Regularna pielęgnacja kotów

Dowiedz się więcej o sposobach pielęgnacji Twojego kota, zapoznając się z tymi artykułami. 

0 Wyniki uporządkowane według

Stosowność

Pielęgnacja Twojego kota

Gdy ma się kota, trzeba pamiętać o wielu sprawach. Ale pamiętajmy, że żaden opiekun kota nie jest idealny! Większość „kocich rodziców” uczy się z czasem, ale, tymczasem, tutaj możesz znaleźć kilka odpowiedzi na palące pytania. 

Prawidłowe dostosowanie domu

Twój dom może być najwygodniejszym miejscem dla kota, w jakim kiedykolwiek przebywał, ale może być też najniebezpieczniejszym, jeśli nie podejmiesz odpowiednich środków ostrożności. Zabezpieczenie domu pod kątem kota wymaga przyjrzenia się wszystkim zakamarkom z punktu widzenia kota. Może zauważysz otwarte szafki - zamknij je, aby trujące chemikalia, jak odmrażacz, były z dala od kota. Zwisające sznurki lub przewody dowolnego rodzaju po jednym pociągnięciu przez kota mogą stać się przyczyną dużego bałaganu lub obrażeń ciała. Ustaw również domowe rośliny w niedostępnym miejscu, gdyż niektóre z nich są trujące dla kotów. Musisz pamiętać tylko o kilku zagrożeniach. Wyszukaj artykuły w tej sekcji, aby uzyskać więcej informacji. 

Podróżowanie z kotem

Większość kotów nie przepada za podróżami. Tak naprawdę wolą trzymać się swojego terytorium i czują się bardzo nieswojo poza domem. Ale jeśli zdecydujesz się na wycieczkę lub przeprowadzasz się wraz z kotami, musisz nabyć odpowiedni transporter i trzymać kota na ograniczonej przestrzeni, dopóki nie zaznajomi się z nowym terytorium. Podróż samolotem z kotem wymaga trochę więcej planowania, ponieważ niektóre linie lotnicze wymagają, aby kot podróżował w oddzielnej części samolotu, odpowiednio ogrzewanej i z odpowiednim ciśnieniem. 

Pielęgnacja kota

Jak już pewnie wiesz, większość kotów poświęca znaczną część swojego dnia na pielęgnację - ale czasami koty potrzebują trochę pomocy (np. gdy zrobią im się kołtuny). Zawsze, gdy pielęgnujesz kota, dopilnuj, aby był zrelaksowany. Jeśli musisz go wyczesać, zacznij od czesania jego ulubionych miejsc, a potem stopniowo przechodź do innych miejsc, działając delikatnie i po cichu, aby doświadczenie było pozytywne dla obu stron.