Żywienie szczenięcia

Opublikowany przez
Czas czytania

Pierwszy rok życia Twojego szczeniaka jest najważniejszy.

Tak samo jak początkowe żywienie.

Przez pierwszych kilka dni karm szczeniaka jedzeniem, które podawał mu hodowca. Pomoże mu to zadomowić się. Jeśli postanowisz zmienić jego dietę, rób to stopniowo. Zmieszaj trochę nowej karmy ze starą, stopniowo zwiększając ilość nowej przez mniej więcej tydzień, do czasu kompletnego zastąpienia starej karmy.

Wybieraj uważnie

Karma dla szczeniąt występuje w formie suchej lub w puszkach i wybór w tym zakresie zależy przede wszystkim od upodobań Twoich i szczeniaka. Zadbaj jednak o wybór pożywienia, które da mu wszystko co potrzebne do optymalnego wzrostu i rozwoju. Wybieraj karmy oznaczone jako „kompletne”, czyli takie, których możesz używać bez konieczności stosowania suplementów czy dodatkowych pokarmów.

Podobnie jak ludzkie jedzenie, karmy dla zwierząt różnią się jakością. Czytaj uważnie informacje na opakowaniach, aby sprawdzić jakie korzyści mogą one przynieść twojemu szczeniakowi. Niektóre karmy zawierają substancje przeciwutleniające mające chronić układ odpornościowy. Zawsze należy upewniać się czy w pokarmie nie występuje nadmiar jakichś substancji. Na przykład: zbyt wiele soli może być szkodliwe dla nerek i pęcherza moczowego, a nadmiar wapnia może zaburzyć rozwój kości. W razie jakichkolwiek wątpliwości spytaj o radę lekarza weterynarii.

Niezależnie od wybranego jedzenia, potrzebne będą dwie dobre, niewywracalne miski: jedna na karmę, a druga na wodę. Dobrym sposobem zabezpieczenia podłogi jest użycie specjalnej podkładki.

Karma sucha czy z puszki?

Karma sucha składa się z małych krokietów (ang. kibble). Wygodnie się ją podaje i można długo przechowywać. Jest ona także ekonomiczna i można ją kupować w dużych opakowaniach.

Wilgotne karmy sprzedawane są w puszkach lub saszetkach. Kompletne, wysokiej jakości pożywienie z puszki również może być źródłem wszelkich niezbędnych Twojemu psu składników odżywczych. Jest ono nieco bardziej kosztowne niż sucha karma, ale wielu właścicieli dla urozmaicenia podaje zwierzętom pokarm z puszki jednocześnie z suchym.

Karmy dla szczeniąt Hill's

Karmy dla szczeniąt Hill's opracowywane są w taki sposób, by zapewnić Twemu psu odpowiednią równowagę składników odżywczych. Zawierają one właściwe proporcje witamin i minerałów, co pozwala szczeniętom prawidłowo się rozwijać. Zawartość naturalnego DHA sprzyja lepszemu rozwojowi mózgu i wzroku.

Artykuły powiązane

Produkty powiązane