Zachowanie i wygląd psa

Poznaj osobowość swojego psa, zapoznając się z naszym zestawem artykułów. 

0 Wyniki uporządkowane według

Stosowność

Czytanie psu w myślach

Prawie codziennie zadajemy sobie pytania o zachowania psów. Na przykład: Czy dobrze się czujesz? Dlaczego lubisz kopać dziury? Czy naprawdę musisz tyle szczekać? Bez wątpienia psia psychologia jest skomplikowana, ale warto spróbować zrozumieć, co psy myślą i dlaczego zachowują się tak, a nie inaczej. Mimo że psy wykorzystują różnorodne dźwięki i sygnały, możesz nauczyć się psiego języka, zwracając uwagę na pozycję ciała i wyraz pyska psa. Nie tylko zbliży Cię to do Twojego psa, ale zapewni mu również bezpieczeństwo i zdrowie. 

Zachowanie i psychologia psa 

Zachowanie psa może powiedzieć Ci dużo o jego samopoczuciu. A mimo że nie potrafisz mówić „po psiemu”, zrozumienie zachowania psa ma kluczowe znaczenie, jeśli chcesz być jego doskonałym opiekunem. Na przykład, co jeśli już zakończyliście naukę toalety i zachowania w domu, ale pies zaczyna łamać zasady? Może być to objawem problemów ze zdrowiem, dlatego musi to sprawdzić weterynarz. Szczeniaki często żują i gryzą, ponieważ w ten sposób uczą się jeszcze komunikować. Ale czasami psy gryzą z powodu niepokoju, strachu lub agresji. Tymi negatywnymi zachowaniami najlepiej zająć się, gdy tylko się pojawią, dlatego należy zawsze skorzystać z porady Lekarza weterynarii, jeśli jest się zaniepokojonym zachowaniem psa. W skrócie, jest wiele problemów ze zdrowiem, które powodują dziwne lub niepożądane zachowanie, ale jeśli zwraca się uwagę na zachowanie psa, można zapewnić mu zdrowie i szczęście.  

Język ciała psa

Psy są niezwykle pełne ekspresji, jeśli chodzi o mowę ciała. Dotyczy to ich pyska, uszu, ogonów i ogólnej pozycji. Na przykład, pies z podwiniętym ogonem, ugiętymi nogami, zmarszczonym nosem, położonymi uszami i lekko podniesionymi wargami to z pewnością pies zaniepokojony. Ale jeśli ma opuszczony i rozluźniony ogon i ustawione prosto uszy, trzyma głowę wysoką, ma otwarty pysk (widać kawałek języka) i stoi luźno, jest bardzo zrelaksowany i bardzo chce się pobawić. Pies może mieć różne nastroje, prowadzące do różnych pozycji ciała, ale każda z tych postaw stanowi ważny komunikat.