Lekarz weterynarii

Published by
Czas czytania

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Zaraz po Tobie i Twojej rodzinie, lekarz weterynarii jest dla kota najważniejszą osobą. W końcu odpowiada za zdrowie zwierzęcia przez całe jego życie. Jak więc wybrać lekarza weterynarii, który zapewni mu najlepszą możliwą opiekę?

Jednym z najlepszych sposobów jest rekomendacja znajomej osoby. Jeśli znasz właściciela kota lub psa, mieszkającego w Twojej okolicy, spytaj go gdzie prowadza swojego pupila i co sądzi o jakości oferowanych tam usług.

Dzwoń lub klikaj

Inną metodą jest rozpoczęcie poszukiwań za pomocą książki telefonicznej lub Internetu. Jeśli nie chcesz jechać godzinę, żeby uzyskać pomoc dla chorego kota, szukaj wśród lecznic w swojej okolicy. Wybierz kilka z nich i zadzwoń pytając, czy możesz przyjść, żeby się rozejrzeć i przedstawić.

Pamiętaj, że na pierwszą wizytę nie musisz zabierać ze sobą kota. Ma Ci ona jedynie umożliwić przyjrzenie się danemu miejscu i pracującym w nim ludziom. Czy jest tam czysto? Czy personel jest profesjonalny? Jeśli trafi ci się okazja poznania lekarzy, czy zachowują się przyjaźnie i przystępnie? Powierzając tym ludziom życie swojego kota musisz mieć do nich zaufanie.

Dowiedz się, czy masz do czynienia z praktyką jedno-, czy wieloosobową. W większości lecznic pracuje jeden lekarz i kilkoro techników zajmujących się zwierzętami. Liczba wieloosobowych klinik rośnie, ponieważ umożliwiają one zapewnienie pacjentom opieki lekarzy różnych specjalności. Jednak nie oznacza to, że automatycznie są one lepsze od małych gabinetów.

Ile płacę?

Koszta mają duży wpływ na stosunek właścicieli do zdrowia ich pupili. Opieka weterynaryjna może być droga, dlatego, kiedy już wybierze się lecznicę, warto zapytać o ubezpieczenie dla zwierząt.

Inną kwestią jest pomoc w nagłych przypadkach. Lecznice podpisują umowy w sprawie przyjmowania pacjentów wymagających natychmiastowej pomocy 24 godziny na dobę. Dowiedz się jak rozwiązano tę kwestię w Twojej lecznicy i dokąd odsyłane są nagłe przypadki.

Najlepszy sposób, to postąpić jak kot i zaufać własnemu instynktowi. Od lekarza weterynarii oczekuj szczerej troski o zwierzęta, a w szczególności o Twojego pupila.

Ponieważ lekarz ma być Twoim sojusznikiem w wielu trudnych sytuacjach, które często towarzyszą posiadaniu kota, wybierz kogoś z kim możesz otwarcie i szczerze rozmawiać.

Artykuły powiązane

Produkty powiązane