Nowy Opiekun Zwierzęcia

Myślisz o tym, by zaopiekować się kotem? Przejrzyj te artykuły, aby to doświadczenie było jak najprzyjemniejsze. 

0 Wyniki uporządkowane według

Stosowność

Czego oczekiwać, gdy adoptuje się zwierzę

W tej chwili pewnie zadajesz sobie pytanie „Czy powinienem mieć kota?”.  To ekscytujące pytanie należy traktować poważnie. Adopcja kota to ogromne zobowiązanie, dlatego zanim kupisz kuwetę i zabawki, odpowiedz na te pytania: Czy znasz godnego zaufania lekarza weterynarii? Czy Twój dom jest przystosowany dla zwierząt? Czy rozmawiałeś ze współlokatorami lub swoimi małymi dziećmi o tym, jak ważne jest delikatne obchodzenie się z kotem? Te pytania to dopiero początek. Przeczytaj więcej, aby uzyskać odpowiedzi i przydatne informacje o tym, co zrobić, aby Twój nowy najlepszy przyjaciel był szczęśliwy i zdrowy przez wiele lat

Przygotowanie domu na przybycie kota  

Przyniesienie kociaka do domu wymaga nie tylko lekkiego poprzestawiania mebli, ale wykonania innych ważnych czynności. Po pierwsze, musisz dopilnować, aby wszystkie niebezpieczne i wartościowe rzeczy - chemikalia, środki czyszczące, ubrania, buty itp. - znalazły się poza domem lub w niedostępnym miejscu. Oznacza to, że szafy muszą być zamknięte, blaty i podłogi muszą być puste, a kable i przewody elektryczne schowane lub przymocowane do ścian. Musisz również stopniowo zapoznawać kota z dziećmi. Nie spiesz się i nie rób nic na siłę, aby kociak naturalnie odnalazł swoje miejsce w rodzinie. Z innymi zwierzętami w domu jest trochę trudniej. Na początek pozwól innym zwierzętom powąchać zabawkę lub przedmiot, którym bawiło się nowe zwierzę, a następnie staraj się w oparciu o to stopniowo zwiększać kontakt z nowym zwierzęciem. Zawsze nadzoruj takie spotkania, dopóki nie uzyskasz pewności, że wszyscy się dobrze „dogadują” ze sobą.

Po adopcji

Posiadanie kota pierwszy raz może budzić strach, ale możesz zrobić wiele, aby dobrze zacząć. Zapewnij kotu komfort, przygotowując podstawowe rzeczy (kuweta, karma, legowisko, miski na wodę itp.) Zorganizuj kilka zabawek i stwórz dla kota bezpieczne środowisko, usuwając trujące rośliny, zamykając środki do czyszczenia w niedostępnym miejscu i zamykając klapę od sedesu. Gdy będziecie się stopniowo poznawać, kot krok po kroku pokaże Ci, co lubi, a czego nie. Pamiętaj tylko, aby się nie spieszyć i cieszyć każdą chwilą swojej nowej przyjaźni.