Wyprawa na plażę: jak przygotować psa

$authorText
$readingTime

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Planujesz zabrać swoje nowe szczenięcie na pierwszy spacer po plaży? Kiedy zaczyna się robić ciepło, możesz z radością wyruszyć ze swoim pupilem – ale może do końca nie masz pewności, czego się spodziewać. Pewnie wiesz, że istnieją plaże przyjazne psom, ale czy znasz obowiązujące na nich zasady?

Perspektywa pójścia na plażę przyjazną dla psów rodzi kolejne pytania: Dokąd się wybrać? Co ze sobą zabrać? Zajrzyj do naszego praktycznego przewodnika, który pomoże Ci zaplanować wyjście.

Zaplanuj wyprawę wcześniej

German Shepherd running through shallow waves at the beach

Z reguły nietrudno znaleźć plaże przyjazne dla psów, ale czasami trzeba się trochę naszukać. Na wielu plażach, gdzie wolno wprowadzać psy, obowiązują pewne zasady – np. wymóg trzymania psa na smyczy i przebywania z dala od określonych miejsc. Jeśli myślisz o konkretnej plaży, sprawdź wcześniej w Internecie, jakie obowiązują tam zasady.

Jeśli chcesz dać psu swobodnie pobiegać, może trzeba będzie poszukać plaży, na której psom wolno biegać bez smyczy. Może to wymagać dłuższej wycieczki niż się spodziewasz i w związku z tym trzeba będzie odpowiednio zaplanować trasę – z uwzględnieniem przerw w podróży, aby Twój pupil mógł się załatwić i rozprostować nogi. Jeśli będziesz podróżować poza miejscem zamieszkania, warto również poszukać informacji kontaktowych do pogotowia weterynaryjnego w pobliżu miejsca docelowego (na wszelki wypadek, gdyby Twój przyjaciel wpadł w tarapaty na plaży).

Co ze sobą zabrać

Idąc na plażę, zwykle zabierasz ze sobą nie tylko strój kąpielowy. Tak samo jest, gdy idziesz na plażę z psem. Oto kilka rzeczy, które warto zabrać, aby zapewnić bezpieczeństwo ulubionemu czworonogowi, a jednocześnie sprawić, że dzień będzie relaksujący i przyjemny:

 • butelka z wodą
 • miska na wodę
 • parasol plażowy lub parawan przeciwsłoneczny
 • nieprzemakalne legowisko dla psa lub kocyk
 • kojec dla małego psa, aby zapewnić mu bezpieczeństwo
 • dużo ręczników
 • krem przeciwsłoneczny dla psów
 • kamizelka ratunkowa dla psa z uchwytem
 • woreczki na odchody
 • karma i przysmaki
 • pływające i wodoodporne zabawki dla psów
 • buciki dla psa, które ochronią łapy przed gorącym piaskiem
 • okulary dla psa, które ochronią jego oczy przed słońcem i solą
 • psia apteczka pierwszej pomocy
 • wodoodporne urządzenie GPS, które można przymocować do obroży

Co ze sobą zabrać

Dog walking on the beach at sunset with owner in tow.

Nawet jeśli od niedawna opiekujesz się swoim pupilem, na pewno już wiesz, że psy łatwo wpadają w tarapaty. Przestrzegaj poniższych wskazówek, aby zminimalizować ryzyko zachorowania lub zranienia Twojego psa:

Zanim pozwolisz pieskowi na eksplorację, sprawdź plażę pod kątem śmieci, które mógłby próbować zjeść, lub ostrych przedmiotów, takich jak rozbite butelki, puszki lub muszle, które mogą spowodować obrażenia.

Nie pozwól mu pić wody morskiej. Jeśli zauważysz, że Twojemu psu robi się gorąco lub chce mu się pić, daj mu do picia dużo słodkiej wody.

