Jak wybrać kotu lekarza weterynarii?

Published by
Czas czytania

Zaraz po Tobie i Twojej rodzinie, lekarz weterynarii jest dla kota najważniejszą osobą. W końcu odpowiada za zdrowie zwierzęcia przez całe jego życie. Jak więc wybrać weterynarza, który zapewni mu najlepszą możliwą opiekę?

Jednym z najlepszych sposobów jest rekomendacja znajomej osoby. Jeśli znasz właściciela kota lub psa, mieszkającego w Twojej okolicy, spytaj go gdzie prowadza swojego pupila i co sądzi o jakości oferowanych tam usług.

Dzwoń lub klikaj

Inną metodą jest rozpoczęcie poszukiwań za pomocą książki telefonicznej lub Internetu. Jeśli nie chcesz jechać godzinę, żeby uzyskać pomoc dla chorego kota, szukaj wśród lecznic w swojej okolicy. Wybierz kilka z nich i zadzwoń pytając, czy możesz przyjść, żeby się rozejrzeć i przedstawić.

Pamiętaj, że na pierwszą wizytę nie musisz zabierać ze sobą kota. Ma Ci ona jedynie umożliwić przyjrzenie się danemu miejscu i pracującym w nim ludziom. Czy jest tam czysto? Czy personel jest profesjonalny? Jeśli trafi ci się okazja poznania lekarzy, czy zachowują się przyjaźnie i przystępnie? Powierzając tym ludziom życie swojego kota musisz mieć do nich zaufanie.

Dowiedz się, czy masz do czynienia z praktyką jedno-, czy wieloosobową. W większości lecznic pracuje jeden lekarz i kilkoro techników zajmujących się zwierzętami. Liczba wieloosobowych klinik rośnie, ponieważ umożliwiają one zapewnienie pacjentom opieki lekarzy różnych specjalności. Jednak nie oznacza to, że automatycznie są one lepsze od małych gabinetów.

Ile płacę?

Koszta mają duży wpływ na stosunek właścicieli do zdrowia ich pupili. Opieka weterynaryjna może być droga, dlatego, kiedy już wybierze się lecznicę, warto zapytać o ubezpieczenie dla zwierząt.

Inną kwestią jest pomoc w nagłych przypadkach. Lecznice podpisują umowy w sprawie przyjmowania pacjentów wymagających natychmiastowej pomocy 24 godziny na dobę. Dowiedz się jak rozwiązano tę kwestię w Twojej lecznicy i dokąd odsyłane są nagłe przypadki.

Najlepszy sposób, to postąpić jak kot i zaufać własnemu instynktowi. Od lekarza weterynarii oczekuj szczerej troski o zwierzęta, a w szczególności o Twojego pupila.

Ponieważ lekarz ma być Twoim sojusznikiem w wielu trudnych sytuacjach, które często towarzyszą posiadaniu kota, wybierz kogoś z kim możesz otwarcie i szczerze rozmawiać.

Artykuły powiązane

 • Przeprowadzka z kotem

  Jeśli może być coś bardziej stresującego od przeprowadzki, to jest to przeprowadzka z kotem.
 • Pielęgnacja kota

  154502253 Koty są bardzo czystymi zwierzętami, ale nawet najbardziej skrupulatny osobnik skorzysta na drobnej pomocy w pielęgnacji.
 • Alergicy i koty

  Być może marzysz o kocie, ale martwisz się, że Ty lub ktoś z twoich bliskich cierpi na alergię. Możliwe też, że już go masz, a alergia jest rzeczywistym problemem.
 • Spotkanie ze starym kotem w domu

  Jeśli masz już w domu kota, w chwili pojawienia się nowego kociaka najprawdopodobniej zacznie on przejawiać skłonność do obrony terytorium.

Produkty powiązane

 • Science Plan™ Feline Adult Mięsiste kawałki w sosie z wołowiną

  Twój kot będzie szczęśliwy otrzymując saszetki Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Mięsiste Kawałki w Sosie z Wołowiną. Każda saszetka to pełnoporcjowa karma zawierająca odpowiednie połączanie witamin i skłądników mineralnych, aby Twój kot otrzymywał to, co najlepsze dla jego zdrowia. 
 • Science Plan™ Feline Mature Adult 7+ Sterilised Cat Kurczak

  U sterylizowanych kotów ponad trzykrotnie wzrasta ryzyko wystąpienia nadwagi i zaburzeń układu moczowego. <br>Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Sterilised Cat Mature Adult Kurczak została opracowana, aby spełniać potrzeby żywieniowe kotów sterylizowanych. Opracowana z klinicznie sprawdzonymi przeciwutleniaczami oraz unikatową formułą utrzymania masy ciała. 
 • Science Plan™ Feline Sterilised Cat Young Adult Kurczak

  U sterylizowanych kotów trzykrotnie wzrasta ryzyko wystąpienia nadwagi i zaburzeń układu moczowego. <br>Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Sterilised Cat Young Adult Kurczak została opracowana, aby spełniać potrzeby żywieniowe kotów sterylizowanych. Opracowana z klinicznie sprawdzonymi przeciwutleniaczami oraz unikatową formułą utrzymania masy ciała. 
 • Science Plan™ Feline Adult Light with Tuna

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Feline Adult Light z Tuńczykiem pomaga utrzymać idealną masę ciała.  Opracowana z klinicznie sprawdzonymi przeciwutleniaczami oraz wysoką zawartością L-karnityny, która pomaga przekształcić tłuszczu w energię. Odpowiednia do codziennego żywienia.