Zabawki i zabawy dla psa

Znajdź ciekawe sposoby utrzymywania aktywności psa, zapoznając się z tymi artykułami.

0 Wyniki uporządkowane według

Stosowność

Zmień ćwiczenia fizyczne w zabawę

Mimo że może się wydawać, że jego ulubioną aktywnością jest drzemanie na kanapie, Twój pies potrzebuje regularnej aktywności fizycznej, aby zachować zdrowie - zupełnie jak ty! Na szczęście jest wiele aktywności, które mogą być przyjemne dla Ciebie i psa. Od spacerów do psich parków po długie popołudniowe przejażdżki na rowerze - w połączeniu z dobrze zbilansowaną i pożywną karmą dla psów - możesz pomóc swojemu psu żyć zdrowo, długo i szczęśliwie. 

Znaczenie aktywności fizycznej

Brak ruchu czworonożnego przyjaciela może prowadzić do zagrożeń dla zdrowia, jak otyłość. Ale to nie wszystko. U psów nie korzystających z regularnej aktywności fizycznej mogą pojawiać się destrukcyjne zachowania, jak szczekanie, kopanie lub gryzienie. To prawda, że wielu właścicieli psów zgłasza, że ich psy wydają się zachowywać lepiej, jeśli otrzymują codzienną dawkę ruchu. 

Aktywność fizyczna nie musi być kłopotliwa. Trochę jak w przypadku tańca, pieszych wycieczek lub jazdy na rowerze, nie potrzebujesz siłowni, aby podnieść sobie puls. Poza tym, większość psów nie jest zainteresowana podnoszeniem ciężarów. Spraw, aby czas ćwiczeń był zabawny, korzystając ze wspólnych zabaw. Każdy pies lubi aportować i przeciągać linę. Ale jeśli potrzebujesz drobnego urozmaicenia, spróbuj zbudować dla psa tor przeszkód lub naucz go nowych sztuczek. Jeśli pogoda uniemożliwia wyjście na dwór, zachęć psa do ruchu, organizując poszukiwanie skarbów. Ukryj po prostu kilka smakołyków w domu, aby pies użył nosa do ich wyszukania. Psy mogą otrzymać również dawkę ruchu, bawiąc się zabawkami. Wybieraj spośród piłek, zabawek do ciągnięcia, pluszaków lub zabawek wypełnionych smakołykami.