Ryzyko związane z nadmiernym spożyciem soli

Opublikowany przez
Czas czytania

Sól jest ważnym składnikiem diety psa i dogrywa istotną rolę w zapewnieniu mu dobrego samopoczucia. Sól kuchenna (czyli chlorek sodu) odpowiada za utrzymanie płynów w organizmie i jest niezbędna dla właściwego funkcjonowania narządów oraz układu nerwowego. Sól dodaje się do żywności w celu poprawy jej smaku.

Jednak badania wskazują, że nadmiar soli w diecie psa zwiększa ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca i nadciśnienie. Ponadto, zbyt duża ilość tej substancji może spowodować postęp choroby nerek, nawet zanim jeszcze zostanie ona wykryta. Zwłaszcza starsze psy mogą znajdować się we wczesnym stadium tej choroby, a właściciele nie są jej świadomi.

Ze względu na zwiększone ryzyko związane z nadmiarem soli w diecie, firma Hill's™ ściśle kontroluje zawartość tej substancji w swoich produktach. Nie chodzi o to, że osiągamy kompromis w kwestii smaku czy wartości odżywczych. Po prostu wiemy, że psy na różnych etapach życia i o różnych potrzebach żywieniowych wymagają pożywienia o zrównoważonej ilości witamin, minerałów i innych wysokiej jakości składników.

Dlatego stosując karmy Hill's™ Science Plan™, możesz mieć pewność, że Twój kot otrzymuje zbilansowany pokarm, bez ryzyka związanego z nadmiernym spożyciem soli. Co więcej – gwarantujemy, że pokocha smak tej karmy.

Artykuły powiązane

Produkty powiązane