Czy mój pies lubi być głaskany?

Opublikowany przez
min: Czas czytania

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Wydaje się, że głowa psa i ręka człowieka są sobie przeznaczone. Wiesz dlaczego psy tak bardzo lubią być głaskane i jakie są najlepsze miejsca do pogłaskania psa? Aby odpowiedzieć na te pytania, ważne jest, aby zrozumieć znaki, które psy dają przed, podczas i po pieszczotach. Przygotuj się – zaraz zgłębimy tajemnice stojące za psimi pieszczotami.

Dziewczynka w letniej sukience siedząca na trawie i głaszcząca rodzinnego psa

Przygotowanie do bycia głaskanym

Czy znasz powiedzenie: "Pozwól śpiącemu psu leżeć?" Wszystkie psy lubią dobry masaż dłonią, ale to właśnie one powinny inicjować pieszczoty. Niezależnie od tego, czy jest to nowy szczeniak, Twój długoletni futrzany przyjaciel, czy pies, którego spotykasz po raz pierwszy, zawsze należy szukać obopólnej zgody na to, że pies chce, aby go pogłaskać. Jeśli pies chce być pogłaskany, powącha Cię, a wtedy jego uszy, ogon i inne części ciała staną się zrelaksowane. Zwróć uwagę na luźne ramiona, łagodne spojrzenie i otwarty pyszczek. Kiedy zacznie się trochę wiercić lub przytulać do Ciebie, to znak, że jest gotowy na rundę pieszczot.

Najpierw należy pogłaskać psa po klatce piersiowej, ramieniu lub podstawie szyi, a nie przesuwać od razu rękę po czubku głowy. Spraw, aby początkowe pieszczoty były powolne i przypominały trochę lekki masaż. Unikaj głaskania podstawy ogona, pod brodą i tylnej części szyi. Zdecydowanie nie chwytaj psa za pyszczek, ani nie głaszcz szorstko jego uszu, ponieważ większość psów nie lubi tego typu pieszczot. Kiedy już dobrze poznasz psa, możesz spróbować pogłaskać inne miejsca i zobaczyć, co lubi. Kiedy skończysz pieszczoty, upewnij się, że Twój pupil zrozumiał, że to "koniec", aby ciągle nie podskakiwał i nie próbował wtulić się w Ciebie, by przekonać Cię do dalszych pieszczot.

Skąd będę wiedzieć, czy on naprawdę mnie kocha?

Czy psy lubią być cały czas głaskane, gdy już Cię poznają? Cóż, w większości przypadków psy lubią używać pieszczot jako sposobu na nawiązanie więzi ze swoim opiekunem. A według Blue Cross, jest to korzystne również dla opiekuna, ponieważ wykazano, że głaskanie psów zmniejsza lęk i wspomaga relaks. Jednak pieszczoty powinny być wykonywane w sposób, który sprawia psu przyjemność i pomaga mu czuć się spokojnym, kochanym i bezpiecznym. Ważne jest, aby codziennie wygospodarować czas na pogłaskanie psa i pozwolić innym pogłaskać go w taki sposób, jaki lubi.

Kiedy dostajesz nowego szczeniaka, ważne jest, aby poznać go i to, co lubi, zanim rozpoczniesz jego socjalizację z innymi psami i ludźmi. Dzięki temu będzie można polecić ludziom najlepszy sposób podejścia i pogłaskania psa, aby zmniejszyć jego lęk przed obcymi. Pamiętaj, że niektóre psy nawiązują kontakty z pewnymi osobami bardziej niż inne, i chociaż Twój szczeniak może lubić być głaskany po brzuchu w domu z Tobą, może nie lubić tego, gdy jest na zewnątrz z obcymi.

Znalezienie "punktu"

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się pogłaskać psa i zauważyć, że jego noga gwałtownie się porusza? Według Popular Science, jest to w rzeczywistości mimowolny ruch zwany odruchem drapania, mający na celu ochronę psa przed pasożytami i innymi potencjalnymi czynnikami drażniącymi. Chociaż widok psa kopiącego nogę może wydawać się zabawny, rodzice zwierząt powinni być świadomi, że psy mogą uznać to za irytujące. Niektórzy myślą, że pocieranie tego miejsca na brzuchu psa jest tym, czego chcą, ale w większości przypadków psy wolą leżeć obok Ciebie i zamiast tego otrzymywać pieszczoty na klatce piersiowej. Bardzo podobny do skurczów rąk lub nóg u ludzi, masaż powinien wywoływać relaks, a nie mimowolne, gwałtowne ruchy.

Tak więc, następnym razem, gdy zobaczysz psa, pamiętaj, aby pozwolić mu zainicjować kontakt. Zacznij od pieszczot w okolicach klatki piersiowej i ramion, i pozwól mu przejąć inicjatywę, jak bardzo i jak często chce być głaskany.

Informacja o autorce

Chrissie Klinger

Chrissie Klinger

Chrissie Klinger to posiadaczka zwierząt, która lubi dzielić swój dom z futrzakami, dwójką dzieci i mężem. Chrissie lubi spędzać czas z członkami swojej rodziny, kiedy nie uczy, pisze lub bloguje. Stara się pisać artykuły, które pomagają właścicielom zwierząt wieść bardziej kreatywne i znaczące życie ze swoimi futrzakami.

Powiązane artykuły

Powiązane produkty