Wybór kotka z miotu

Published by
Czas czytania

Jeśli wybierasz kociaka z miotu, kilka prostych wskazówek pomoże Ci podjąć właściwą decyzję. 

Nie spiesz się i zadawaj dużo pytań. Dowiedz się czy kociak był u lekarza weterynarii, czy robiono mu badania kontrolne, czy został zaszczepiony i odrobaczony.

Sprawdź, gdzie trzymano miot. Zachowaj ostrożność, jeśli była to szopa lub kojec, a kocięta rzadko stykały się z ludźmi.

U kotów faza socjalizacji trwa bardzo krótko – pomiędzy 4 a 16 tygodniem życia. Zwierzak, którego w tym czasie nie przyzwyczajono do widoków, dźwięków i zapachów towarzyszących normalnemu życiu, może później stwarzać problemy.

Nie wybieraj kociaka, który wydaje się szczególnie nerwowy, niezależnie od tego, jak bardzo jego widok rozdziera Ci serce. Jego zachowanie może być oznaką niedostatecznej socjalizacji we wczesnym okresie życia. Nie ulegnij też pokusie wzięcia z litości najmniejszego i najsłabiej wyglądającego kociaka. Może się to okazać bardzo kosztowną pomyłką.

Nie należy zbyt wcześnie zabierać kociaka od matki lub rodzeństwa. Musi on mieć wtedy co najmniej sześć lub siedem tygodni.

Artykuły powiązane

 • Adopcja dorosłego kota

  Charakter dorosłego kota da się odczytać na pierwszy rzut oka. Zachowanie kociaka może znacząco zmienić się z wiekiem (nie zawsze na lepsze!).

Produkty powiązane

 • Prescription Diet™ y/d™ Feline

  <p></p><p>Wspomaga wyleczenie Twojego kota w ciągu 3 tygodni poprzez normalizację poziomu hormonów tarczycy.**<br><br>**Kiedy podawana jest jako jedyny rodzaj pokarmu.
 • VetEssentials™ NeuteredCat Young Adult Lower Fat Chicken

  U kastrowanych kotów ponad trzykrotnie wzrasta ryzyko wystąpienia nadwagi i zaburzeń układu moczowego. <br>Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Feline Young Adult Neutered Cat Kurczak została opracowana, aby spełniać potrzeby żywieniowe kotów kastrowanych. Opracowana z klinicznie sprawdzonymi przeciwutleniaczami oraz unikatową formułą utrzymania masy ciała. 
 • Prescription Diet™ a/d™ Canine/Feline

  Do żywienia zwierząt w okresie rekonwalescencji po ciężkich chorobach, wypadkach i zabiegach chirurgicznych.
 • Prescription Diet™ j/d™ Feline Pasztet z kurczakiem

  <p><p>Hill's™ <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> j/d™ Feline to klinicznie sprawdzona karma, która poprawia sprawność ruchową kotów w ciągu zaledwie 28 dni dzięki optymalnie zbilansowanym składnikom pokarmowym, DHA (specjalny kwas tłuszczowy omega-3) oraz całkowitej zawartości kwasów tłuszczowych omega-3. </p><p><b>