodatkowych psich smakołyków. Cicho sza! Nikomu nie powiemy.

Contributor Bio

Erin Ollila

Erin Ollila

Erin Ollila uwielbia zwierzęta oraz wierzy w siłę słów i to, że komunikat może informować - a nawet zmieniać - osoby, do których jest skierowany. Jej teksty dostępne są w wielu miejscach w Internecie i w druku. Skontaktuj się z autorką przez serwis Twister @ReinventingErin lub dowiedz się więcej na stronie http://erinollila.com.

Related Articles

 • Białka w diecie zwierząt

  Dogs running Białka to podstawowy składnik zdrowej diety psów i kotów. Przeczytaj, jaką rolę odgrywają białka w żywieniu Twojego pupila i jakie proporcje zachować.
 • Składniki mineralne potrzebne dla zwierząt

  Dogs running Makroelementy potrzebne są do prawidłowego funkcjonowania zwierząt. Przeczytaj w jakie składniki powinna być bogata karma dla Twojego pupila.
 • Witaminy w życiu zwierząt

  Dogs running Przeczytaj, na jakie witaminy organizmy zwierząt mają zapotrzebowanie i jaką rolę odgrywają poszczególne witaminy w życiu Waszych pupili.
 • Żywienie szczeniaka. Jaka karma - sucha czy mokra?

  Jak karmić szczeniaka? Podawać mu karmę mokrą czy suchą? Przez pierwszych kilka dni karm szczeniaka jedzeniem, które podawał mu hodowca. Dowiedz się więcej.

Related products