Dlaczego psy jedzą trawę?

Published by
Czas czytania

Twój pies jest potomkiem potężnego wilka, szlachetnego łowcy i potwierdzonego drapieżnika. Karmisz go posiłkami o jak najlepszej jakości, dlaczego więc upiera się, żeby jeść trawę?

Podczas gdy nikt nie jest całkowicie pewien, dlaczego psy jedzą trawę, niektórzy są dość pewni, że to normalne psie zachowanie i na pewno nie ma się czym martwić.


Sympatia do trawy

Niektórzy lekarze weterynarii sugerują, że psy jedzą trawę w celu uzupełnienia niedoborów żywieniowych, ale nawet psy, które jedzą dobrze zbilansowaną dietę jedzą trawę. Możliwe, że po prostu lubią ten smak. To dla nich jak “sałatka”. Więc nawet jeśli dobrze karmisz swojego psa, może on nadal mieć ochotę na zielone warzywa!


Instynktowne zachowanie

Innym rodzajem jedzenia trawy jest sytuacja, gdy pies zjada trawę i następnie wymiotuje. Uważa się, że jest to zamierzona instynktowna próba wywołania wymiotów po połknięciu czegoś, co powoduje, że czują się źle.

Psy, które jedzą, aby zwymiotować, zwykle połykają trawę tak szybko, jak to możliwe, ledwie ją przeżuwając. Uważa się, że długie, nieobrobione kawałki trawy łaskoczą ich gardła, wywołując reakcję wymiotów.

Jeśli Twój pies zjada trawę, a potem wymiotuje i wydaje się być w porządku, prawdopodobnie zajął się tym, co go dręczyło. Jeśli zauważysz, że zjada trawę, nie wymiotuje, a jego zachowanie będzie wskazywało, że chciałby to zrobić powinieneś zabrać do go lekarza weterynarii.


Bezpieczna do jedzenia?

Przy wszystkich zachowaniach żywieniowych, uważnie obserwuj rodzaj trawy, którą zużywa Twój pies. Nie pozwól mu jeść niczego, co zostało potraktowane pestycydami lub nawozami. Większość produktów do pielęgnacji trawników posiada informację na opakowaniu, czy są, czy nie są bezpieczne dla zwierząt.

Artykuły powiązane

 • Dlaczego pies na mnie siada ? Pięć możliwych przyczyn

  Czy zadajesz sobie czasami pytanie „Dlaczego pies siada na mnie, skoro obok mnie jest bardzo wygodne wolne miejsce?” Czy jest to po prostu śmieszne, czy też istnieje poważny powód, dla którego pies siada lub kładzie się na Ciebie?
 • Czy psy rozumieją ludzi?

  Dog Sitting Next To Owner Using Laptop Są naszymi najbliższymi towarzyszami od tysięcy lat. Mieszkają z nami, pracują, a nawet zostały członkami naszych rodzin, ale czy rozumieją nasze słowa i emocje?
 • Pies zjada kał

  Zabrałeś psa na spacer, właśnie skończyłeś opowiadać sąsiadowi, jak grzecznie się na tym spacerze zachowywał i nagle widzisz, jak Twój pies zjada kał innego psa.
 • Kiedy gryzienie staje się destrukcyjne

  Psy używają swojego pyska w taki sam sposób, w jaki my korzystamy z naszych rąk - jako narzędzia do eksploracji.

Produkty powiązane

 • HILL'S SCIENCE PLAN Adult Mokra karma dla psów z wołowiną

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Wyśmienita Wołowina opracowana, aby wspomagać masę mięśniową oraz zdrowie narządów wewnętrznych. Z klinicznie sprawdzonymi przeciwutleniaczami, wysokiej jakości białkiem i kwasami tłuszczowymi omega-3<b><br></b>
 • HILL'S SCIENCE PLAN Adult Mokra karma dla psów z indykiem

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Pikantny Kurczak została opracowana, aby wspomagać masę mięśniową oraz zdrowie narządów wewnętrznych. Z klinicznie sprawdzonymi przeciwutleniaczami, wysokiej jakości białkiem i kwasami tłuszczowymi omega-3
 • HILL'S SCIENCE PLAN Adult Mokra karma dla psów z kurczakiem

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Pikantny Kurczak została opracowana, aby wspomagać masę mięśniową oraz zdrowie narządów wewnętrznych. Z klinicznie sprawdzonymi przeciwutleniaczami, wysokiej jakości białkiem i kwasami tłuszczowymi omega-3
 • HILL'S SCIENCE PLAN Adult Medium Sucha karma dla psów z kurczakiem

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Advanced Fitness™ Medium Kurczak została opracowana, aby wspomagać masę mięśniową oraz zdrowie narządów wewnętrznych. Z klinicznie sprawdzonymi przeciwutleniaczami, wysokiej jakości białkiem i kwasami tłuszczowymi omega-3<b><br></b>