Karmienie małego kotka - jak, czym i jak często?

Published by
Czas czytania

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

W jaki sposób i kiedy powinieneś karmić swojego kociaka.

Podawanie kociakowi karmy w odpowiednich ilościach oraz we właściwych odstępach czasowych jest bardzo ważne, ale może sprawiać pewne trudności. Dodatkowo powinniśmy pamiętać, że wymagania żywieniowe poszczególnych kociąt mogą znacznie się od siebie różnić. Zalecenia żywieniowe znajdujące się na puszkach lub torbach karmy są punktem wyjścia. Kluczowe znaczenie dla zdrowia Twojego kotka ma regularna kontrola kondycji fizycznej oraz dostosowywanie ilości karmy do jego potrzeb. 

Hill's zaleca cykl kilku prostych kroków, które pomogą utrzymać Twojego kociaka w dobrym zdrowiu:

 • Zważ swojego kociaka
 • Karm go zgodnie z zaleceniami żywieniowymi oraz weterynaryjnymi 
 • Oceniaj jego kondycję fizyczną przy pomocy naszego systemu oceny kondycji fizycznej. Wprowadź datę, wagę zwierzęcia, a następnie za pomocą suwaka określ poziom jego kondycji fizycznej 
 • Zmieniaj ilość podawanej karmy wraz ze wzrostem Twojego pupila

Zmiana karmy

Proces zamiany karmy na  Hill's Science Plan Kitten musi zostać przeprowadzany stopniowo w takcie 7 dni. Powinieneś mieszać karmę, którą do tej pory podawałeś swojemu kociakowi z nową karmą, a następnie stopniowo zmieniać proporcje na korzyść Science Plan, aż do momentu gdy pozostanie tylko ona. W ten sposób Twój kociak będzie mógł w pełni cieszyć się smakiem oraz korzyściami płynącymi z wysokiej jakości żywienia  Science Plan Kitten.

Ty oraz lekarz weterynarii 

Ty oraz lekarz weterynarii opiekujący się Twoim kociakiem jesteście najlepszym źródłem informacji na temat jego zdrowia oraz samopoczucia. Poproś swojego weterynarza o regularne udzielanie wskazówek na temat masy ciała Twojego pupila, ponieważ osiągnięcie oraz utrzymanie optymalnej masy ciała nie tylko zmniejszy ryzyko powstawania pewnych chorób, sprawi także, że Twój kociak będzie prowadził bardziej energiczne, dłuższe i zdrowsze życie.

Zapytaj lekarza weterynarii, która z przedstawionych trzech metod karmienia jest najlepsza dla Twojego psa:

Wolny wybór Karma dostępna jest dla Twojego kociaka przez cały czas.

Ograniczone czasowo karmienie Karma dostępna jest dla Twojego kociaka przez określony czas.

Podawanie posiłków Odmierzona ilość karmy podawana jest w zaplanowanym na posiłek czasie każdego dnia. 

Woda Twój kociak przez cały czas powinien posiadać dostęp do świeżej wody. Brak wody do picia może być szkodliwy dla jego zdrowia.

Przysmaki i smakołyki  Pomimo, że bardzo kuszące jest podawanie kociakowi resztek ze stołu, nie dostarczy mu ono właściwie zbilansowanych składników odżywczych. Postaraj się być oszczędnym w podawaniu smakołyków swojemu kocięciu, ponieważ zbyt duża ich ilość może doprowadzić do nadwagi oraz zaburzyć równowagę żywieniową. 

Następny krok W momencie gdy Twój kociak dorośnie zmienią się także jego potrzeby żywieniowe. W tym momencie powinien przejść na karmę dla dorosłych zwierząt, która dostarczy mu zbilansowanych odpowiednio do wieku witamin i składników mineralnych. Właśnie to zapewnia Hill's Science Plan. Produkty Hill's są dopasowane do wieku, aby Twój kot mógł cieszyć się dobrym zdrowiem przez całe życie niezależnie od rasy, czy trybu życia jaki prowadzi.

Artykuły powiązane

 • Koty i tuńczyk: Czy jest to dla nich bezpieczne?

  Koty mogą mieć silny pociąg do tuńczyka, ale dowiedz się, czy tuńczyk zapewnia im właściwe odżywianie i czy mogą go jeść bezpiecznie.
 • Jak czytać etykietę karmy dla kotów

  Dowiedz się, jakich informacji należy szukać na etykiecie karmy dla kotów, jaka jest różnica między składnikami a substancjami odżywczymi, i jak może to pomóc w wyborze karmy.
 • Czy koty mogą jeść ryż?

  Czy koty mogą jeść ryż? A czy koty mogą jeść ryż, aby pomóc w problemach z trawieniem? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy ryż może odgrywać rolę w planie żywieniowym Twojego kota!
 • Przepisy na zdrowe domowe przysmaki dla kotów

  Dowiedz się, jak zrobić domowe przysmaki dla kota, które będą zdrowe dla Twojego zwierzęcia, korzystając z tego przepisu z Hills Pet Nutrition.

Produkty powiązane