Żywienie małego kota. Poznaj potrzeby żywieniowe kociąt.

Published by
Czas czytania

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Wyniki badania karm dla zwierząt wykazały, że 90% domowych karm było niewłaściwie zbilansowanych i niepełnych.*

 • Każdy gatunek ma swoje specjalne wymagania żywieniowe. Przygotowywanie pokarmu dla Twojego kociaka nie jest tym samym co gotowanie dla Ciebie i Twoich dzieci. Potrzeby żywieniowe kociąt i ludzi bardzo się od siebie różnią,

 • Nieodpowiednio zbilansowana karma nie jest w stanie zaspokoić potrzeb kociaka, a jej spożywanie może prowadzić do powstawania problemów zdrowotnych. Przykładem jest wapń i fosfor, których odpowiednia proporcja jest niezbędna dla prawidłowego metabolizmu,

 • Kocięta mają dużo większe zapotrzebowanie na taurynę niż ludzie. Zbyt niski poziom tauryny prowadzi do chorób serca i oczu.

 • Nigdy nie podawaj swojemu kociakowi surowego mięsa. Obróbka termiczna surowego mięsa będąca bardzo ważnym punktem diety ludzi, jest także bardzo ważna dla kociąt. Surowe mięso często zawiera bakterie, takie jak salmonella, listeria oraz nawet bakterie E. coli, które mogą być bardzo groźne dla zwierząt oraz opiekujących się nimi właścicieli. Koty oraz inne żywione surowym mięsem zwierzęta mogą przekazać bakterie osobom, z którymi mają kontakt. Dzieci oraz starsze osoby z osłabionym układem odpornościowym mogą nawet poważnie zachorować.

 

Źródła informacji na temat żywienia zwierząt:

Small Animal Clinical Nutriton IV Edition (strona 30, 169, 310)

FDA Notice Grudzień 18, 2002.

 

Artykuły powiązane

 • Koty i tuńczyk: Czy jest to dla nich bezpieczne?

  Koty mogą mieć silny pociąg do tuńczyka, ale dowiedz się, czy tuńczyk zapewnia im właściwe odżywianie i czy mogą go jeść bezpiecznie.
 • Jak czytać etykietę karmy dla kotów

  Dowiedz się, jakich informacji należy szukać na etykiecie karmy dla kotów, jaka jest różnica między składnikami a substancjami odżywczymi, i jak może to pomóc w wyborze karmy.
 • Czy koty mogą jeść ryż?

  Czy koty mogą jeść ryż? A czy koty mogą jeść ryż, aby pomóc w problemach z trawieniem? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy ryż może odgrywać rolę w planie żywieniowym Twojego kota!
 • Przepisy na zdrowe domowe przysmaki dla kotów

  Dowiedz się, jak zrobić domowe przysmaki dla kota, które będą zdrowe dla Twojego zwierzęcia, korzystając z tego przepisu z Hills Pet Nutrition.