Sól dla psa - przedawkowanie soli w diecie

Published by
Czas czytania

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Sól jest ważnym składnikiem diety psa i dogrywa istotną rolę w zapewnieniu mu dobrego samopoczucia. Sól kuchenna (czyli chlorek sodu) odpowiada za utrzymanie płynów w organizmie i jest niezbędna dla właściwego funkcjonowania narządów oraz układu nerwowego. Sól dodaje się do żywności w celu poprawy jej smaku.

Jednak badania wskazują, że nadmiar soli w diecie psa zwiększa ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca i nadciśnienie. Ponadto, zbyt duża ilość tej substancji może spowodować postęp choroby nerek, nawet zanim jeszcze zostanie ona wykryta. Zwłaszcza starsze psy mogą znajdować się we wczesnym stadium tej choroby, a właściciele nie są jej świadomi.

Ze względu na zwiększone ryzyko związane z nadmiarem soli w diecie, firma Hill's™ ściśle kontroluje zawartość tej substancji w swoich produktach. Nie chodzi o to, że osiągamy kompromis w kwestii smaku czy wartości odżywczych. Po prostu wiemy, że psy na różnych etapach życia i o różnych potrzebach żywieniowych wymagają pożywienia o zrównoważonej ilości witamin, minerałów i innych wysokiej jakości składników.

Dlatego stosując karmy Hill's™ Science Plan™, możesz mieć pewność, że Twój kot otrzymuje zbilansowany pokarm, bez ryzyka związanego z nadmiernym spożyciem soli. Co więcej – gwarantujemy, że pokocha smak tej karmy.

Artykuły powiązane

 • Dlaczego mój pies tak szybko je?

  Często zdarza się, że psy jedzą szybciej niż ludzie. Sprawdź, dlaczego niektóre psy jedzą zbyt szybko i jakie problemy zdrowotne mogą się z tym wiązać.
 • Czy mój pies może jeść pizzę?

  Dowiedz się, czy dzielenie się kawałkiem pizzy z psem jest bezpieczne, jakie składniki mogą powodować problemy zdrowotne i jaka ilość pizzy stanowi zagrożenie dla psa.
 • Czy psy mogą jeść soję?

  Dowiedz się, czy soja jest bezpiecznym składnikiem karmy dla psów, czy ma jakieś zalety zdrowotne lub budzi zastrzeżenia, a także czy mogą one spożywać produkty takie jak sos sojowy.
 • Czy winogrona i rodzynki są szkodliwe dla psów?

  Dowiedz się, dlaczego winogrona i rodzynki są trujące dla psów, jak postępować w sytuacji, gdy pies je zjadł, jakie objawy należy obserwować i kiedy należy udać się do weterynarza.

Produkty powiązane