Chroń psa przed przegrzaniem, które może doprowadzić do wyczerpania lub udaru cieplnego. Jeśli pies zacznie intensywnie dyszeć lub sprawia wrażenie zmęczonego, każ mu się położyć na posłaniu lub kocu w cieniu i daj mu wodę do picia. Obserwuj psa: jeśli jest ospały lub zdezorientowany – lub jeśli jego oddech nie wraca do normy – natychmiast skontaktuj się z pogotowiem weterynaryjnym. Niektóre psy o płaskim pysku lub wyjątkowo puszystym futrze, takie jak buldogi i husky, wymagają dodatkowego nadzoru, aby się nie przegrzać.

Buciki ochronią łapy przed poparzeniem na gorącym piasku, a ciemne okulary dla psów ochronią oczy przed szkodliwym działaniem słońca.

Posmaruj nos, uszy i wszelkie inne miejsca, gdzie sierść jest rzadsza, kremem przeciwsłonecznym przeznaczonym dla psów. Psy są tak samo podatne na oparzenia słoneczne i raka skóry jak my. Nie pozwól, aby psy o jasnym umaszczeniu spędzały zbyt dużo czasu na słońcu, ponieważ ich sierść nie zapewni im wystarczającej ochrony.

Załóż psu kamizelkę ratunkową, jeśli idzie popływać lub uprawiać psie sporty wodne. Nawet psy, które doskonale pływają, mogą się zmęczyć i wpaść w kłopoty. W razie potrzeby kamizelka z uchwytem na grzbiecie ułatwi wyciągnięcie psiaka na brzeg.

Dopilnuj, aby pies stale nosił obrożę z identyfikatorem zawierającym Twoje dane kontaktowe na wypadek, gdyby coś was rozdzieliło. Rozważ zamocowanie wodoodpornego lokalizatora GPS. Jest to szczególnie ważne w przypadku psów, które są ciekawe innych stworzeń, takich jak mewy lub inne psy na plaży. Jeśli Twój pies jest jeszcze szczeniakiem i przechodzi szkolenie, musisz go trzymać na uwięzi, aby nie mógł uciec. Być może warto również poczekać, aż pies będzie wystarczająco dorosły i wyszkolony, aby móc naprawdę cieszyć się wspólną wyprawą na plażę

Kiedy nadejdzie czas powrotu do domu, poświęć chwilę, aby spłukać słoną wodę z sierści psa. Uchronisz go dzięki temu przed swędzeniem lub wylizywaniem się z nadmiernej ilości soli. Większość publicznych plaż ma wąż lub prysznic na świeżym powietrzu, ale zachowaj szacunek wobec ludzi, którzy mogą z niego korzystać.

Po tym wszystkim może się wydawać, że przygotowanie się do wyjścia z psem na plażę to wielka wyprawa. Ale jako dobry opiekun chcesz zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby pierwsze spotkanie Twojego pupila z plażą było radosne i niezapomniane. Kolejne przygotowania do kolejnych wycieczek będą już o wiele łatwiejsze, dzięki czemu te spontaniczne dni na plaży z pupilem mogą stać się waszą letnią tradycją.

 

Related Articles

 • Historia „walki jak pies z kotem”

  Czy psy i koty są naprawdę śmiertelnymi wrogami, czy też mogą nauczyć się dogadywać. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o micie, że psy i koty zawsze ze sobą walczą.
 • Ocena stanu zdrowia kota domowego

  Ocena kondycji ciała (BCS) to pomiar mający na celu sprawdzić, czy Twój kot ma prawidłową masę ciała, czy jest ona zbyt wysoka. Dowiedz się więcej!
 • Zabawy ze szczenięciem

  Zabawa ze szczeniakiem jest zarówno przyjemnością, jak i dużym przeżyciem. Zapewnić swojemu małemu odkrywcy odpowiednie atrakcje i spędzaj z nim cudowny czas.
 • Zabawki dla małych i większych psów

  Psy uwielbiają się bawić, zarówno z właścicielem jak i ze sobą. Dowiedz się jakie zabawki dla Twojego psa będą najlepsze - do gryzienia, piszczące czy inne.

Related products