Właściwe zabawki dla psów

Opublikowany przez
Czas czytania

Psy uwielbiają się bawić, zarówno z właścicielem jak i ze sobą. Zabawa to czas na aktywność fizyczną, stymulację mentalną oraz budowanie więzi z właścicielem! Dlatego właściwy dobór zabawek dla psa jest niezbędny do tego, aby zabawa dała mu wiele radości i była bezpieczna.

Po pierwsze bezpieczeństw

Upewnij się, że każda zabawka, jaką podajesz swojemu psu ma odpowiednią wielkość; zabawki zbyt małe mogą zostać połknięte, co powoduje ryzyko zadławienia oraz jest niebezpieczne dla jego żołądka i jelit. Podobnie musisz być ostrożny z różnego rodzaju sznurkami lub elastycznymi pasami, które mogą być bardzo interesujące dla ciekawskiego psa, ale nie są dobrymi przedmiotami do zabawy.

Należy także unikać zabawek z elementami, które mogą po odgryzieniu zostać połknięte (np. plastikowe oczy na wypychanych zabawkach). Zasadą używania KAŻDEJ zabawki powinno być to, że jeżeli zacznie się ona rozpadać lub zostanie zniszczona, należy ją wymienić.

Łap!

Piłka tenisowa jest klasycznym przykładem zabawki dla psa. Odbija się, ma interesująca konsystencję podczas gryzienia i można ją z łatwością daleko rzucić.Jeżeli Twój pies lubi aportować, fantastyczną zabawką jest także frisbee. Kupując jednak frisbee wybieraj produkty z miękkiej gumy lub materiału. Może nie będą one latały tak daleko, ale są delikatniejsze dla psich warg i zębów.

Jeszcze bardziej interesującą zabawką może być coś, co odbija się w sposób nieregularny. Ponieważ pies nie może przewidzieć, gdzie zabawka się odbije, jest to dla niego szczególnie atrakcyjne. Nieregularnie odbijają się i toczą piłki z miękkiej gumy lub piłki z cienkimi gumowymi wypustkami na powierzchni.

Zabawki z grubej gumy są także dobrym rozwiązaniem, ponieważ można je rzucać, gryźć i przewracać. Doskonałym sposobem utrzymania zainteresowania psa jest włożenie połamanych przekąsek dla psów do środka zabawki posiadającej otwór.Będzie musiał ją przewracać, gryźć, aby udało mu się dostać do tej przekąski. Może to być dla niego zajęcie wymagające długiego czasu, a Ty będzieszmógł patrzeć, jak pies zmaga się z zadaniem, które dla niego przygotowałeś!

To strasznie piszczy!

Zabawki, które piszczą mogą dostarczać psom wiele radości. W większości przypadków zwierzę słyszy pisk już podczas gryzienia zabawki, ale wiele psów uważa, że musi postarać się wydobyć tę piszczącą część z wnętrza zabawki, dlatego trzeba sprawdzić czy przez przypadek pies tego faktycznie nie będzie w stanie zrobić. Jak zwykle, jeżeli zabawka się rozpadnie, należy psu kupić nową.

Niektóre psy lubią zabawki, które są wypchane materiałem. Będą się nimi opiekowały, nosiły wszędzie ze sobą, chowały je, siadały na nich, a czasem nawet je ssały. W takich przypadkach idealne są zabawki, które można wyprać. Najlepsze „wypchane zabawki” można kupić w sklepie zoologicznym lub u lekarza weterynarii.

Zabawki dla psa „żyją” znacznie dłużej, jeżeli nie dajesz ich wszystkich psu na jeden raz. Najlepiej jest wybrać kilka zabawek, a następnie wymieniać je co kilka tygodni. W ten sposób nawet stare zabawki będą dla psa swego rodzaju nowością. Ukrywanie zabawek dla psa jest innym świetnym pomysłem na zaskoczenie go i utrzymanie jego zainteresowania.

Artykuły powiązane

 • Zmień znudzonego psa w rozbawionego pupila za pomocą tych 6 zabaw

  Vašem je psu dosadno? Psi su bića puna energije koja se vole igrati i družiti. Ako predugo miruju, postane im dosadno i budu nesretni. Prepoznavanje dosade kod pasa važan je dio njege, a igranje s njima sjajan je način povećanja njihove energije.
 • Wyprawa na plażę: jak przygotować psa

  Jeśli chcesz wybrać się z psem na plażę, dobrze to zaplanuj. Dowiedz się, jakie niezbędne rzeczy warto ze sobą zabrać i jak zapewnić mu bezpieczeństwo.
 • Dlaczego Twój pies powinien ćwiczyć

  Learn how much exercise is right for your dog's breed, age & size, as well as how choosing the right dog food affects his ability to exercise & stay active.
 • Zabawa

  Zabawa ze szczeniakiem jest zarówno przyjemnością, jak i dużym przeżyciem.

Produkty powiązane