Szkolenie psów

Gotowy na szkolenie psa? Zobacz porady, które przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie.

0 Wyniki uporządkowane według

Stosowność

Jak wyszkolić psa

Psy zrobią wszystko, aby Cię uszczęśliwić - dlatego większość z nich łatwo wyszkolić. Zanim zaczniesz, przygotuj listę podstawowych komend, jakie chcesz, by pies znał: „siad”, „leżeć”, „do nogi”, „zostań” lub „nie” (ta przydaje się zawsze). Możesz również kontrolować jego szczekanie, nauczyć, by nie prosił o jedzenie, a także zapobiegać “wypadkom” w domu. Wspaniałe efekty szkolenia możesz uzyskać dzięki konsekwencji, nieustannemu chwaleniu psa, podawaniu smakołyków w ramach nagrody, a także dzięki cierpliwości oraz pozytywnemu nastawieniu. Zobacz poniższe wskazówki, które pomogą Ci uzyskać najlepsze efekty. 

Nauka zachowania w domu

Kiedy zaczynasz uczyć psa czystości w domu, bądź gotów na wypadki i nie zapominaj o cierpliwości i dobrym nastawieniu.

To jedna z najważniejszych umiejętności, której pies musi się nauczyć, dlatego zacznij od stworzenia odpowiedniej listy, która uporządkuje w jaki sposób reagować w poszczególnych sytuacjach. Przyzwyczajenie jest drugą naturą psa, dlatego wyprowadzanie psa, aby się załatwił, po jedzeniu, zabawie, drzemce, przed zamknięciem w domu lub gdy węszy w poszukiwaniu miejsca do oddania moczu, to dobre pozycje do umieszczenia w harmonogramie. Kiedy pies załatwi się w prawidłowym miejscu, nie szczędź mu pochwał. Nawet smakołyk po załatwieniu się zmotywuje go za następnym razem. Z czasem psiak nauczy się, gdzie i kiedy może się załatwiać. Pamiętaj tylko, że nie wszystkie szczeniaki są idealne. Będziesz musiał raz czy drugi po nim posprzątać.

Jeżeli chcesz by Twój pies był wyszkolony na medal, zapoznaj się z kolejnymi radami na temat szkolenia. Z pewnością Ci się przydadzą w codziennej nauce posłuszeństwa.

 

Socjalizacja Twojego psa

Kluczem do socjalizacji jest wystawienie psa na kontakt z jak największą liczbą ludzi, miejsc i zwierząt. Zauważyłeś kiedyś psy, które boją się mężczyzn z brodami lub ludzi w rękawiczkach? Albo psy, które strasznie boją się wsiąść do samochodu lub szczekają zawsze wtedy, gdy zauważą innego psa? Z takimi dziwnymi zachowaniami można poradzić sobie poprzez socjalizację– szczególnie, jeśli pies jest młody. Przeczytaj nasze artykuły na temat socjalizacji, aby uzyskać więcej informacji.