Dlaczego psy jedzą trawę?

Twój pies jest potomkiem potężnego wilka, szlachetnego łowcy i potwierdzonego drapieżnika. Karmisz go posiłkami o jak najlepszej jakości, dlaczego więc upiera się, żeby jeść trawę?

Podczas gdy nikt nie jest całkowicie pewien, dlaczego psy jedzą trawę, niektórzy są dość pewni, że to normalne psie zachowanie i na pewno nie ma się czym martwić.


Sympatia do trawy

Niektórzy lekarze weterynarii sugerują, że psy jedzą trawę w celu uzupełnienia niedoborów żywieniowych, ale nawet psy, które jedzą dobrze zbilansowaną dietę jedzą trawę. Możliwe, że po prostu lubią ten smak. To dla nich jak “sałatka”. Więc nawet jeśli dobrze karmisz swojego psa, może on nadal mieć ochotę na zielone warzywa!


Instynktowne zachowanie

Innym rodzajem jedzenia trawy jest sytuacja, gdy pies zjada trawę i następnie wymiotuje. Uważa się, że jest to zamierzona instynktowna próba wywołania wymiotów po połknięciu czegoś, co powoduje, że czują się źle.

Psy, które jedzą, aby zwymiotować, zwykle połykają trawę tak szybko, jak to możliwe, ledwie ją przeżuwając. Uważa się, że długie, nieobrobione kawałki trawy łaskoczą ich gardła, wywołując reakcję wymiotów.

Jeśli Twój pies zjada trawę, a potem wymiotuje i wydaje się być w porządku, prawdopodobnie zajął się tym, co go dręczyło. Jeśli zauważysz, że zjada trawę, nie wymiotuje, a jego zachowanie będzie wskazywało, że chciałby to zrobić powinieneś zabrać do go lekarza weterynarii.


Bezpieczna do jedzenia?

Przy wszystkich zachowaniach żywieniowych, uważnie obserwuj rodzaj trawy, którą zużywa Twój pies. Nie pozwól mu jeść niczego, co zostało potraktowane pestycydami lub nawozami. Większość produktów do pielęgnacji trawników posiada informację na opakowaniu, czy są, czy nie są bezpieczne dla zwierząt.

Powiązane artykuły na temat pielęgnacji zwierząt