Wybór kotka z miotu

Published by
Czas czytania

Jeśli wybierasz kociaka z miotu, kilka prostych wskazówek pomoże Ci podjąć właściwą decyzję. 

Nie spiesz się i zadawaj dużo pytań. Dowiedz się czy kociak był u lekarza weterynarii, czy robiono mu badania kontrolne, czy został zaszczepiony i odrobaczony.

Sprawdź, gdzie trzymano miot. Zachowaj ostrożność, jeśli była to szopa lub kojec, a kocięta rzadko stykały się z ludźmi.

U kotów faza socjalizacji trwa bardzo krótko – pomiędzy 4 a 16 tygodniem życia. Zwierzak, którego w tym czasie nie przyzwyczajono do widoków, dźwięków i zapachów towarzyszących normalnemu życiu, może później stwarzać problemy.

Nie wybieraj kociaka, który wydaje się szczególnie nerwowy, niezależnie od tego, jak bardzo jego widok rozdziera Ci serce. Jego zachowanie może być oznaką niedostatecznej socjalizacji we wczesnym okresie życia. Nie ulegnij też pokusie wzięcia z litości najmniejszego i najsłabiej wyglądającego kociaka. Może się to okazać bardzo kosztowną pomyłką.

Nie należy zbyt wcześnie zabierać kociaka od matki lub rodzeństwa. Musi on mieć wtedy co najmniej sześć lub siedem tygodni.

Artykuły powiązane

 • Adopcja dorosłego kota

  Charakter dorosłego kota da się odczytać na pierwszy rzut oka. Zachowanie kociaka może znacząco zmienić się z wiekiem (nie zawsze na lepsze!).

Produkty powiązane

 • Science Plan™ Feline Adult Mięsiste kawałki w sosie z wołowiną

  Twój kot będzie szczęśliwy otrzymując saszetki Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Mięsiste Kawałki w Sosie z Wołowiną. Każda saszetka to pełnoporcjowa karma zawierająca odpowiednie połączanie witamin i skłądników mineralnych, aby Twój kot otrzymywał to, co najlepsze dla jego zdrowia. 
 • Science Plan™ Feline Mature Adult 7+ Sterilised Cat Kurczak

  U sterylizowanych kotów ponad trzykrotnie wzrasta ryzyko wystąpienia nadwagi i zaburzeń układu moczowego. <br>Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Sterilised Cat Mature Adult Kurczak została opracowana, aby spełniać potrzeby żywieniowe kotów sterylizowanych. Opracowana z klinicznie sprawdzonymi przeciwutleniaczami oraz unikatową formułą utrzymania masy ciała. 
 • Science Plan™ Feline Sterilised Cat Young Adult Kurczak

  U sterylizowanych kotów trzykrotnie wzrasta ryzyko wystąpienia nadwagi i zaburzeń układu moczowego. <br>Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Sterilised Cat Young Adult Kurczak została opracowana, aby spełniać potrzeby żywieniowe kotów sterylizowanych. Opracowana z klinicznie sprawdzonymi przeciwutleniaczami oraz unikatową formułą utrzymania masy ciała. 
 • Science Plan™ Feline Adult Light with Tuna

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Feline Adult Light z Tuńczykiem pomaga utrzymać idealną masę ciała.  Opracowana z klinicznie sprawdzonymi przeciwutleniaczami oraz wysoką zawartością L-karnityny, która pomaga przekształcić tłuszczu w energię. Odpowiednia do codziennego żywienia.